Головна - За містом - В якому випадку митці зможуть виїхати за кордон? Мінкульт опублікував заяву
…

В якому випадку митці зможуть виїхати за кордон? Мінкульт опублікував заяву

Час прочитання: 2 хв

Міністерство культури та інформаційної політики назвало нову обов’язкову вимогу для виїзду митців за кордон.

«Люк» повідомляє деталі.

Якою є нова умова від Мінкульту?

Художники, артисти, музиканти, журналісти та представники інших мистецьких течій можуть виїхати за кордон, аби представити свою діяльність і популяризувати українську культуру. За новою заявою від Мінкульту, вони матимуть можливість виїзду за кордон, пред’явивши військово-облікові документи.

«Ці документи мають бути у кожного чоловіка призовного віку згідно з законом, а їх відсутність — є порушенням українського законодавства», — пишуть у Міністерстві.

Який повний перелік документів для виїзду митців?

Відтепер для перетину кордону потрібно надати:

  • Контракт про співпрацю з букінг-агентством;
  • Запрошення від організаторів концертів;
  • Лист-запит від осіб, які мають намір перетинати кордон, з описом мети і мотивації поїздки. Необхідно зазначити заплановані дати виїзду та повернення, паспортні дані, а також вказати транспорт і кордон, через який планується виїзд з України;
  • Нова вимога від Мінкульту: документи про військовий облік. Включає посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток або ж тимчасове посвідчення.

Чому посилили правила виїзду для митців?

За словами Мінкульту, така додаткова умова допоможе запобігти «випадкам зі зловживанням, таких, наприклад, як з Андрієм Щегелем та режисером Тарасом Голубковим»

Скандал навколо виїзду артистів почався після інтерв’ю стендап-коміка Андрія Щегеля. Він розповів журналісту Роману Скрипіну, що, скориставшись дозволом від Міністерства культури, виїхав як артист і залишився у Туреччині.

Пізніше з’явилась інформація про втечу режисера Тараса Голубкова. Він виїхав за дозволом від Мінкульту, аби «зняти фільм про війну в Україні», а натомість був помічений у Москві, де співпрацював з російською співачкою Клавою Кокою.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк