Головна - За містом - «Люк» на «Своїми словами»: портрети героїв проєкту «Внутрішня міграція» покажуть на кінофестивалі в Києві
…

«Люк» на «Своїми словами»: портрети героїв проєкту «Внутрішня міграція» покажуть на кінофестивалі в Києві

Час прочитання: 3 хв

У суботу, 3 вересня, в Будинку кіно в Києві пройде кінофестиваль «Своїми Словами».

У межах події відбудеться виставка портретів учасників та учасниць проєкту онлайн-журналу «Люк» «Внутрішня міграція»

Також на фестивалі ми запускаємо збір коштів для харківського волонтерського штабу «Культурний ШОК».

Проєкт «Внутрішня міграція» ставить за мету дослідити, як російська агресія змінила життя людей. У фокусі — особистий досвід переселенців, їхні емоції та почуття від радикальних змін у житті через війну, складнощі адаптації на новому місці та життя далеко від рідних домівок. 

У проєкті зібрано понад 40 історій людей з різних регіонів України, які змушені були екстрено покинули рідні домівки та міста, щоб перечекати війну, зберегти сили і врятувати себе та близьких. 

На виставці в межах кінофестивалю «Своїми Словами» можна буде подивитись портрети учасників та учасниць проєкту, які є важливою складовою їхніх історій. 

Автори робіт — Анна Бобирєва, Арсен Дзодзаєв, Олександр Осіпов, Владислав Євдокимов, Катерина Переверзева, Іван Пандікідіс, Ігор Майхеркевич і Олексій Тишевський.

Андрій Третьяк
Маргарита Попова
Олександр Онацький
Ольга Іванова
Владислав Мирний

А що за фестиваль?

«Своїми Словами» — це новостворений кінофестиваль, ініційований молодими кінематографістами, який презентуватиме авторське короткометражне кіно від молодих українських режисерів. 

Фестиваль відкриється показом суспільно-важливої позаконкурсної програми «Документальне короткометражне кіно», де будуть представлені фільми зняті у 2022 році та висвітлюють наслідок повномасштабного вторгнення Росії до України або є рефлексією автора на тему війни.

Відвідувачі зможуть взяти участь у лекції-подкасті «Нахіба нам кіно?», де говоритимуть про важливий внесок глядача на розвиток українського кінематографа.

Завершиться фестиваль показом конкурсної програми «Короткометражне ігрове кіно», де презентуватимуть авторські метри молодих режисерів. Фільм-переможець визначатиметься глядачами у день проведення заходу.

А що ще буде?

Під час фестивалю «Люк» ініціює збір коштів для волонтерського штабу «Культурний ШОК». Цей штаб започаткували харківські культурні діячі та діячки на початку повномасштабної війни. 

Волонтери допомагають військовим на передовій (Харківський напрямок та Донбас) та цивільним з деокупованих територій та постраждалим із районів Харкова. 

Наразі працюють переважно з областю: доставляють продукті набори та ліки в села, які перебувають під постійними обстрілами, а також в населені пункти, в яких знаходиться багато внутрішньо переміщених осіб.

Кінофестиваль «Своїми Словами» та виставка за мотивами проєкту «Внутрішня міграція» відбудуться у суботу, 3 вересня, в Києві в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6).

Купити квитки можна тут.


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк