Головна » Барабашовка » У Харкові врятували рідкісного вуханя
…

У Харкові врятували рідкісного вуханя

Час прочитання: < 1 хв

До розташованого у Харкові центру реабілітації рукокрилих привезли пораненого кажана. Він виявився рідкісним для Харківщини вуханем австрійським, занесеним до Червоної книги України.

«Люк» ділиться подробицями.

Що особливого в цьому кажані

Кілька днів тому до Українського центру реабілітації рукокрилих передали пораненого кажана. Мешканці села Черкаська Лозова знайшли його в тяжкому стані у себе на дровах та одразу привезли до ветеринарів з Центру. Після огляду з’ясувалося, що у тварини порвана перетинка крил і хвоста, а також є рана на лікті. Ці пошкодження не давали кажану злетіти у повітря. Але зараз він вже отримує необхідну терапію та догляд у Центрі.

«Ми здивувалися, бо виявилося, що це Вухань Австрійський!пишуть працівники закладу у Facebook. — Цей випадок — доволі рідкісна знахідка, бо цей вид вуханів лише нещодавно з’явився у межах Харківської області, через що менше зустрічаються людям. Проте, ми маємо досвід з реабілітації цього виду, тому робимо все, що у наших силах».

вухань австрійський харків

вухань австрійський харків

вухань австрійський харків

вухань австрійський харків

вухань австрійський харків

За словами фахівців Центру, у неволі ці кажани є дуже чутливими до умов утримання. Через особливості ехолокації, у дикій природі вони полюють на метеликів, а під час реабілітації потребують комах з низьким вмістом жиру, здебільшого — туркменських тарганів. Також, вони є чутливими до сильних подразників: світло, гучні звуки. Тому для найбільш комфортної реабілітації вуханів тримають окремо від інших кажанів.

«Зараз ми з нетерпінням очікуємо завершення лікування та одужання кажанчика, щоб він повернувся у природу», — підсумували співробітники Центру.

Як допомогти рятувальникам кажанів

Підтримати Український центр реабілітації рукокрилих можна за реквізитами:

  • ПриватБанк: 4149 4390 2229 0112 — Прилуцька А.С.
  • PayPal: bats.ukraine@gmail.com (Alona Prylutska)

Ви також можете стати патроном Центру на Patreon або придбати його сувенірну продукцію на сайті.

Антон Алохінссон, фото — Український центр реабілітації рукокрилих, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа про Харків, яке висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк