Головна - Барабашовка - Побачив будинок «Слово» і кота-Джонсонюка, але не проїхався трамваєм на Весніна. Як Байден відвідав Харків
…

Побачив будинок «Слово» і кота-Джонсонюка, але не проїхався трамваєм на Весніна. Як Байден відвідав Харків

Час прочитання: 4 хв

20 лютого Джо Байден вперше відвідав Україну у якості президента США. І, звісно, не міг не завітати в залізобетонний Харків.

«Люк» пройшовся з американським президентом знаковими харківськими локаціями. Показуємо, що він бачив і з ким зустрічався.

До Харкова президент США Джо Байден прибув швидкісним поїздом Інтерсіті Київ-Харків. 

На Південному вокзалі американського лідера зустрів харківський міський голова Ігор Терехов. Він привітав президента США і одразу запропонував майстер-клас зі слобожанської мови, аби «бути як справжній харків’янин»

На це Байден, чистою українською, відповів, що навіть американські школярі знають, що такої мови не існує.

З вокзалу Байден одразу направився в театр, в якому знаходився «Березіль». Наразі він має назву Харківського академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка.

«До дня народження Леся Курбаса [25 лютого, — «Люк»] я точно не зможу залишитись, бо треба їхати назад. Хаймарси, літачки та товсті ракети не можуть чекати. Але побачити цей культовий театр я мусив».

Незабаром Байдена помітили біля пам’ятнику купі мішків на площі Поезії.

«Я чув про дерусифікацію, — задумливо сказав президент США, потираючи підборіддя. 

Ми, власне, весь рік тільки і займаємось, що дерусифікацією. І цей постамент — це ж як артперфоманс, бо саме так і має виглядати кожен окупант, який прийде в Україну — як мотлох в мішку.

Що? Там був Пушкін раніше? Читав колись “Кару і злочин”, не дуже зроз, якщо чесно. Зате площа Поезії тепер виглядає краще».

Наступною локацією в маршруті американського президента стала будівля Харківського національного академічного театру опери і балету.

«Можемо махнутись: ви нам ХНАТОБ, ми вам — статую Свободи чи щось ще, на ваш розсуд, — запропонував Байден. — Я б за такий культурний скарб всі архітектурні пам’ятки віддав, якщо чесно».

Президент України Володимир Зеленський взяв це питання під особистий контроль і прилетів до Харкова на реактивному ранці — подарунку Байдена — аби оговорити умови.

Президент США помітно засмутився, коли проходив по вулиці Пушкінській повз графіті з котом, схожого на Бориса Джонсона.

«Я розумію, що навряд чи зміню прізвище на Байденюк або Байденко, однак, я ж теж хочу такого ж визнання серед українців… Не натякаю, ні, просто кажу», — дорікнув він.

Настрій американського президента зовсім зіпсувався, коли той втомився і, замість того, аби прокатитись у надкомфортному трамваї по вулиці Весніна, був змушений пихатись у маршрутці.

«Ото халепа, не встиг наміняти гривень з доларів, тому планував проїхатись зайцем, — розповів американський лідер. — На щастя, проїзд виявився безкоштовним», 

Також Джо Байден вперше побачив будинок «Слово», шестиповерхівку у вигляді літери «С», де мешкали відомі літератори. 7 березня історичну будівлю пошкодив російський снаряд.

«Я взагалі не розумію, чому цю історію ще не розхаватав Голівуд, знімають якісь блокбастери, — обурився американський президент. — А тут справжній сюжет, 70 мешканців репресовані. І це в одному лише будинку. Про це має знати весь світ!».

Байден завітав і на Павлівський майдан, в будівлю, де відкрили перший МакДональдс у Харкові 24 роки тому. Справжні олди ще пам’ятають смак перших чізбургерів і нерозбавленої коли. Сльозу ностальгії пустив і американський президент.

«Якщо чесно, завжди більше любив Бургер Кінг, бо не такий мейнстрім, — поділився Байден. — Але першій заклад в Харкові, третій в Україні, якщо не помиляюсь… Це культове місце заслуговує на те, щоб його не забули».

Заклад на Павлівському майдані закрили ще до війни, 24 грудня 2021 року, а саме приміщення планували здати в оренду. Джо Байден запропонував відкрити там «Пункт незламності» і ввести тематичне меню: бургер «Залізобетон», морозиво «МакКристал», нагетси «Полтавський шлях».

Нічне життя Харкова максимально загадкове і покрите темрявою. Через комендантську годину і відсутність світла на вулицях можна хіба що дивитися на нічні зорі. Проте це не зупинило Байдена, який, після насиченого дня, захотів відвідати рейв в клубі «Живот».

«На жаль, для відвідувачів клуб закритий. Ми деколи робимо закриті паті і пускаємо з “ключом” [VIP картка, яка дає знижку на квиток або можливість відвідати деякі концерти безкоштовно — «Люк»] від “Живота”, але цього разу щось завтикали, що Байден приїде», — пояснив «Люку» артдиректор клубу Ігор Аскет.

Новина є сатиричною. Всі збіги з реальними подіями є випадковими.

Олександра Пономаренко, колажі — Катерина Переверзева, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк