Головна - За містом - Tember Blanche, «хейтспіч» і не тільки. В деокупованому Вознесенську відбудеться фестиваль «Будуємо Україну Разом»
…

Tember Blanche, «хейтспіч» і не тільки. В деокупованому Вознесенську відбудеться фестиваль «Будуємо Україну Разом»

Час прочитання: 3 хв

У четвер, 8 вересня, в деокупованому Вознесенську Миколаївської області відбудеться благодійний музичний фестиваль «Будуємо Україну Разом».

«Люк» розповідає історію та концепцію фестивалю.

Фестиваль «Будуємо Україну Разом» організовують громадська організація VIDLIK PROJECTS, яка займається створенням та реалізацією соціально-культурних мистецьких проєктів для підлітків у невеликих містах та селах по всій Україні та громадська організація «Будуємо Україну Разом».

З 2014 року волонтерський рух БУР відбудовує будинки, зруйновані через військову агресію росії. За цей час організація:

  • провела 100 волонтерських таборів по всій Україні;
  • залучила більше 4500 волонтерів;
  • допомогла близько 200 родинам відремонтувати домівки;
  • облаштували 58 молодіжних центрів та громадських просторів.

«Перший волонтерський табір відбувся у 2014 році у Краматорську одразу після його звільнення, — розповідає засновник та керівник програми «Будуємо Україну Разом» Юрко Дідула. 

Тоді ще не було назви “Будуємо Україну Разом” та планів робити подібні акції по всій Україні. Ми просто заходили в кожну квартиру дев’ятиповерхового будинку, який був пошкоджений від обстрілів, і допомагали мешканцям відремонтувати їхню домівку, багато спілкувались, обіймались та пили чай». 

Чому це важливо? 

На початку березня 2022 року частина Вознесенська опинилася під російською окупацією. За місто точилися бої, які завершилися перемогою ВСУ.

Волонтерський табір у Вознесенську став 100-м табором, який організовує БУР за вісім років своєї діяльності. Та другим волонтерським табором на Миколаївщині. 

З 31 серпня по 9 вересня 20 волонтерів допомагають місцевій громаді відремонтувати дахи п’яти будинків, що постраждали від обстрілів. Фестиваль стане завершенням табору.

«Ми надзвичайно раді бути тут у Вознесенську сьогодні та допомагати місцевій громаді відновлювати й ремонтувати домівки, — каже проєктна менеджерка БУР Мар’яна Фариняк. — Мешканці південних областей надихають! Впевнена, що разом ми не тільки відбудуємо зруйноване, а й втілимо багато нових та крутих проєктів!». 

Хто візьме участь?

Tember Blanche 

Інді-поп формація Олександри Ганапольської та Владислава Лагоди, що утворилася в Києві у 2020 році. Значної популярності Tember Blanche набули восени 2021-го з треком «Вечорниці». Їхні пісні мелодійні та лампові, але водночас «на злобу дня».

Антон Слєпаков та Андрій Соколов з проєктом WARНЯКАННЯ

Колаборація у стилі spoken words від учасників «Вагоновожатых» та walakos, що виникла у 2015 році. Мінільбом WARНЯКАННЯ вийшов на другий місяць повномасштабного вторгення.

«хейтспіч»

Проєкт вокаліста Дмитра Однороженка з Сум та саундпродюсера Фіми з Одеси, що існує з квітня 2022-го. У своїх треках хлопці висміюють «руzzкий мир» та його похідні.  

C.J. PLUS 

Саундпродюсер та вініловий дігер із Одеси, який міксує олдскульні українські фанк, соул та дає їм нове життя.

Де відбудеться?

Через близьке розташування до лінії фронту фестиваль пройде в укритті. Подивитися пряму трансляцію можна буде на YouTube-каналі СЛУХ.

Під час трансляції відбудеться збір коштів, які в подальшому будуть направлені на продовження відбудови України. Ціль збору — 100 тисяч гривень.

Трансляція фестивалю «Будуємо Україну Разом» розпочнеться у четвер, 8 вересня, о 16:00.


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк