Головна - Анонси - Розмова «Ворог — Путін, а не Пушкін?» Адели Кнапової, Герхарда Гнаука та Лесі Ганжі
…

Розмова «Ворог — Путін, а не Пушкін?» Адели Кнапової, Герхарда Гнаука та Лесі Ганжі

Цю фразу можна сприймати як мотто багатьох німецьких інтелектуалів, які засуджують російську агресію, але продовжують підносити російську культуру. Чи можна відокремити культуру від суспільства — його ціннісних настанов, настроїв і наслідків дій або бездійства? Культура як інструмент легалізації агресії — або ж поле для пошуку порозуміння?

Герхард Гнаук — Ph.D., історик, політолог, кореспондент по Литві, Латвії, Естонії, Польщі та Україні в німецьких газетах Frankfurter Allgemeine (FAZ.net) та Die Welt, автор книг про Польщу. З 1989 року регулярно відвідує Україну.

Адела Кнапова — чеська письменниця, журналістка, драматургиня, захисниця прав тварин. На честь її репортажного оповідання «Хліб із мінного поля» названо книжку репортажів із воєнної України, що вийшла минулого року у видавництві «Словарт». Ця назва та історія надихнули у вересні 2023 року Міністерство внутрішніх справ Чехії на акцію «Печемо хліб із мінного поля», метою якої є збір коштів для системи розмінування BOŽENA для України.

Леся Ганжа — військовослужбовиця ЗСУ, операторка безпілотників. В армії з березня 2022 року. Воювала в Ірпені, на Харківщині та Донеччині. Напередодні вторгнення Росії в Україну працювала як медіаменеджерка, головна редакторка онлайн-проектів:- «Доступ до правди», онлайн-сервіс, антикорупційний інструмент, який присвячений контролю над українською владою з доступом про публічну інформацію;- «Жінки — це 50% успіху України», сайт про жінок у політиці. З 2014 року написала низку репортажів з Криму та Донбасу для онлайн-видання «Українська правда».

Модераторка — Тетяна Пилипчук.

«П’ятий Харків» — спільний проєкт Харківського літературного музею та Сергія Жадана. За підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Де: вул. Багалія 6, Харківський ЛітМузей
Коли: 30 вересня, 18:00
Вхід: вільний за попередньою реєстрацією за цим посиланням

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк