Головна - За містом - «Тиждень.YOUNG»: конкурс із прочитання підліткових проблем і не тільки
…

«Тиждень.YOUNG»: конкурс із прочитання підліткових проблем і не тільки

Час прочитання: 2 хв

Цього тижня, 23-27 листопада, в Києві, Харкові та Херсоні відбудеться фестиваль драматургії «Тиждень актуальної п’єси». 

Метою фестивалю є підтримка, розвиток та популяризація сучасної української драматургії, введення її в світовий контекст.

Фестиваль складається з трьох частин: основної дорослої програми, програми «ДРІБ» з текстами для аудиторії до 12 років та конкурсу «Тиждень.YOUNG». 

«Люк» розповідає, чому варто звернути увагу саме на «Тиждень.YOUNG» та яких несподіванок з Харкова чекати.

«Тиждень.YOUNG» — конкурс для підлітків, які прагнуть інсценувати свої ідеї на театральних майданчиках у майбутньому. 

Цьогоріч у конкурсі беруть участь автори та авторки віком від 13 до 18 років із Донецької, Луганської, Херсонської, Черкаської області та Києва. Головними умовами для конкурсантів є власне авторство та відсутність публічної сценічної презентації текстів. 

«Для молодих авторів і авторок такий конкурс — реальний шанс потрапити на театральну сцену, — запевняє адміністраторка фестивалю Катерина Босяченко.

Часто організатори отримують документальні та сміливі тексти від юних авторів та авторок, що потребують особливої уваги. Тут все: проблеми у стосунках з батьками, з універом, про людей з інвалідністю, просто про тусовки в селі. Є андерграундні тексти як потік свідомості, про тілесність, сексуальність, про школу та наркотики».

У межах конкурсу рідери відібрали 14 п’єс, що мають особливе авторське бачення проблем, новаторство роботи з проблематикою й актуальність.

Тексти відбирали:

  •  автор літературного подкасту «Вуса Гоголя» Вадим Кириленко;
  •  авторка блогу «Ragu.li» про агресивний несмак у всіх його проявах Тетяна Микитенко;
  • засновник серії вечірок на Донбасі Shum.rave Євген Скрипник;
  • викладачі, куратори, актори й письменники.

Презентація текстів відбуватиметься офлайн одразу в трьох містах з дотриманням всіх карантинних вимог та за попередньою реєстрацією (посилання надаються за день до події тут): 

  • Київ (23-27 листопада, Центр Довженка);
  • Херсон (23 листопада, арт-клуб «МаssOn»);
  • Харків (25 листопада, театр «Нєфть»). 

Читання також транслюватимуться на YouTube-каналі «Відлікпроджект». Паралельно з трансляціями читань п’єс працюватиме кімната для обговорення в Zoom. Кожен день доповнить освітня програма та музичні лайви. 

А до чого тут взагалі Харків та «Нєфть»?

На базі незалежного харківського театру «Нєфть» відбудеться читання п’єси Марка Ліхачова «Якщо казати англійською blocked drain 425», над якою працював режисер Артем Вусик.

«У п’єсі Марка динаміка тексту абсурдна й сюрреалістична. Стилі та персонажі несподівано поєднуються, що я також використовую у своїй роботі,  — каже Артем.

Я прослідкував теми стосунків із самим собою, з протилежною статтю та внутрішню пустоту і те, чим вона заповнюється. Мені цікаво, про що думає це покоління, тому я мав мотивацію працювати з однолітками автора. Було концептуально важливо залучити таких само починающих артистів, майбутніх акторів».

У театрі зазначають, що українська драматургія існує та є автори, які аналізують реалії і говорять зрозумілою українською мовою. І конкурс «Тиждень.YOUNG» має стати поштовхом для них.

«Цей фестиваль — у хорошому сенсі анти-ейджизм, — каже директорка театру «Нєфть» Тетяна Голубова. Людина до 18 років може так само говорити, як і людина 40+. Ми хочемо, щоб театр був не ілюстрацією, а інструментом соціальної комунікації».

Детальна програма фестивалю:

Альона Каракуца

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк