Головна - За містом - Монтеск’є, provulok, Юля Юріна, Latexfauna, Kings of Leon та багато іншого. Шо по релізах?
…

Монтеск’є, provulok, Юля Юріна, Latexfauna, Kings of Leon та багато іншого. Шо по релізах?

Час прочитання: 6 хв

Ця весна багата на хороші альбоми. Сьогоднішній день — не виняток!

Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні сім днів у світі української та світової музики.

Монтеск’є — «Літанія радості й смутку» (LP)

Дебютний мініальбом Ігоря Хоркавого вийшов ще у 2020 році і був такою собі сумішшю французького попу, шугейзу, синтіпопу та дрімпопу. Доволі атмосферні та тягучі мелодії лише підкреслювали мрійливу романтичну натуру Ігоря.

Перший же лонгплей довелося чекати аж чотири роки: повномасштабне вторгнення внесло свої корективи, та й гастролі в складі гурту Паліндрома з’їдали певну частку часу. Загалом альбом притримується звичної формули, проте змінні у цьому рівнянні все ж перетасовані — місцями з ухилом в бік більш чистого пост-панку з його відвертою похмурістю. Синтезатори та електроніка тепер використовується набагато сміливіше, додаючи багато нових звуків в музичну палітру.

Спектр настроїв буквально закарбований у назві. Як коментує це сам Ігор: «В період запису альбому мене добряче гойдало між емоційними екстремами, а ці пісні ніби згладжували гостроту радості чи суму. Це було схоже на якісь повторювані прохання не перебувати занадто довго в одному стані, а спробувати віднайти баланс. Звідси й назва. Літанія радості й смутку — це відібраний ідіосинкратичний відбиток моїх переживань за останні кілька років, які я готовий відпустити. Відчуваю через це велике полегшення».

Моя особиста рекомендація на сьогодні — послухати альбом від початку й до кінця.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

provulok — «dissociation» (LP)

І, навздогін, друга особиста рекомендація — третій повноформатний альбом пост-шугейз проєкту Льомана Судакли.

Нова робота розказує історію внутрішніх та зовнішніх змін, зокрема внаслідок життя поза межами рідного дому. Льоман — кримський татарин, і він доволі гостро переживає російську окупацію півострову. Ці настрої є наскрізними протягом всієї творчості, та саме цей лонгплей досліджує поняття дисоціації. «Це альбом про те, ким я не планував бути, але повільно стаю внаслідок умов, які не обирав», — каже Льоман.

На альбомі можна почути аж три гостьових номери — від Ницо Потворно, Антона Шителя та Люсі. Остання взагалі каже, що заклала в цю спільну пісню «діалог між своїм останнім треком, що вийшов, та майбутнім альбомом», а також натякнула, що «наші альбоми з Льоманом будуть повʼязані між собою». Інтригує.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Black Balloon — «Кипариси»

Продовжуючи тему Криму. Я неймовірно радий, що після випуску свого першого за шість років мініальбому дует Алі Шандри та Олексія Бондаренка не зник знову. І сьогодні вони презентували пісню, наповнену літніми спогадами про півострів.

«Ти — літо. Ти — Україна. Ти — жива, справжня, по-дитячому доросла я», — каже Аля разом з купою інших епітетів-присвят.

Sheetel — «Сон»

Гурт Антона Шителя презентував пісню, яка пережила не одну метаморфозу з 2019 року, коли й була виконана вперше наживо.

«Був інший склад і саунд був ближчим до приджазованого. Пісня мала назву “Too Much”, у ній ліричний герой намагався ізолюватися від світу, — розповідає Антон. — Тепер це інша пісня, тепер це — “Сон”, і вона про натхнення, про те, що Ідея, пошук якої за інших обставин потребував би важкої праці, раптом розкривається за один подих».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Паліндром — «Іскрить»

Минулої суботи 12-ій бригаді спеціального призначення «Азов» виповнилось рівно десять років. Спеціально до цієї дати Степан Бурбан написав пісню на його підтримку, аби вшанувати військових та нагадати про полонених захисників «Азовсталі».

«Від перших боїв 2014 року і до сьогодні, цей підрозділ завжди долає неможливе. Попри всі перепони на своєму шляху, попри ворожу пропаганду, “Азов” живе і буде жити, — каже музикант. — Пам’ятаємо всіх азовців, які віддали життя за свободу України. Пам’ятаємо і боремось за понад 900 азовців, які досі перебувають у ворожому полоні».

Випуск синглу на музичних майданчиках відбудеться рівно за два тижні.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі з 24 травня за цим посиланням.

«Гапочка» — «Танцювати / Спати»

Несподіване повернення гурту Каті Гапочки! Сьогодні вперше за час повномасштабного вторгнення музиканти презентували концептуальний максисингл.

«Це пісні, що мають спільну мелодію, але різняться “наповненням”. Разом складають одне ціле — Інь (“Спати”) та Янь (“Танцювати”). Бажання жити та кохати, як танець на кінчику голки…», — пояснюють вони.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Komisiia — «Знаєш чого мені зимно»

Концептуальний максисингл презентували й хлопці з гурту Komisiia.

Перша пісня — smooth jazz замальовка, яка виступає тут в якості інтро. Друга ж є вже класичним для гурту інді-поп треком з домішками фанку.

«Це звернення до коханої від ліричного героя, який вірить, що не все ще втрачено. Є відчуття, що у цій пісні себе може впізнати майже кожен. Як безнадійно закохані, так і збайдужілі розбивачі сердець, що залишили “того почуття лише половину”», — кажуть музиканти.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Latexfauna — «Makoterchyk»

Latexfauna тепер грає сінтіпоп, оспівуючи романтику життя серед української природи. Насправді, це було лише питанням часу, коли «латекси» заграють сінтіпоп.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Юля Юріна — «Дім брехливих дзеркал» (LP)

Юріна презентувала альбом, в якому вкотре оновила звучання. І хочеться констатувати, що поп-рок їй дійсно личить. Саундпродюсером виступип Сир, якого ви можете пам’ятати за гуртом «Сальто назад», а також саме він подарував оновлене звучання останньому мініальбому тріо «Курган & Agregat». Гітарні ж партії записав Ілля Случанко з Latexfauna, а бас — Олексій Руденко з «Гапочки».

«Я ще з дитинства, з часів емо 2007 року, мріяла зробити рок-альбом. Рефлексія про теперешній час, рефлексія про минуле та майбутнє. Я зберу свої думки, що так хаотичні, і впишу в свої пісні, щоб жити вічно», — каже Юля.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«Зарисовка» — «Куштим»

«Димно-музична біографічна присвята нашому музиканту, другу, суперволонтеру, меблевому шаману і чудовій людині Павлу Куштиму», — каже Артем Войцеховський, засновник харківсько-донецького гурту «Зарисовка».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

mine — «Сонце на обличчі»

Після першої пісні в межах проєкту «Рідне», яка була створена за участі Tember Blanche, гурт нарешті презентує другу.

«Сонце на обличчі» музиканти написали, надихаючись «Трьома трембітами» авторства ВІА «Кобза».

Як каже фронтмен Нікіта Масюк: «Це для мене уособлення жіночої таємничості, яку з часом прошарювати ще цікавіше. Це однозначно найбільш качова пісня, написана нами. Якщо ви хочете пояснити дитині, що таке “грув”, просто ввімкніть цей трек. Ми щиро заздримо всім поціновувачам наших лайвів, які почують її наживо вже цього вікенду. Також. це перша наша робота, яку ми будували на основі барабанів, записаних Ванею, а не навпаки».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Схожа — «Мамі»

Анастасія Мунтяну присвятила свою нову пісню мамі, і навіть вмовила її знятися в кліпі.

«Пісня писалась у процесі запису — легко, швидко і дуже щиро, — каже виконавиця. — Це не просто пісня, це нагадування про те, що справжнє щастя полягає в невеликих моментах і спільних миттєвостях з тими, кого ми любимо. Мам, я сподіваюсь ти мене вибачиш, що я втягнула тебе у цю зйомку. Але ж ти така гарна! Хочу щоб усі бачили!»

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

vioria — «Dakimakura»

«Після Аніме туру я зрозуміла, що просто зобовʼязана порадувати своїх слухачів піснею в азійському стилі», — сказала Віолета Шумар і переклала японською свою пісню «Ляльковод», яка увійшла доминулорічного мініальбому «Уроки флірту».

Буде прикольно й несподівано, якщо трек залетить на ринку країни Сонця, що сходить.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«Гурт Дно» — «хіт подій» (feat. Муха Мухич)

«Було б класно змінити минулого часу рішення», — співають хлопці з «Гурту Дно». Сьогодні вони обрали філософський настрій.

Layuchi Kvity — «Відхода»

Гурт випустив пісню, яка є квінтесенцією турбот безтурботного молодіжного життя. Якось навіть заздрістно стало. Та й звучить напрочуд приємно!

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«апатія» — «Стань моїм вбивцею» (feat. Do Sliz)

Пані Катерина об’єдналася з київським гуртом задля спільної пісні про саморуйнування як альтернативу виходу з аб’юзивних стосунків, які для обох не привели ні до чого хорошого.

«Ліричні герої повністю заперечують нормальний шлях свого існування і замість того, щоб перерости і почати новий етап в своїх життях, вони обирають зруйнувати життя один одному», — коментує фронтмен «апатії» Данило Пець.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«До смерті і довше» — «Світом править лиш сила»

Київські постпанки звернулися до гранжевого звучання, аби висловити своє обурення несправедливості цього світу.

Як каже фронтмен гурту: «Ця пісня дуже важлива для мене, і є моїм зверненням, а точніше носієм одразу кількох звернень. Адресат одного з них лежить на поверхні. Думаю кожен з нас в нього це запитував. Про іншого… скажімо, тут замішана трійця».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Burned Time Machine — «Обскур» (feat. AFTERME)

Полтавський альт-метал гурт готує до виходу перший повноформатний альбом «Лімінальний». Новий сингл з нього створено за участі одеської металкор команди AFTERME, яка подарувала йому більш похмурий настрій.

«Ця композиція розкриває всю внутрішню оголеність почуттів та емоцій стосовно коханої людини, яку втрачає головний герой. Він визнає, що він залежний від цих почуттів і не може чинити опір цим емоціям», — пояснюють музиканти.

До речі, у червні Burned Time Machine завітають із презентацією альбому до Харкова. Подробиці та посилання на квитки шукайте тут.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Kings of Leon — «Can We Please Have Fun» (LP)

Я не дуже добре розбираюся в дискографії цього американського гурту, щоб проводити якісь паралелі. Та музиканти одразу заявили, що головний задум цього альбому — просто повеселитися, замість того, щоб експериментувати. І мені було відчутно, що хлопці гарно провели час. А я разом із ними, слухаючи результат. 

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Текст — Макс Бурєнок, редактура та правки — Олександра Пономаренко, обкладинка — Катя Дрозд


Читайте також:
Усі релізи минулих тижнів

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк