Головна - За містом - Відкритий дзвінок: Тбіліська Архітектурна Бієнале
…

Відкритий дзвінок: Тбіліська Архітектурна Бієнале

Час прочитання: 2 хв

Тбіліська Архітектурна Бієнале пропонує архітекторам, митцям, письменникам, дослідникам, урбаністам та творчим особистостям взяти участь у відкритому міжнародному конкурсі.

Переможці отримують можливість втілити свої ідеї у цифровому та фізичному просторі на обраних локаціях у Тбілісі та інших частинах світу.

Розповідаємо про тему цьогорічної Бієнале та умови конкурсу.

Колись всі двори, дахи, клумби і навіть слова на стінах були спільними. Після здобуття колишніми радянськими республіками незалежності, міські простори стали індивідуалізованими. Зміни відобразилися на сходах і парканах, двориках і цілих житлових кварталах, в усіх матеріальних і уявних площинах Тбілісі, а заразом й інших пострадянських міст

Тбіліська Архітектурна Бієнале та урбаністична лабораторія платформи «Тепле Місто» MetaLab запрошують дослідити, якою стала матерія наших міст і ми у цих площинах. Це буде осмислення болючих трансформаційних процесів суспільства при переході від колективного минулого до гостро індивідуалізованого сьогодення.. 

«Цей рік змусив всіх нас зупинитися та переосмислити, що у нас як у людства, спільного: від житла, публічних просторів та інфраструктури в місті чи селі до наслідків глобалізації, — пояснює координаторка MetaLab Анна Доброва.Спільний простір, як цифровий так і фізичний, має адаптуватися до змін. Тема “Що у нас спільного?” — це можливість для професіоналів, що працюють з простором та суспільством, відрефлексувати сьогоднішні трансформації.

Разом із партнерами з Тбіліського Архітектурного Бієнале ми так само трансформували концепцію події у цифровий формат: роботи учасників будуть репрезентовані на інтерактивній платформі, а фізичними локаціями “спільно” Бієнале стануть їхні міста. Ми прагнемо, щоб якнайбільше українських митців, незалежно від фаху, подали роботи на відкритий конкурс. Це — шанс реалізувати свої ідеї та презентувати їх глобальній професійній спільноті».

Як і коли проходитиме Бієнале?

Тбіліська Архітектурна Бієнале відбудеться в онлайні з 17 жовтня до 8 листопада 2020 року в партнерстві з MetaLab за підтримки Українського Культурного Фонду та Креативної Європи. 

Платформою для проведення ТАБ стане мультимедійний сайт, що об’єднає різні формати події. Цифрова платформа допоможе уникнути багатьох проблем, викликаних пандемією, проте відкриває набагато більше можливостей і надає нові медіуми для творчості. Запропоновані ідеї можуть бути реалізовані де завгодно у світі, за умови, що їх можна буде представити у цифровому вигляді на платформі ТАБ 2020. 

Роботи можна буде «відвідати» на платформі через прямі включення під час бієнале та пізніше в архіві, який буде доступний на сайті Бієнале. 

Як подати заявку?

Подати заявку на  ТАБ 2020 можуть архітектори, митці, письменники, дослідники, урбаністи та творчі особистості незалежно від місця проживання, віку чи попереднього досвіду. 

Заявки потрібно надсилати на e-mail submit@biennial.ge англійською мовою. Всі вони повинні мати пряме відношення до теми Бієнале — «Що у нас спільного?».

Організатори приймають пропозиції у наступних категоріях: 

  1. Фізичні проєкти (роботи/дослідження в будь-якому фізичному форматі).
  2. Цифрові проєкти (роботи/дослідження в будь-якому цифровому форматі).
  3. Освітні заходи/семінари (цифрові або фізичні).
  4. Матеріали для публікацій.

Детальніше про вимоги до заявок можна прочитати тут.

Усі отримані пропозиції будуть оцінені міжнародним журі анонімно, на основі якості ідеї та її прямої відповідності головній концепції ТАБ 2020. Обрані проєкти можуть бути реалізовані у фізичному або цифровому форматі незалежно від географічного розташування. 

Дедлайн — 31 липня. Оголошення результатів — 17 серпня.

Більше подробиць можна знайти на офіційній сторінці фестивалю та організації MetaLab.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк