Головна - Анонси - П’ятий Харків: «Поетика і політика: розмови, читання, музика»
…

П’ятий Харків: «Поетика і політика: розмови, читання, музика»

Садочок ЛітМузею. Дві події в один день. П’ятий Харків.

О 18:00 чекатимемо вас на захід «Політизація літератури під тиском подій». Розмова Яроміра Типлта і Наталки Маринчак.

З 2014 року в Україні знову актуалізувалась теза про соціальну відповідальність письменників: нам очевидними стали механізми пропаганди через культуру. Сьогодні більшість українців на власному житті відчули, як «велика культура» росії впливає на «утвердження гуманізму». Чи є очевидним цей звʼязок між культурою і політикою в інших європейських країнах, як історична памʼять про несвободу і агресію впливає на сприйняття теперішньої російсько-української війни?

Яромір Типлт: «Я намагався уникати політичних тем у літературі і як читач, і як автор, але, звичайно, коли я відчуваю загрозу моїй свободі — а я також відчуваю вторгнення в Україну як загрозу для себе — тоді я обов’язково стаю політично активним. Мимоволі, під тиском, але стаю».

Модерує — Тетяна Пилипчук.

О 19:00 у садочку відбудеться читання віршів під музичні імпровізації.

Для вас читатимуть і гратимуть: Наталка Маринчак, Сергій Давидов, Яромір Типлт, Галина Матвеєва, Іванна Скиба-Якубова, Діна Чмуж, Іван Сенін, Фіалка, Дмитро Клімов, Олег Каданов.

«П’ятий Харків» — спільний проєкт Харківського літературного музею та Сергія Жадана. За підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Де: вул. Багалія 6, Харківський ЛітМузей
Коли: 25 квітня, 18:00
Вхід: вільний

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк