Головна - За містом - Голоси наших міст: подкасти, які виробляють смисли
…

Голоси наших міст: подкасти, які виробляють смисли

Час прочитання: 2 хв

«Голоси наших міст» — новий сезон подкастів на онлайн-радіо Urban Space Radio родом з Івано-Франківська, до створення якого долучилися, в тому числі, харків’яни.

Цей сезон цікавий, зокрема, тим, що його автори й авторки, як і ми, впевнені: позбуватися шкідливих стереотипів — корисно. Саме розвінчанню різних упереджень і присвячують п’ять нових циклів подкастів.

Сезон має бути цікавий і тим, хто під час карантину скучив за мандрівками Україною та хотів би здійснити їх бодай віртуально. Команда проєкту каже, що одна з їхніх задач — допомогти людям із різних регіонів України позбутися взаємних кліше, для початку — побільше пізнати один про одного.

Автори сезону пропонують не бити стереотипи в лоба, а «розвінчувати їх ніжно». А також «відмовитися від теорії пласкої Землі та подивитися на людей і міста через кольорові скельця різних історій».

Urban Space Radio — це онлайн-радіо, яке постало в Івано-Франківську з ініціативи Urban Space 100 і«Теплого Міста» — проєктів, що стимулюють розвиток громади міста й зміни у міському середовищі.

Свого часу Urban Space Radio  разом із Радіо Аристократи та Радіо Сковорода стало одним із перших лакмусових папірців, що позначили зміни у медіапросторі. На зміну дискредитованим нескінченною рекламою та вторинними трек-лістами FM-станціям прийшли онлайн-радіо, які значно живіше та більш безпосередньо промовляють до своїх слухачів.

Окрім найбільшої, на думку засновників, бази українського інді, Urban Space Radio вже понад чотири роки записує подкасти. Серед них — авторські проєкти про музику, психологію, урбаністику та мистецтво.

Новий сезон багато в чому є продовженням попередніх, однак тепер радійники вирішили стати ще одним майданчиком для діалогу між різними містами та просторами. Тому й команду сезону збирали з різних регіонів України — щоб не зациклюватися в баченні на точці зору лише одного регіону

«Ми прагнемо стати радіо, яке говорить до всієї України, показати культурні процеси, які відбуваються і різних містах України, і дати прозвучати справді різним Голосам наших міст. Ми здобули певну довіру слухачів/ок на Заході й у столиці, і хотіли б продожувати нарощувати аудиторію і на Сході», — розповідає керівниця Urban Space Radio Юлія Кушнір.

Над програмою працювали і харків’яни.

«Дуже цікаво, як одні й ті самі речі можуть абсолютно по-різному зчитуватися, якщо ти живеш на Сході України, і якщо — на Заході, — розповідає співзасновниця PR-аґенції “Bagels & Letters” Іванна Скиба-Якубова. — Скажімо, ми тут гостро й болісно реагуємо на ярлики стосовно Донбасу, чи Харкова, чи українського Сходу в цілому. Але самі на слові “Закарпаття” можемо клішовано уявляти тільки “вівці та полонини”.  

Ми всі живемо у власних бульбашках і наше долучення на старті проєкту, мабуть, було важливим, щоб дати цим бульбашкам перемішатися і щоб ми всі отримали нові знання.  Так чи інакше, круто, що Urban Space Radio намагається дослухатися до голосу різних міст і дати голос людям, які їх змінюють».

Зокрема, Харків у цій серії розмов представлятимуть Олег Каданов («Оркестр Че», «Лінія Манергейма») та Вероніка Скляроваменеджерка театрального фестивалю Parade Fest.

Це далеко не єдині зіркові спікер(к)и. Серед учасників розмови також — один із найважливіших письменників сучасної української літератури Володимир Рафєєнко (подкаст із яким уже доступний для прослуховування), режисерка «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надія Парфан та найвідоміший український сінґер-сонґрайтер Sasha Boole, якого «Люк» мріє почути у Харкові наживо.

Сезон «Голоси наших міст» складається з п’яти програм:

  •   у понеділковому подкасті «Гриців ковчег»поет та музикант Григорій Семенчук запрошуватиме до розмови людей культури з різних регіонів, по двоє від кожної справи, які намагатимуться зрозуміти, чому ми такі різні й такі схожі;
  •   у вівторковому «Стереоранчо» Саша Буль та Роман Лебедь говоритимуть про міфи та упередження, якими живуть і які долають українці;
  •   у середу Олег «Мох» Гнатів у подкасті «Мохом проросло» розповідатиме про напівзабуту, але варту уваги українську музику 70-90-х;
  •   у четвер виходитиме подкаст Ляни Мицько «Союзниці», в якому запрошені спікерки розмірковуватимуть, як жінки змінюють різні професії, а професії змінюють їх;
  •   у неділю ведучі програми «Саша, Владік і Марго» подорожуватимуть музичними жанрами та епохами, аби відкрити для слухачів багатоголосся світу і показати: змінивши уявлення про щось одне — можемо побачити весь світ яскравішим.

Усі програми сезону були записані під час карантину. І оскільки вони обіцяють бути щирими та змістовними, цього літа нам точно не доведеться сумувати. 

Слухати подкасти сезону «Голоси наших міст» можна на urbanspaceradio.comapplepodcast, googlepodcast, mixcloud, tune in та інших подкастових сервісах.

Сезон реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк