Редакційна політика

У команди «Люка» є цінності, завдяки яким ми притягнулись один до одного і на яких базується наша редакційна політика: Любов, Гідність та Приколи.

ЛЮБОВ

Редакція «Люка» невелика, але ми знайшли один одного завдяки Любові до Харкова. Це база, яку ми закладаємо в написання текстів. 

Неможливо працювати «на благо города і всєх харьковчан», штовхати на зміни, підтримувати локальні проєкти та ініціативи, створювати меми або щиро співчувати зруйнуванням, які принесла повномасштабна війна, якщо ти не любиш це місто.

У час війни, коли багато харків’ян були вимушені покинути домівки, ми хочемо плекати зв’язок із рідним містом. Ми віримо, що люди повернуться. Що життя, хоч і не буде таким, як раніше, відновиться. Ми хочемо і готові цьому сприяти, розповідаючи, як відкриваються старі-улюблені та нові заклади, як живе локальний бізнес, як організовують концерти і культурні заходи.

З любов’ю пишемо про:

 • Обличчя Харкова, його знакові місця, історію, архітектуру, культових персонажів, двіжі та спільноти;
 • Зв’язок з Харковом, історії вимушених переселенців, спогади про Харків минулого, нові проєкти та ініціативи, релокований бізнес; 
 • Права харків’янина і як ними користуватись, інклюзивність, соціально значущі або критичні ситуації, відбудову, декомунізацію та дерусифікацію міста;
 • Здорову ментальність, психічне здоров’я, як зберегти кукуху і фільтрувати інформацію, життя національних спільнот та захист вразливих груп населення;
 • Культурне життя, анонси, рецензії, підбірки нової музики, театральні і літературні івенти, концерти, мистецькі майданчики і центри.

Рубрики «Місто»  і «Люди» — те, що треба почитати, щоб зрозуміти, чим (і завдяки кому) живе Харків. «Анонси» — якщо вам хочеться соціалізації.

Рубрика «За містом» — чим ми надихаємось і до чого прагнемо поза Харковом. А також — про харків’ян та їх ініціативи за межами міста.

ГІДНІСТЬ

Якщо Любов — це основа, горизонталь, на якій все базується, то Гідність — наш своєрідний «хребет», вертикаль, завдяки якій ми можемо називати себе засобом масової інформації та журналістами.

Ми:

 • Дотримуємось журналістських стандартів та етики;
 • Подаємо матеріал об’єктивно та неупереджено, наводимо альтернативну точку зору, думку «другої сторони»;
 • Перевіряємо інформацію, посилаємось тільки на офіційні джерела (виняток — ексклюзивні інтерв’ю в інших ЗМІ);
 • Не використовуємо забарвлену лексику і матюки
 • Використовуємо фемінітиви
 • Допускаємо написання слів «росія», «рф», «путін», назви державних структур, посади й імена військово-політичного керівництва ворожої держави з малої літери
 • Пишемо на заборонені або табуйовані теми і співпрацюємо з авторами, які бажають працювати в таких темах. Дозволяємо будь-яке творче вираження.

Ми відкриті для читачів. Будь-хто може запропонувати нам тему майбутнього тексту або прислати пресреліз свого проєкту (для цього треба написати на електронну пошту). Редакція має право взятися за роботу над запропонованою темою або відмовити, якщо тема не відповідає фокусу та порядку денному журналу та/або редакція не має належного ресурсу для роботи над нею.

Ми маємо базу позаштатних журналістів, і ви можете доєднатись до команди. Ми платимо за тексти фіксовану суму, якщо заздалегідь узгоджуємо тему (замовляємо текст). Якщо ви маєте вже готовий текст, ми згодні розмістити його, але на безоплатній основі та за умови, що він відповідає нашій редакційній політиці.

Ми уважно ставимося до тих, з ким створюємо партнерські матеріали. Нам важливо, щоб бізнес виробляв якісний продукт або послугу, мав гідну репутацію і шанобливо вів комунікацію з авдиторією і партнерами. Ми прагнемо розповідати важливі історії разом із бізнесом, який розділяє нашу місію і цілі, створює в Харкові нові робочі місця і можливості для розвитку.

Ми НЕ:

 • НЕ співпрацюємо з харківською міськрадою та урядом, НЕ беремо з них гроші;
 • НЕ пишемо на замовлення приховано, рекламні матеріали помічаємо плажкою «Партнерський текст». Ми відкрито говоримо, хто є нашими партнерами;
 • НЕ вносимо правки в готовий матеріал на сайті, якщо герой або героїня вичитали цей текст заздалегідь і мова не про фактичні помилки (дати, імена, назви організацій, географічні назви);
 • НЕ публікуємо контент, спрямований на розпалювання ненависті та міжнаціональної ворожнечі, дискримінацію на ґрунті гендеру та/або сексуальної орієнтації, а також ейблізму. Апдейт: ненависть до росіян прийнятна та зрозуміла.

У рубриці «Новини» ми стримані та небагатослівні, беремо коментарі та посилаємось тільки на офіційні джерела (перефразовуючи їх канцеляризми).

ПРИКОЛИ

Гумор — повітря, яким ми дихаємо, і важливо навіть у темні часи зберігати світлий промінчик кєку та лолу, аби життя не вважалось таким бентежно-нестерпним.

 • Ми обожнюємо меми і жарти про Харків, створюємо свої та волаємо з чужих. 
 • Нам важливо, аби текст навіть на складну і серйозну тему читався легко
 • Ми пишемо просто і зрозуміло, уникаємо канцеляризмів та складних граматичних конструкцій, публікуємо примітки для складної / вузькопрофільної термінології.

Наша штатна дизайнерка робить ідеальні обкладинки та колажі до кожного тексту, в унікальному стилі «Люка».

Зайдіть у рубрику «Барабашовка», аби переконатись, які ми смішні.

Не забувайте підтримувати нас на Patreon або разовим донатом на будь-яку сумму.

Харків — топ. У нас все!

Підтримати люк