Баннер
03.02.2018

UTOПІЯ трансформації українського сходу 8.02 - 11.03:

Фото автора
ЛЮК

8 лютого 2018, о 19:00 Гараж Генг та фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентують виставку «Uтопія: трансформації українського Сходу» у просторі креативної спільноти IZONE. Виставка триватиме до 11 березня 2018.

 

«Код міста» - це трирічна урбаністична програма, що поєднує інтерес експертів, художників, підприємців, активістів та місцевої влади заради розвитку міста та спільнот. У 2015 році програма була сфокусована на обласні центри (Київ, Дніпро та Івано-Франківськ), а в 2016-2017 працює з малими містами у форматі проекту «Метамісто».

Упродовж 11 місяців, із грудня 2016 до листопаду 2017 року, команда Метамісто: Схід  у пошуках міфологеми проводила мультидисциплінарне дослідження культури, урбаністики й ідентичності шести міст Донецької та Луганської областей: Лисичанськ, Бахмут, Покровськ, Сєвєродонецьк, Костянтинівка, Добропілля. Команда Urban Curators провела комплексне урбаністичне дослідження, а представники «Конгресу активістів культури» збирали дані про стан сучасної культури. Силами Formografia Design Studiо за участі місцевих активістів створювалися нові архітектурні форми. Куратор Олександр Михед разом із митцями досліджували історію та ідентичність міст та на основі цього створювали художні інтервенції.

Простір у Лісічанську створений в рамках програми, джерело - fb-сторінка проекту

Виставка «Uтопія: трансформації українського Сходу» - це спроба створити пост-рефлексію проекту, а також представити «ідеальну» ситуацію, в якій у реальному просторі можуть комплексно співіснувати та доповнювати один одного всі складники проекту. Відвідувачі виставки можуть зануритися у віртуальну реальність просторів, створених командою Formografia. На виставці також змодельовано функціональний простір, що ґрунтується на тих самих принципах, що й простори, побудовані на Сході.

 

Простір у Покровську створений в рамках програми, джерело - fb-сторінка проекту

Спеціально для виставки художники Сергій Грех, Костянтин Зоркін, Єжи Коноп’є, Віталій Кохан та Сергій Радкевич створили нові роботи, що розвивають ідеї, віднайдені у містах. Також експонується добірка робіт визначного українського фотографа Марка Залізняка, зібрана з фондів Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного та особистої колекції Володимира Гавщука, автора єдиної на сьогодні книжки про Залізняка. Виставка є спробою створити погляд на український Схід крізь оптику архівного минулого та актуального сьогодення, вона також провокує дискусію про варіанти наближення «утопічного» майбутнього. На відкритті виступить дует CloudJam -  відкритий інтернаціональний проект, у склад якого входять музиканти з різних країн. Виставка супроводжуватиметься паралельною програмою – дискусіями, лекціями, майстер-класами, кінопоказом і триватиме до 11 березня 2018.

 

Куратори: Formografia Design Studio, Олександр Михед

Нагадуємо, що відкриття відбудеться 8 лютого 2018 у креативній спільноті IZONE за адресою вулиця Набережно-Лугова 8.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены