Головна - Анонси - Люди Люка: Обговорення есея Юрія Шевельова «Четвертий Харків»
…

Люди Люка: Обговорення есея Юрія Шевельова «Четвертий Харків»

«Біда з Харковом та, що поїдеш до нього раз, а тоді не можна не поїхати знову», — так Юрій Шевельов писав про своє рідне місто, любов до якого проніс через усе життя. 

30 березня запрошуємо спільноту Люка на першу зустріч літературного гуртка в редакції, де будемо обговорювати есей Юрія Шевельова «Четвертий Харків».

Юрій Шевельов — український лінгвіст, славіст, есеїст і літературознавець. У 1948 році Шевельов написав статтю «Четвертий Харків», як післямову до книги Леоніда Лимана «Повість про Харків».

Автор пропонує поглянути на Харків в історичній перспективі, та окреслює чотири періоди: Перший Харків — місто слобод, хуторів та ремісників, де «ще вчить української мудрості Грицько Сковорода». Другий Харків — «провінційне купецьке місто несходимої і безвихідно-сірої російської імперії». Третій Харків — що вибухнув Українською Національною Революцією, і українська стихія знову влилася в місто, — «Харків столиця України? Гаразд. Тоді зробімо Харків українською столицею. Більше: зробімо його осередком і символом нової України. Відступу більше не буде. Харків буде українською столицею української України».

Саме у цьому «Третьому Харкові» зростав Шевельов, та на власні очі бачив розквіт української культури та думки. Проте, з такими ідеями Москва миритися не могла. Тож, незабаром зʼявляється Четвертий Харків — місто «старої молоді», де ідеалом людини стає слимак: кожної хвилини могти сховатися, де необхідно думати одне, а говорити друге; говорити одне, а робити друге, де панують обережність, забріханість, цинізм та егоїзм.

П’ятий Харків — мрія Шевельова. Так він визначив місію нашого покоління — творити Харків майбутнього. Яким він має бути? Навколо цієї теми пропонуємо розгорнути нашу дискусію.

Де: Штаб-квартира Люка (точну адресу повідомляємо після реєстрації).
Коли: 30 березня, 19:00.
Вхід: захід для підписників Медіа «Люк» на Buy Me a Coffee, аби взяти участь у дискусії прочитайте есей Юрія Шевельова «Четвертий Харків».
Реєстрація за посиланням.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк