Головна - За містом - «Книжка любові і люті». В Україні вийде книга з ілюстраціями, які створив штучний інтелект
…

«Книжка любові і люті». В Україні вийде книга з ілюстраціями, які створив штучний інтелект

Час прочитання: 2 хв

У «Видавництві Старого Лева» виходить поетична збірка «Книжка любові і люті» київської письменниці Марини Пономаренко. Обкладинка та ілюстрації для книги зробила нейромережа.

«Люк» розповідає, як працювали над книгою і чи не порушує авторське право застосування штучного інтелекту.

Про що ця збірка?

У 2023 році в Україні вийде «Книжка любові і люті» Марини Пономаренко, ілюстрації до якої створив штучний інтелект. Друком і розповсюдженням поетичної збірки займається «Видавництво Старого Лева».

Твори, що увійшли до поетичної збірки, Пономаренко написала у 2019-2022 роках — під час епідемії COVID-19, а потім повномасштабного вторгнення.

«Це вірші про те, що тримає нас на поверхні, коли за всіма законами фізики та фізіології ми мали би вже потонути, йдеться в пості «Видавництва Старого Лева». — І ще ця книжка про мистецтво співати і сміятися — навіть у темній крижаній воді».

Хто працював над ілюстраціями і чи не порушено авторське право?

Оформленням видання займалася художниця Ксенія Забродська. Вона зробила ілюстрації за допомогою штучного інтелекту Midjourney.

Забродська використала як основу зображення, згенеровані штучним інтелектом, обробила і допрацювала їх. 

Перед використанням штучного інтелекту представники «Видавництва Старого Лева» проконсультувалися з юристами щодо нюансів авторського права.

Юристи дали такий висновок щодо використання штучного інтелекту Midjourney в друкованому виданні:

«Відповідно до Комерційних умов користування сервісом, опублікованих в офіційній документації на сайті, кожен платний підписник (paid member) має всі майнові і немайнові права інтелектуальної власності на створене зображення в розумінні ст. 15 Закону України “Про авторське право і суміжні права”».

Художниця оплатила підписку на Midjourney, відповідно, має право розпоряджатися зображеннями, створеними за допомогою цього сервісу. 

«З точки зору українського законодавства, цей проект не порушує авторське право», — підсумовують у видавництві.

Чим відома Марина Пономаренко?

Марина Пономаренко — київська сценаристка і поетеса. 

Закінчила Київський національний університет імені І.К. Карпенка-Карого за спеціальністю «Драматургія кіно і ТБ» (майстерня Богдана Жолдака). 

Вийшла у фінал третього українсько-кримськотатарського літературного конкурсу «Кримський інжир / Qırım іnciri».

Збірка «Книжка любові і люті» складається з 88 сторінок. Очікувана ціна — 200 гривень. 

Погортати книгу та подивитись її оформлення можна за посиланням.

  • «Видавництво Старого Лева» увійшло до шортлиста найкращих дитячих видавництв світу від Болонського книжкового ярмарку. Воно увійшло в п’ятірку найкращих видавництв Європи 2023 року.
  • Використання штучного інтелекту в мистецтві викликає дискусії у суспільстві не тільки з приводу авторського права. Нещодавно у Twitter розкритикувати стрімінговий сервіс Netflix за аніме «Пес і хлопчик», фонові зображення в якому обробила нейромережа.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк