Головна » За містом » «Гіпермаркет культури». Платформа для порятунку культурних інституцій
…

«Гіпермаркет культури». Платформа для порятунку культурних інституцій

Час прочитання: 2 хв

Київська агенція культурного менеджменту Port.agency запускає «Гіпермаркет культури» — мультифункціональну онлайн-платформу, де інституції та креативні підприємці зможуть розмістити свої послуги або події.

«Люк» розповідає, як культурні організації та проєкти можуть долучитись до цієї платформи та використати її у складні часи пандемії.

«Гіпермаркет культури» має на меті допомогти культурі адаптуватися до нових реалій, де керує діджитал.  Культурні інституції України мають можливість розмістити на платформі свої пропозиції, а відвідувачі — підтримати їх, придбавши квитки.

«Головне — унікальна пропозиція, яка змусить по-іншому поглянути на культуру, — коментують «Люку» організатори з агенції Port.agency.Фактично, це можуть бути індивідуальні заняття з кераміки, вокалу, майстер-класи, нічні екскурсії, лекції-дискусії тощо.

Події можуть бути як в онлайні, так і в офлайні. Ми не обмежуємо інституції і шукаємо цікаві формати, які б відгукнулися широкій аудиторії, а вона й собі включилася до розвитку української культури».

Учасники проєкту отримають експертну підтримку в розробці подій, відео-довідник з менеджменту культури від фахівців галузі та безкоштовні промопропозиції до кінця року.

Хто може взяти участь?

Взяти участь у «Гіпермаркеті культури» можуть українські культурні інституції будь-якої спеціалізації.

«Ми очікуємо на пропозиції від музеїв, галерей, театрів, балетних студій тощо, — зазначають організатори. — Головне — це цікава ідея або готовність розробити цю ідею. Кількість квитків залежить від інституції та формату — вона сама вирішує, чи це буде офлайн подія, чи онлайн і від цього вже вирішувати скільки квитків буде передбачено».

Організатори також стверджують, що роблять особливий акцент на підтримці регіональних інституції, бо це «частина широкої стратегії культурної децентралізації».

«Ми вважаємо, що багато регіонів залишаються непомітними для українців з точки зору культури та мистецтва, — запевняють в Port.agency.  

Зазвичай, всі знають про культурних діячів та інституції столиці або великих міст. Тому, ми віримо, що це допоможе і в розвитку внутрішнього туризму і для популяризації локальних ініціатив.

До того ж ми хочемо допомогти регіональним інституціям модернізувати себе, спробувати нові підходи та тим самим отримати фінансову підтримку від нових відвідувачів».

А хто вже в грі?

Наразі організатори отримали понад 50 заявок з різних куточків України. Серед них — як інституції з культурних центрів, так і з невеличких сіл.

«До нас вже приєдналися Національний музей космонавтики з Житомира, Музей етнографії та екології Карпатського краю з Яремче, Острозький музей, Рівненський обласний краєзнавчий музей, проєкт «Авторська кухня українська», видавництво IST Publishing», — розповідають в Port.agency.  

Як взяти участь?

Залишити заявку організаторам, заповнивши Google-форму

Дмитро Кузубов, обкладинка — Катерина Дрозд

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк