Головна - Місто - Kharkiv MeetDocs 2020: гід по найбільшому кінофестивалю Східної України
…

Kharkiv MeetDocs 2020: гід по найбільшому кінофестивалю Східної України

Час прочитання: 7 хв

З 26 до 31 жовтня вже вчетверте відбудеться міжнародний кінофестиваль документальних та ігрових фільмів Kharkiv MeetDocs. 

Цьогоріч у зв’язку з переходом Харкова до «червоної» карантинної зони та закриттям кінотеатрів фестиваль змінює формат: більша частина показів відбудеться в онлайні безкоштовно.

«Люк» розповідає про фільми, які можна буде побачити в межах фестивалю.

Цього року у зв’язку з пандемією та «червоною» карантинною зоною найбільший кінофестиваль Східної України Kharkiv MeetDocs майже повністю відбудеться в онлайн-форматі.

Фільми-учасники Національного конкурсу та позаконкурсної програми можна буде подивитись на офіційному сайті кінофестивалю безкоштовно. Для цього потрібно попередньо зареєструватись. Кожен фільм-учасник буде доступний для перегляду дві доби.

Національний конкурс

Участь у конкурсі візьмуть повнометражні документальні фільми, вироблені в Україні або в копродукції. 

«Вторгнення на Байконур» / Breaking into Baikonur, режисер Ангел Ангелов, 2020, Україна (світова прем’єра)

Головний герой — дослідник Дмитро Громов, разом із оператором Ангелом Ангеловим, вирушають в небезпечну експедицію: вони мають перетнути близько 50 км небезпечної пустелі, щоб нелегально потрапити до ангарів Байконура під охороною та побачити запуск ракети.

26-27 жовтня

«Поїзд „Київ-Війна“» / Train “Kyiv-War”, режисер Корній Грицюк, 2020, Україна

Лише 12,5 годин розділяють мирний Київ та Костянтинівку — невелике промислове місто на сході країни, відразу за яким починається фронт. Цей час у поїзді пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами та переконаннями. Вони спілкуються, сперечаються, навіть сваряться, але говорять і їдуть в одному напрямку. І всі вони прагнуть дістатися миру. 

26-27 жовтня

«Зарваниця» / New Jerusalem, режисери Ярема Малащук і Роман Хімей, 2019, Україна

Щороку тисячі християн Західної України вирушають у пішу ходу до урочища Зарваниця. Поміж молитвами паломники діляться новинами, хваляться нажитим добром, фотографують каплиці, дають інтерв’ю, бачать чудеса. Бачать чудеса?

27-28 жовтня

Not Alone, режисерка Сніжана Гусаревич, 2020, Україна (світова прем’єра)

Близько 20 колишніх бездомних, алко- і наркозалежних мешкають у спільноті взаємодопомоги «Емаус-Оселя» у невеликому містечку Винники на заході України.  36-річний Мирон мешкає у спільноті вже 15 років. Він ніколи не бачив своїх батьків, адже рідна матір покинула його ще в пологовому будинку. Матір йому колись замінила засновниця «Оселі» — Олеся Саноцька. Однак кілька років тому через тяжку недугу Олеся відійшла у вічність. Та її справа живе й досі.

27-28 жовтня

«Бєс» / Demon, режисер Єгор Трояновський, 2020, Україна

Фільм розслідує викрадення і ймовірне вбивство добровольця у 2014 році на Донбасі. Разом із його батьком, літнім рибалкою з півдня України, ми вирушаємо слідами викрадачів. Мандруючи із тихого азовського узбережжя до промислових конгломератів, із роз’ятреного шахтарського краю в безсонну столицю, намагаємося знайти свідків останніх годин і хвилин життя молодого солдата… А ще тих, хто бачив його уже мертвим. Або, можливо, живим. 

28-29 жовтня

War Note, режисер Роман Любий, 2020, Україна

Особисті відеозаписи з телефонів, камкодерів, фотоаппаратів та ґоупро українських солдатів сплітаються в сюрреалістичну подорож на фронт війни з Російською Федерацією. Химерне потойбіччя у якому панують закони, відмінні від звичайного світу. Інша поведінка, інші стосунки, інший гумор. Герої прокидаються та засинають, радіють та плачуть, завжди відчуваючи, що запис може закінчитись у будь-яку мить.

28-29 жовтня

Переможця конкурсу визначить журі: режисерка та драматургиня Наталя Ворожбит, режисер Сергій Буковський й кіноменеджерка, членкиня Ради з державної підтримки кінематографії Людмила Горделадзе. Він отримає грошовий приз у 30 000 гривень від Агенції креативних індустрій і комунікацій «ПотомуЧто», приз фестивалю за найкращий фільм Національного конкурсу й сертифікат на навчання в Академії Dronarium на курс «Підготовка операторів БПЛА» від партнера призу Dronarium.

Також шляхом глядацького голосування буде визначений володар призу глядацьких симпатій. Окрім самої статуетки переможець отримує сертифікат на технічне забезпечення зйомок на суму 30 000 гривень від спонсора призу глядацьких симпатій, компанії Patriot Rental.

Церемонія нагородження переможців разом із пітчингом документальних кінопроєктів відбудеться 31 жовтня у Києві в Kooperativ Afisha. 

Позаконкурсна програма 

У межах позаконкурсної програми фестивалю покажуть повнометражні документальні (MeetDocs) та ігрові фільми (MeetNonDocs)

MeetNonDocs

Фільм-відкриття фестивалю «Номери», режисерів Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва, Україна, Польща, Чехія, Франція / 2020 / 104’

Повнометражний ігровий фільм, що був створений за однойменною п’єсою Олега Сенцова. Це розповідь про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи й отримати свободу. У світі Номерів усе підпорядковується суворій системі й верховному правителю — Нулю. Десять героїв уже звикли бігти по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. 

26-27 жовтня

«Парфенон», режисер Мантас Кведаравічус, Литва, Україна, Франція / 2019 / 119’

У дешевому борделі біля підніжжя афінської фортеці чоловік пригадує значущі події свого життя. Його пошуки любові та слави переповідають і переживають інші: повія з невиліковним минулим, гангстер, за яким полює зла доля, зневірена художниця-іконописець… В одній з історій чоловік знаходить своє багатство, в іншій — стає бродягою-пророком, у ще іншій — повертається додому до своєї дружини. Спогади зраджують його, але він знає напевно, що в одному з цих життів його буде вбито. 

28-29 жовтня

«Забуті», режисерка Дар’я Онищенко, Україна, Швейцарія / 2019 / 90’

Коли війна нищить усе навколо — пізнавані пейзажі, знайомих людей, звичне життя, — залишається стиснути кулаки й не дати зруйнувати себе. Ця боротьба об’єднала вчительку Ніну та сімнадцятирічного Андрія. Пристрасть, яка спалахнула між ними, — чи не єдина зброя проти усього божевілля, що відбувається навколо. Події фільму — це не лише хроніки сьогодення, це актуальна спроба розібратися в тому, на що здатне кохання.

30-31 жовтня

Також глядачі отримують унікальний шанс безкоштовно переглянути хітову комедію «Мої думки тихі», режисера Антоніо Лукіча, Україна / 2019 / 104’.

Зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, молодий звукорежисер фрілансер Вадим отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання — записати голоси закарпатських тварин — може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» та вирушити в «привабливу Канаду». Подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина — мама Вадима.

30-31 жовтня

MeetDocs

«У пошуках Саллі», режисерка Тамара Давіт, Канада / 2020 / 78’

Молода жінка з сім’ї вищого класу перетворюється на комуністичного бунтаря і потрапляє до списку осіб, найбільш розшукуваних військовим урядом. Вона йде в підпілля, і сім’я більше ніколи її не побачить. Через чотири десятиліття режисер Тамара Давіт поєднує таємниче життя своєї тітки Саллі та переосмислює ефіопський «червоний терор» — період насильства, потрясінь і масових убивств, який майже знищив ціле покоління освічених молодих людей у країні.

28-29 жовтня

«Для когось іншого», режисер Свен Блюм, Швеція / 2020 / 90’

У «Для когось іншого» ми стежимо за долями трьох жінок у їхній емоційній подорожі, що спонукає до роздумів, коли вони позичають свої тіла та виношують чужу дитину. Вони наче запрошують нас до себе, ділячись своїми очікуваннями й досвідом: до, під час і після вагітності у ролі сурогатних матерів. Історія відбувається в Каліфорнії, одному з небагатьох місць у світі, де комерційне сурогатне материнство є законним і куди дедалі більше європейців їздять, щоб винайняти сурогатну матір.

29-30 жовтня

«Гідроізоляція», режисерка Даніела Кьоніг, Німеччина / 2019 / 88’

Айше, Хавла і Рехаб виконують місію — усувають витоку, очищають резервуари для води і показують домогосподаркам, як правильно поводитися з водою. Після втрати чоловіка Айше пройшла навчання у своєї кращої подруги і першої жінки-водопровідниці з Йорданії — Хавли Аль-Шейх, щоб мати можливість забезпечувати своїх трьох дітей. По мірі наближення 40-річчя Айше, вона ділиться своїми мріями про самореалізацію з Хавлою, яка спонукає йти до своєї мети. Згодом Хавла постає перед судом через звинувачення у корупції. Коли Хавле потрібна Айше для надання свідчень в суді, Айше не знає, бути вірною своїй найкращій подрузі або зосередитися на власному бізнесі?

29-30 жовтня

«Для Сами», режисерка Ваад аль-Катеб, Великобританія, Сирія / 2019 / 100’

Фільм розповідає про життя Ваад аль-Катеб через п’ять років повстання в Алеппо, у Сирії, коли вона закохується, виходить заміж і народжує Саму у той час, як навколо неї розгортається руйнівний конфлікт. Її камера знімає неймовірні історії про втрати, сміх і виживання, коли Ваад бореться з неможливим вибором — втікати чи ні, щоб захистити життя своєї дочки, коли від’їзд означає відмову від боротьби за свободу, заради якої вона вже так багато пожертвувала.

30-31 жовтня

«Гаражанє», режисерка Наталія Єфімкіна, Німеччина / 2020 / 95’

Гаражі — це вираз відступу у приватну сферу, втечі від повсякденності життя. За Полярним колом, у небезпечному районі, де гірничодобувна компанія є єдиним роботодавцем, гараж залишається останнім шансом для самореалізації — і видається таким же різноманітним, як і мрії його власників.

30-31 жовтня

«Коли осяде пил», режисер Джон Аппел, Нідерланди / 2019 / 78’

Аматриче, Чорнобиль, Алеппо: три знакові місця катастрофи з сучасної історії. Аматриче був зруйнований землетрусом 2016 року, Чорнобиль пережив одну з найбільших ядерних катастроф у історії, і Алеппо, де з обережністю розпочалася відбудова, оскільки війна зруйнувала історичний центр.

30-31 жовтня

Фільм закриття кінофестивалю «Будинок», режисерки Тетяни Кононенко та Матільди Местер / 2019 / 93’

На сході України стоїть Держпром — Будинок державної промисловості. Ця споруда, збудована у 1925–1928 роках, була покликана втілювати ідею комунізму. Колись вона була взірцем авангардистського руху, а нині здається майже забутою. Фільм балансує між класичною документалістикою спостереження й експериментальним кіно. Використовуючи різні матеріали, зокрема архівні кадри 1920-х років, він рефлексує над тим, як минуле і сучасність, рух і час пов’язані зі статичністю архітектури.

30-31 жовтня

Що ще відбуватиметься на фестивалі?

  • Конкурс дитячого соціального відео, до якого увійшли 25 відеороликів, зняті творчими колективами й особисто дітьми з різних куточків України. Голосувати за ролики можна з 26 до 28 жовтня на сайті фестивалю. Також переможця вибере журі.
  • Конкурс українського короткометражного незалежного кіно «Бардак». Перша частина відбудеться 29 жовтня онлайн, друга — 30 жовтня з 15:00 до 18:40 в Invite Hub (для дозволеної за умов «червоної» карантинної зони кількості глядачів — 20 осіб).
  • Ретроспектива фільмів кінофестивалю MeetRetrospective. Покази триватимуть в ефірі телеканалу Simon протягом тижня. Також на YouTube та в ефірі телеканалу  Simon транслюватимуть зустрічі з режисерами-учасниками Нацконкурсу документального кіно. 
  • Паблік ток з акторкою фільму «Гніздо горлиці», володаркою «Золотої Дзиґи» за найкращу жіночу роль Риммою Зюбіною 30 жовтня з 13:00 до 15:00 в Invite Hub. 
  • Майстер-класи від Дар’ї Онищенко, Анни Жижи, Лади Сабової, Vialex Motion Lab у Zoom. Подробиці тут.

Фестиваль Kharkiv MeetDocs відбувається за підтримки Федерального міністерства іноземних справ Німеччини, Державного агентства України з питань кіно й Українського культурного фонду.

Обкладинка — Влад Найдьонов

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк