Головна - Анонси - Люди Люка: Перегляд документальної стрічки від Ukraїner «Повернення до української мови»
…

Люди Люка: Перегляд документальної стрічки від Ukraїner «Повернення до української мови»

Запрошуємо підписників нашого Buy Me a Coffee на офлайн показ докфільму Ukraїner «Повернення до української мови» в штаб-квартирі Люка.

17 лютого будемо разом дивитися документальну стрічку про феномен української мови. Поговоримо про її унікальність і трансформації, а також про те, чому нині як ніколи важливо вивчати й розмовляти українською.

Українська мова жила й продовжує жити завдяки людям, які спілкуються і творять нею, люблять, поширюють і вивчають її історію. Саме такі люди стали героями фільму.

Попри столітні спроби росії знищити українську мову, вона лише загартовується. З початком повномасштабного вторгнення весь світ дізнався, що наша мова — символ сміливості, незламності й свободи. Іноземці хочуть розуміти нас і для цього вивчають українську, а самі українці трансформують її і вдихають нове життя. 

У стрічці згадується, який шлях пройшла українська мова: від здобуття незалежності, першого фестивалю української пісні, першої телепередачі про українську музику, утисків часів проросійського президента Януковича до переломного моменту 24 лютого й сьогодення, в якому українці та цілий світ перевідкривають для себе українську мову. 

«Повернення до української мови — це фільм про прийняття свого тимчасового зросійщення. Про усвідомлення своєї ідентичності через мову. Про перепони, з якими стикаються люди при переході на українську мову. Про те, що повернення до української мови звільняє і дозволяє бути самим собою і зрозуміти врешті хто ти є», Юлія Найдиш, авторка сценарію.

Героями фільму стали зокрема комікеса Настя Зухвала, музиканти Фагот і Фоззі з гурту «ТНМК», популяризатор української мови Андрій Шимановський, акторка і співачка Марічка Штирбулова

Де: Штаб-квартира Люка (точну адресу повідомляємо після реєстрації).
Коли: 17 лютого, 17:00.
Вхід: захід для підписників Медіа «Люк» на Buy Me a Coffee.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк