Головна - Анонси - Онлайн-лекція «Проблема хліба: голод 1921-2923 рр. у художніх текстах»
…

Онлайн-лекція «Проблема хліба: голод 1921-2923 рр. у художніх текстах»

Уже традиційно в День пам’яті жертв Голодомору Харківський ЛітМузей запрошує вас долучитися до лекції на цю важку тему: винищення українського села радянською владою.

Розглядаючи тему голоду 1932–33 рр. у житті наших письменників, ми спираємося переважно на мемуари, листи чи щоденникові записи, адже висвітлювати її в художніх творах мало хто наважився.

Проте відомі представники Розстріляного Відродження чимало написали про голод. Тільки про інший, перший голод у радянській Україні 1921–23 рр., який вони пережили і який відбився як на їхній творчості, так і на психіці. Ця ж тема свого часу засвітила зірку Миколи Куліша. Саме її ми пропонуємо підняти сьогодні.

Якщо стосовно голоду 30-х можна говорити переважно про те, як наші письменники його сприйняли й переживали, то про голод 20-х – як вони його осмислили художньо.

Тож з’ясуємо, які саме теми, реалії, кричущі випадки потрапили в тогочасну літературу і яку оцінку давали їм автори; яким письменникам вдалося передати психологію та філософію голодної людини; а також, як літератори уявно розв’язували “проблему хліба”: як продовольча проблема позначилася на фантастиці «наших двадцятих».

Лекторка: Марина Куценко

Де: онлайн
Коли: 25 листопада, 17:00
Вхід: безкоштовно, приєднатися за цим посиланням

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк