Головна - За містом - У Львові відбудеться виставка «Розлам Харків», присвячена урбаніциду. Що там буде?
…

У Львові відбудеться виставка «Розлам Харків», присвячена урбаніциду. Що там буде?

Час прочитання: 2 хв

У вівторок, 28 лютого, у Львові відкриється благодійна документально-художня фотовиставка «Розлам Харків»

Захід присвячений темі урбаніциду — навмисному знищенню міста і цивільних об’єктів під час повномасштабної війни Росії проти України.

«Люк» розповідає деталі виставки.

Про що фотовиставка?

Станом на зараз, на Харківщині зруйновані і пошкоджені вже більше 18 тисяч об’єктів інфраструктури: житлові будинки, школи, лікарні, садочки, ресторани та кінотеатри.

Фотографії понівеченого міста увійшли до фотовиставки «Розлам Харків». Кадри зробили воєнні документалісти Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» протягом року, з 12 березня 2022-го до 12 лютого 2023-го.

«Мета виставки — показати руйнацію одного з найбільших міст України через жорстокість і амбіційність російського диктатора», — пишуть організатори виставки у Facebook.

Фотовиставку організували інформаційний центр «Майдан Моніторинг» і кординаційний центр «Україна СОС», фінансує благодійна британська організація Crown Agents International Development.

Виставку вже експонували в Полтаві, Ужгороді, Бережанах, Збаражі і за межами України (Варшаві, Бонні, Празі і Лондоні).

Афіша фотовиставки «Розлам Харків»

Кого можна буде зустріти на заході?

У межах фотовиставки також пройдуть благодійні збори на потреби української армії. Організацією збору «Авто для ЗСУ» займатиметься харків’янин, письменник і музикант Сергій Жадан. На відкритті виставки він також зачитає свої вірші.

Також на захід завітають автори фотографій, харків’яни і волонтери центру «Майдан Моніторинг». Буде співорганізатор, голова організації «Україна СОС» Олександр Шевченко.

Фотовиставка «Розлам Харків» триватиме шість днів, з 28 лютого по 5 березня, в артцентрі «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35). Відкриття — 28 лютого о 19:00. Вхід вільний.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк