Головна - Анонси - Лекція-зустріч «Як я перестав хвилюватися і полюбив театр» з Артемом Вусиком
…

Лекція-зустріч «Як я перестав хвилюватися і полюбив театр» з Артемом Вусиком

Театр «Нафта» оголошує фінальну відкриту лекцію в межах освітньо-дослідницького проєкту «НАФТАЛАБ».

Артем Вусик — актор, режисер, перформер, драматург та художній керівник театру «Нафта». На зустрічі він поділиться власним досвідом роботи в незалежному театральному секторі. А також розкаже:

— Про навчання в театральному університеті 2000-х і Харків того періоду.
— Про свій перший театр «Прекрасні Квіти».
— Як виникла потреба в новому театрі, і як була заснована «Нафта».
— Як на творчість Артема Вусика вплинула війна.
— Про театр «Варта», який був заснований Артемом у Львові на початку повномасштабного вторгнення.
— Про сьогоднішнє відчуття театру в Україні.

Основна ідея заходу — надихнути студентів «НАФТАЛАБ» і в цілому аудиторію, яка прийде, на творчу сміливість, а також поділитися навичками та досвідом створення незалежного театру. Артем розкаже про навчання в театральному університеті 2000-х і Харків того періоду, про перший його театр «Прекрасні квіти», про те, як виникла потреба в новому і про заснування театру «Нафта», про вплив війни на творчість і про вже третій театр — «Варту» та сьогоднішнє відчуття театру в Україні.

В останні декілька років життя багатьох українців та українок критично змінилось і культурна сфера не стала виключенням. Багато студентів, які поступили в театральний університет в рік пандемії, продовжували навчатися онлайн після повномаштабного вторгнення, а зараз закінчують університет, стикнулися з катастрофічною проблемою браку сценічного досвіду. Все змінилося і продовжує змінюватися, та в Харкові, як у найбільш театральному місті в минулому, ці зміни настільки деструктивні, що аж серце крається. Студенти виходять на мовчазні пікети проти онлайн театру, влада забороняє грати і скорочує штат держ театрів, актори й акторки масово виїжджають з міста, країни, перестають бачити сенс в театральному мистецтві взагалі.

Можливо одна лекція не здатна змінити все ніби за помахом чаклунської палички, але Артем не здається та впевнений — є митці та мисткині які потребують підтримки, відчуття об’єднаності та, можливо, подібної історії, яка може стати прикладом, натхненням, підказкою, після якої все запрацює і, напевно, оживе.

«Я ніколи не планував займатися театром і навіть фізично до вступу в університет був там лише один раз, але зараз я не можу уявити своє життя без сцени. Для мене це не якась романтична історія про долю і призначення, а більше про творчу потребу і, можливо, залежність, яка з невичерпною силою тримає мене вже понад 15 років і надає енергію з цікавістю рухатися по життю. На цій зустрічі я хотів би поділитися своїми думками та відкриттями. Розказати про своє становлення, як митця, на основі вистав, які я робив, і зустрічей з людьми, які на мене впливали».

Де: вул. Чорноглазівська (колишня вул. Маршала Бажанова) 21/23, Театр «Нафта»
Коли: 09 грудня, 16:00
Вхід: безкоштовний за умови обов’язкової реєстрації за цим посиланням

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк