В якому випадку митці зможуть виїхати за кордон? Мінкульт опублікував заяву
Міністерство культури та інформаційної політики назвало нову обов’язкову вимогу для виїзду митців за кордон.
«Люк» повідомляє деталі.
Якою є нова умова від Мінкульту?
Художники, артисти, музиканти, журналісти та представники інших мистецьких течій можуть виїхати за кордон, аби представити свою діяльність і популяризувати українську культуру. За новою заявою від Мінкульту, вони матимуть можливість виїзду за кордон, пред’явивши військово-облікові документи.
«Ці документи мають бути у кожного чоловіка призовного віку згідно з законом, а їх відсутність — є порушенням українського законодавства», — пишуть у Міністерстві.
Який повний перелік документів для виїзду митців?
Відтепер для перетину кордону потрібно надати:
- Контракт про співпрацю з букінг-агентством;
- Запрошення від організаторів концертів;
- Лист-запит від осіб, які мають намір перетинати кордон, з описом мети і мотивації поїздки. Необхідно зазначити заплановані дати виїзду та повернення, паспортні дані, а також вказати транспорт і кордон, через який планується виїзд з України;
- Нова вимога від Мінкульту: документи про військовий облік. Включає посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток або ж тимчасове посвідчення.
Чому посилили правила виїзду для митців?
За словами Мінкульту, така додаткова умова допоможе запобігти «випадкам зі зловживанням, таких, наприклад, як з Андрієм Щегелем та режисером Тарасом Голубковим».
Скандал навколо виїзду артистів почався після інтерв’ю стендап-коміка Андрія Щегеля. Він розповів журналісту Роману Скрипіну, що, скориставшись дозволом від Міністерства культури, виїхав як артист і залишився у Туреччині.
Пізніше з’явилась інформація про втечу режисера Тараса Голубкова. Він виїхав за дозволом від Мінкульту, аби «зняти фільм про війну в Україні», а натомість був помічений у Москві, де співпрацював з російською співачкою Клавою Кокою.
Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд
Читайте також:
- «Мені крінжово розуміти, що моя музика додається в плейліст з якимось буєраком». Інтерв’ю з харківським музикантом Ігорем Литвиненко
- «На площі у Вроцлаві ми співали так, щоб почули наші захисники». Інтерв’ю із засновницею дитячої студії та хору українських дітей в Польщі Машею Капустою
«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.