Головна - Анонси - Лекція «13 харківських адрес Хвильового»
…

Лекція «13 харківських адрес Хвильового»

Лекція до Дня пам’яті Миколи Хвильового

«Я тепер покохав город» — освідчився в любові до міста молодий Микола Хвильовий. Його містом з початку 1920-х став Харків. Стільки всього тут пов’язано з ним: вулиці й парки, будівлі, де він жив, працював і відпочивав. Багато з них збереглися донині. Уже не раз ми з вами проходили харківськими місцями Хвильового: і наживо, і віртуально. Ювілейний рік (130 від народження й 90 з дня смерті) міг би стати приводом повторити призабуту екскурсію. Проте час завжди приносить нові відкриття й ставить нові питання. Тож цього разу ми поговоримо також і про те, куди Хвильовий приходив по четвергах до Леся Курбаса та де вчив доньку кататися на ковзанах; яка квартира у «Слові» мала належати автору «Синіх етюдів» і з ким він обмінявся; яким був «пивний маршрут» письменників-слов’ян на початку 1930-х; хто бачив Хвильового в кав’ярні Пока після його смерті; яке його фото друзі нібито вішали у своїх кімнатах… Важко буде обмежитися тринадцятьма локаціями – але ж це улюблене число письменника.

Лекторка — Марина Куценко, наукова співробітниця ЛітМузею і дослідниця творчості Миколи Хвильового.

Де: вул. Багалія 6, Харківський ЛітМузей
Коли: 13 травня, 16:00
Вхід: 50 UAH

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харків’ян та харків’янок із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Ми створюємо авторський контент з якісним візуалом, працюємо на перетині різних форматів в онлайні та офлайні, використовуємо фактчекінг, гарантуємо якість та неупередженість контенту, що публікується.

Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк