Головна » За містом » Не купити, а любити. Як DOG MA змінюють ставлення до безпородних собак
…

Не купити, а любити. Як DOG MA змінюють ставлення до безпородних собак

Час прочитання: 5 хв

У XXI столітті людство, на щастя, більше почало говорити про різноманіття і важливість його прийняття. Та це має стосуватися не лише людей.

Саме про це й DOG MA — проєкт, який закликає обирати собаку як друга, а не як тренд.

«Люк» розповідає про ідеї DOG MA і людей, які підтримують проєкт.

Цей матеріал ми планували випустити 24 лютого. Проте почалася війна. У ніч на 8 березня внаслідок обстрілів Росії в харківському Центру адопції загинули п’ятеро собак, ще шість отримали поранення. Ми вирішили опублікувати цей текст, щоб нагадати — тварини теж потерпають від війни.

«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль. Підтримайте «Люк», ставайте нашими патронами на Patreon!

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png

DOG MA — соціальна ініціатива і повністю волонтерський проєкт, його мета — змінити ставлення до безпородних собак. Це ком’юніті людей, які забили на породу.

Авторка проєкту Тася Плєшивцева вірить, що тварина не повинна відповідати якимось особливим критеріям, щоб бути хорошим другом. Ідея DOG MA виникла у неї з бажання робити добро тим, що вона вміє найкраще, — за допомогою контенту.

«Ідея проєкту виникла кілька років тому, поки у нас із дворняжками ще не ходили хіпстери, а тільки бабусі й дідусі, — згадує вона.  

Я була в Європі і побачила, що люди абсолютного різного віку і статусу гуляли по європейських столицях з дворнягами. Тоді мені це “порвало шаблон” , я вирішила, що таке потрібно показувати у нас, теж “рвати шаблони” в наших головах про те, що безпородна собака — це негарно».

Тася Плєшивцева

DOG MA не займається «прилаштуванням» собак у добрі руки. Натомість проєкт нагадує, що хорошого друга не потрібно купляти. Він може бути десь поруч, вам просто потрібно знайти одне одного. А щоб дружбу легше було будувати, у своїх соцмережах DOG MA ділиться порадами по догляду за собаками, пояснює, як зробити середовище комфортнішим для себе і улюбленця. 

Головний меседж DOG MA — собака не тренд. Вона не може стати прикольним аксесуаром чи доповненням образу. Стосунки з собакою — це така ж дружба, як і між людьми: вона вимагає залученості обох. 

Дописи про безпритульних тварин в соцмережах часто закликають: «Візьміть собачку, щоб їй не було так страшно/сумно/самотньо/щоб вона не померла з голоду…». DOG MA про інше. Про те, що, класно, коли собака і людина знаходять одне одного і стається метч — крутіший, ніж в тіндері.

Цю ідею підтримали артисти, які взяли участь у зйомках роликів для DOG MA: Alyona Alyona, Стасік, Apache Crew, Onuka, KADNAY та інші. Деякі з них поділилися власними історіями і пояснили, чому поділяють меседж проєкту.

Юлія Солошенко

Юлія Солошенко — співзасновниця комунікаційної агенції «Свої». Вона не лише поділяє ідею DOG MA, а й намагається допомогти в силу своїх можливостей: її агенція співпрацює з проєктом на безоплатній основі:

«Ми працюємо з DOG MA десь рік. Я дізналася, що Тася робить проєкт, присвячений безпритульним собакам, а я сама намагаюся допомагати їм по мірі можливостей. Тому ми в агенції вирішили долучитися: зробили сайт, написали текст для другого проморолику і ведемо соціальні мережі. 

Чому проєкт заслуговує на увагу для мене? Я дуже люблю собак, намагаюся допомагати безпритульним псам, у мене собака з притулку. А оскільки DOG MA теж намагається допомагати їм, наші цінності зійшлися»

Onuka

Ната Жижченко з гурту Onuka має свого друга Піфа. Виявилося, що він також добре ладнає з дітьми. Ната з чоловіком Євгеном Філатовим (The Maneken) переймалися, як Піф прийме малюка, чи не стане галасувати разом з ним і чи не нашкодить йому. А зараз вони найкращі друзі:

«Дуже круто, коли ти береш з притулку собаку. Не хотілося б, щоб це стало трендом, тому що всі тренди згодом забуваються. Це добра справа, яка допомагає здобути класного друга. 

Як правило, такі собаки дуже розумні, віддані і люблять просто так. І проблем зі здоров’ям у них значно менше, ніж у породистих. Фізичне здоров’я у них сильніше, а ось емоційне — це питання. Але любов людини повинна всі ці моменти заспокоїти і показати, що її можна не тільки боятися, але можна й любити, дружити і довіряти».

KADNAY

Хлопці з гурту KADNAY стали учасниками другого відеоролику проєкту, бо на власному досвіді знають, що дружба з собакою щира і справжня.

Діма Каднай має породистого пса, але більше цінує його відданість і бажання завжди бути поручхоч на зйомках кліпу о 4 ранку, хоч на рибалці, хоч на фешн зйомці. Для нього брати собаку з вулиці чи притулку не про тренд:

«Думаю, це відбувається, коли у людини прокидається внутрішнє велике бажання допомогти, бажання мати друга. І мені не хотілося б, щоб це було трендом. Вони швидко змінюються. Нехай це буде абсолютно звичним явищем. 

Не важливо, якої породи собаку ти береш. Важливо, що ти при цьому відчуваєш».

Філіп Коляденко не пам’ятає свого життя без собаки поруч. Вони завжди були друзями для нього, а він, у свою чергу, турбувався про них.

Особливі стосунки у Філіпа були з його першою собакою Снуппі, його однолітком. Вона вплинула на його подальше ставлення до тварин:

«Я запам’ятав її як неймовірно чутливу, теплу, найрозумнішу собаку, яка знала, як радувати нас, як підтримати, як зігріти. Вона була частиною нашої родини! 

Справжнім другом! Снуппі могла лягти поруч, покласти на тебе мордочку і дивитися своїми розумними очима. І здавалося, що вона так глибоко відчуває, з повним розумінням і довірою. 

Ми можемо дарувати нашим чотирилапим друзям затишок, комфорт, турботу. І всім від цього буде тільки щастя!».

Уляна Нєшева

Художниця і тату-майстриня Уляна Нєшева теж має свого 30-кілограмового друга Веста, який часом забуває, що він не маленьке щеня і проситься на ручки. Для Уляни це вияв того, що собака бачить в ній тільки любов. 

Художниця активно підтримує DOG MA: бере участь в благодійних заходах, створила інста-маску, розповідає свою з Вестом історію в соціальних мережах. Все тому, що її погляди сходяться з посилом проєкту і часом вона помічає, що ідея взяти собаку певної породи сильніша за бажання мати друга:

«Проблема безпритульних — це питання усвідомленості та схильності до впливу суспільної думки, коли заводиш собаку як річ, а не як друга»

Юля Юріна

Серед знаменитостей, які підтримують DOG MA, є й ті, хто не має власної собаки, як Юля Юріна. Вона власниця безпородного котика Мартіна. Артистка веде активний спосіб життя і часто не буває вдома, тому не заводить собаку, бо розуміє, яка це відповідальність:

«До рішення взяти собаку додому люди мають підходити дуже відповідально, бо часом це теж, що й усиновлення. Потрібно виховувати собаку, слідкувати за її здоров’ям, активністю, підбирати харчування і насичувати її життя враженнями. Собака — не аксесуар і не розвага»

Підтримати DOG MA може кожен, просто обравши рівень підписки на Patreon. Але значно більшою підтримкою буде знайти собі чотирилапого друга, не зважаючи на його породу і походження. 

Софія Панасюк, візуал — Анна Набока


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк