Головна » За містом » «Сторінки з абракадабри». В Парижі відкрилася виставка харківського художника Павла Макова
…

«Сторінки з абракадабри». В Парижі відкрилася виставка харківського художника Павла Макова

Час прочитання: 2 хв

Художник із Харкова Павло Маков, відомий далеко за межами України, представляє свій цикл робіт «Сторінки з абракадабри» в паризькій галереї L’Atlas.

Виставка працюватиме з 12 січня по 4 березня за підтримки київської галереї The Naked Room.

«Люк» розповідає, чому присвячений цей мистецький проєкт і які роботи побачить Париж.

Про що «Сторінки з абракадабри»?

Добірка з циклу «Сторінки з абракадабри» закликає поміркувати над ситуацією у світі. Це своєрідний діалог художника з італійським письменником Італо Кальвіно про зображення міст, йдеться на сайті галереї The Naked Room:

«Нагадуючи книгу в стадії створення, в “Абракадабрі” чорно-білі гравюри служать текстом, а кольорові малюнки — вставками. Стабільна структура міського лабіринту на одних “сторінках” здається нікчемною і мізерною поряд із цілісною і монументальною рослинністю на інших. 

Рослина явно є продуктом селекції людини. Однак сьогодні вона вийшла за межі своїх творців та їхнього старого світу і більше не є їхнім заручником. Тут більше немає місця для людини. Так само, як більше немає місця для панівного погляду на людство. Саме ця точка зору “міра всіх речей” зробила рослину маленькою та крихкою, а будівлю — великою та міцною. Але що, якщо ми приберемо людство зі сцени?».

Паралельно з сольною виставкою Макова в паризькій галереї представлять проєкт «It’s Only Achilles’ Heel That’s Left Alive» авторства п’яти українських художниць: Катерини Бучацької, Катерини Лібкінд, Люсі Іванової, Катерини Лисовенко та Ольги Сабко

Чим відомий Павло Маков?

Павло Маков — харківський художник, який працює в царині сучасного мистецтва, в техніці графіки та офорту. До середини 2000-х збирав фотодокументацію харківських місць та явищ в архівах. 

Маков є членом Національної академії мистецтв України та Королівського товариства живописців та графіків Великої Британії, один із найдорожчих художників та найвпливовіших діячів сучасного мистецтва України.

Роботи художника представлені в Метрополітен-музеї (Нью-Йорк), Бібліотеці конгресу (Вашингтон), PinchukArtCentre (Київ) та інших музеях світу. 

У 2018 році Маков отримав Національну премію імені Тараса Шевченка у номінації «Візуальне мистецтво» — проєкт «Paradiso Perduto» («Втрачений рай»), що складається з 11 графічних робіт.

Чим Маков займався після 24 лютого?

У 2022-му під час перших обстрілів Маков евакуювався разом із мамою, дружиною та кішкою, пише Vogue Україна.

Минулого року художник представив свої роботи на 59-й Міжнародній мистецькій виставці La Biennale di Venezia (проєкт «Фонтан виснаження: Висока вода»). На цьому ж венеціанському бієнале митець створив Національний павільйон України.

Роботи Макова також презентували на арт-ярмарку Vienna Contemporary у Відні. Крім того, його картини стали частиною колекції сучасного мистецтва Thyssen-Bornemisza Art Contemporary. 

Закордонні виставки художник використовує, аби розказати про Україну світу, а кошти від продажів своїх робіт направляє на потреби ЗСУ та Харкова.

Олександра Пономаренкообкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк