За містом
Історії релокованого бізнесу, лекції з мистецтва, Warнякання та багато іншого. У Дніпрі відбудеться фестиваль Cheсk-in Dnipro

У Дніпрі вперше відбудеться фестиваль бізнес-проєктів, які переїхали з тимчасово окупованих територій. Він має назву Cheсk-in Dnipro та пройде 21 і 22 січня у дніпровському Центрі сучасної культури.

«Люк» поспілкувався з організаторами фестивалю Євгеном Скрипником, Альоною Кучерук та Євгеном Гончаровим про те, кому варто відвідати захід і що корисного буде у програмі.

У Дніпрі вперше відбудеться фестиваль бізнес-проєктів, які переїхали з тимчасово окупованих територій. Він має назву Cheсk-in Dnipro та пройде 21 і 22 січня у дніпровському Центрі сучасної культури.

«Люк» поспілкувався з організаторами фестивалю Євгеном Скрипником, Альоною Кучерук та Євгеном Гончаровим про те, кому варто відвідати захід і що корисного буде у програмі.

Як з’явилась ідея фестивалю?

За 2022 рік Дніпропетровщина прийняла близько 256 тисяч внутрішніх переселенців, повідомляє Дніпровська обласна військова адміністрація. Рятуючись від війни, люди перевозять в інші міста не тільки дітей, родичів або домашніх тварин, а й власні бізнеси.

Представники громадських організацій з трьох міст (Слов’янська, Краматорська і Дніпра) вирішили спільними зусиллями провести тематичний фестиваль на підтримку релокованих бізнесів. 

До організації долучились: Євген Скрипник (засновник Shum.Rave, Слов‘янськ), Альона Кучерук (очільниця молодіжного руху «Шифт», Краматорськ) та Євген Гончаров (співзасновник митцівні Module, Дніпро).

Планувати та розробляти концепцію почали ще в жовтні.

«Ми з Євгеном Скрипніком мріяли зробити музичний фестиваль, в якому б прийняли участь ВПО-артисти, — розповів «Люку» Євген Гончаров. — Альона Кучерук хотіла зробити ярмарок для релокованих бізнесів. Після конференції Brave Culture Meet Up ми поєднали наші ідеї в єдине ціле та розпочали підготовку фестивалю»

Фото: Євген Гончаров

Для кого фестиваль?

Організатори планували зробити фестиваль як для власників бізнесу і підприємців, так і для людей, які ще не мають власної справи, але замислюються про це.

За їх словами, важко реанімувати бізнес на новому місці, в умовах війни, а ще важче — запускати процес з нуля. Але робити це все одно треба, бо тільки так можна підтримати економіку країни. 

«Наша мета — підтримати ту креативну частину, яка прагне створювати та розвивати свій продукт у Дніпрі. Бо ми віримо в рушійну силу ВПО-бізнесу для економіки країни», — зазначається на Facebook-сторінці заходу.

Люди, які планують відкрити бізнес у Дніпрі, зможуть дізнатись як це роблять інші підприємці, надихнутись досвідом. А власники бізнесу з інших міст зможуть розказати про свою справу і знайти потенційних партнерів.

Що у програмі?

Cheсk-in Dnipro триватиме два дні. 

Відвідувачі фестивалю почують:

Також у межах фестивалю пройдуть майстер-класи з гончарства, техніки монотипії та ліногравюри, дизайну для чашки та авторської свічки. На ярмарку можна купити продукцію від місцевих та ВПО-виробників і підтримати український бізнес.

«Під час розробки концепції фестивалю ми вирішили, що хочемо поєднати в одній події одразу культурну та бізнесову складову, додати практичних знань та кейсів від підприємців, — розповідають організатори. — Людина, яка прийде на фестиваль, отримає повний спектр знань, досвіду, нетворкінгу, нових корисних контактів. А ще — зможе відпочити та поспілкуватися у неформальній атмосфері під час музичної програми».

Які історії розповідатиме бізнес?

На Cheсk-in Dnipro підприємці з різних регіонів України розкажуть, як вони евакуювали бізнес і успішно перезапустили його у Дніпрі.

З жовтня організатори отримали понад 80 заявок на участь у заході: 

«Це у чотири рази більше від того, що ми очікували. На жаль, не всі зможуть взяти участь цього разу, але це демонструє: що є величезний запит на події такого формату, а значить, можливо, буде продовження», — коментує Євген Гончаров.

Ось лише кілька історій підприємців, які можна буде почути на фестивалі:

Де все відбуватиметься?

Фестиваль проходитиме в Центрі сучасної культури (Дніпро, Крутогорний узвіз, 21А) у суботу та неділю, 21 та 22 січня, з 12:00 до 21:00.

Вхід вільний, але за попередньою реєстрацією. Розклад вже доступний на сторінці заходу у Facebook.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.