Головна - За містом - Харківська мисткиня представила художній проєкт у Чикаго
…

Харківська мисткиня представила художній проєкт у Чикаго

Час прочитання: < 1 хв

14 березня в арт-просторі The John David Mooney Foundation (Чикаго, США) пройшла презентація художнього проєкту харківської мисткині Альони Соломадіної. Про це повідомило Генеральне консульство України в Чикаго.

«Люк» розповідає про авторку і сам проєкт.

Ідея проєкту «Формування часу»

Мультимедійний проєкт під назвою «Формування часу» (Formation of Time) представили у Чикаго. Авторка — Альона Соломадіна, художниця та дизайнерка з Харкова. 

У проєкті мисткиня переводить архітектурні форми простору в графічні форми дизайну. «Формування часу» — це електронний годинник з 12 сетами цифр, запозичених з архітектурних елементів Чикаго, а також серія принтів та графічна інсталяція. Авторка поєднала свої візуальні враження від міста з рефлексіями на війну та зміну сприйняття часу.

«Поняття часу змінилося з початком війни, — відзначає Соломадіна.

Саме очікування, невизначеність, планування і мислення короткими термінами, нове ставлення до майбутнього. Перебуваючи у Чикаго, з його графічною архітектурою, хмарочосами, мені було цікаво перевести це у графічні символи, а саме в цифри, у 12 стилів, які відповідають годинам».

Соломадіна

Соломадіна

Соломадіна

Соломадіна

Фото з презентації проєкту «Формування часу» (Formation of Time). Джерело.

Як тривала робота над проєктом?

На початку повномасштабного вторгнення Соломадіна евакуювалась з родиною за кордон, і у Чикаго продовжила роботу над довготривалим проєктом «Місто форм». Проєкт «Формування часу» став підсумком трьохмісячної резиденції в межах програми підтримки українських митців Ukrainian Art Bridge Fellowship і став частиною «Міста форм». 

«Ukrainian Art Bridge Fellowship — ініціатива відомого американського скульптора Джона Девіда Муні. Програма допомагає митцям, змушеним покинути свої галереї та місця творчості через російську війну проти України»,пишуть у Генеральному консульстві України в Чикаго.

Робота над проєктом розпочалась навесні 2022 року, а вже у жовтні до Чикаго прибула перша група учасників — актори театру Slovo Theatre Group. У Чикаго вони поставили виставу Mothermotherland, в основі якої лежить новела «Я (Романтика)» українського письменника Миколи Хвильового.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк