Головна - За містом - Шолом від Daft Punk, друкарська машинка від Тома Генкса та інші лоти. Зірки зібрали п’ять мільйонів гривень для Ізюмської лікарні
…

Шолом від Daft Punk, друкарська машинка від Тома Генкса та інші лоти. Зірки зібрали п’ять мільйонів гривень для Ізюмської лікарні

Час прочитання: 2 хв

Французький кінорежисер та лауреат премії «Оскар» Мішель Азанавічус передав 125 тисяч євро (приблизно 4,8 мільйонів гривень) на відбудову Ізюмської міської лікарні, яку частково знищили російські військові.

Мішель Азанавічус організував благодійний аукціон, до якого долучились знаменитості. Вони виставляли особисті речі на продаж, усі зібрані кошти пішли на допомогу Україні. Про це повідомили у Фундації Олени Зеленської. 

Чим відомий Азанавічус?

Мішель Азанавічус — французький режисер, сценарист, актор і монтажер. Отримав премію «Оскар» за найкращу режисерську роботу у фільмі «Артист» (2011).

У квітні 2022 року Азанавічус підтримав Україну, відмовившись від назви «Z» («Comme Z») свого фільму на Каннському фестивалі.

«Через символічний заряд, пов’язаний з буквою Z із початку війни в Україні, та на прохання українських кінематографістів я вирішив змінити назву», — стверджував тоді  режисер.

Азанавічус вважає, що Франція та весь світ мають почути історії про Україну та її громадян:

«Опір, героїзм, людяність, хоробрість, солідарність — я вважаю, що історії про це потрібно розповідати людям у Франції та світі. Це ті цінності, які дали змогу вашій країні перемогти велику та могутню Росію».

Які були найцікавіші лоти на аукціоні?

На аукціоні можна було купити:

  • друкарську машинку Тома Генкса;
  • косметичку Катрін Денев;
  • рідкісні плакати з автографом Наталі Портман;
  • надруковану на дереві фотографію з фільму «Басейн» від Алена Делона;
  • шолом робота з фільму «Daft Punk’s Electroma» від музиканта Томаса Бангальта з Daft Punk.

Скільки зібрали і куди спрямували кошти?

Загалом на аукціоні зібрали 250 тисяч євро. 

Половину суми Мішель Азанавічус спрямував на ініціативу UNITED24, яку заснував президент Володимир Зеленський. Платформа допомагає зібрати гроші на підтримку України. До ініціативи долучились люди зі 110 країн світу, а амбасадорами стали спортсменка Еліна Світоліна, музиканти Imagine Dragons, креативний директор Balenciaga Демна Гвасалія тощо. 

Інші 125 тисяч євро підуть у благодійний фонд першої леді, який займається відбудовою лікарні в Ізюмі після російських атак.

Чому саме Ізюмська лікарня?

Про необхідність відновити Ізюмську лікарню Олена Зеленська розповіла під час свого візиту до Парижу.

«Скільки б ми не робили для порятунку українців, війна триває. Перед нами постійно, кожен день, постають нові виклики», — заявила вона під час Міжнародної конференції у Франції.

Міська лікарня в Ізюмі була опорним медичним закладом для майже 150 тисяч людей. Наразі її корпуси частково знищені, а вціліле медичне обладнання розікрали. 

Фото: Дмитро Кузубов

За словами Зеленської, важливо відбудувати лікарню просто зараз, оскільки щодня мешканці Харківської області підриваються на мінах і потребують невідкладної медичної допомоги.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Переверзева


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк