Головна - Анонси - Перформативна лекція «Я вже там, безперечно, був або, безсумнівно, ще з’явлюся» проєкту «НАФТАЛАБ»
…

Перформативна лекція «Я вже там, безперечно, був або, безсумнівно, ще з’явлюся» проєкту «НАФТАЛАБ»

Театр «Нафта» запрошує в цю суботу на відкриту лекцію «Я вже там, безперечно, був або, безсумнівно, ще з’явлюся» в межах освітньо-дослідницького проєкту «НАФТАЛАБ».

Драматургиня Люба Ільницька розповість про те, як театр (і не тільки) шукає способи розповідати історії минулого і теперішнього з надією на можливість існування майбутнього. Лекція буде корисна тим, хто має відношення до сфери театру і бажає розширити свої знання про мистецтво перформувати історії.

Розповідаючи історії, оживлюючи їх в тілах і просторі, театр створює тимчасову реальність, певний замешканий пейзаж, за яким хтось спостерігає в прагненні впізнати там себе. Ролан Барт називає це бажання проникнути в пейзаж своєї пристрасті «фантазматичною жагою», яка «розбурхує ясновидіння, що, здається, несе мене вперед, назустріч утопічному часу, або ж, навпаки, відтягує назад, десь углиб мене самого».

Ця перформативна лекція пропонує подорож історіями і місцями, що були розказані і відвідані в мистецтві, а отже залишили свій відбиток, в який можна увійти знову або вперше. Оскільки театр стискає виміри дійсності та творить єдність місця, часу і дії, то використовуючи драматургічну структуру ми можемо увійти у власну утопію або те, що від неї залишилось — місто, момент зустрічі, сад, музей, день коли закінчилась війна. Незалежно від того, з майбутнього чи минулого ми їх викличемо, театр все одно помістить наші бажання в теперішні час і місце.

Говорячи в Харкові 2023 року про перформування історій, ми придивимось, яких форм вони можуть набувати, та як драматургія здатна укладати зв’язки між фрагментами реальності.

Вільно близько 25 місць на цю подію.

Де: вул. Чорноглазівська (колишня вул. Маршала Бажанова) 21/23, Театр «Нафта»
Коли: 11 листопада, 16:00
Вхід: безкоштовний за умови обов’язкової реєстрації за цим посиланням

Проєкт створено за підтримки Goethe Institut Ukraine. Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк