Головна » Каданов та Кононов, Kinnota, thekomakoma, Структура Щастя, «Загреб». Шо по релізах?
…

Каданов та Кононов, Kinnota, thekomakoma, Структура Щастя, «Загреб». Шо по релізах?

Час прочитання: 7 хв

Пані та панове, нова музична добірка з новинками тижня перед вашими очима в очікуванні ваших вух!

Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні сім днів у світі української музики.

Олег Каданов та Стас Кононов — «Прана зі смаком полину» (EP)

Дуже радісно, що попри військову службу Олега та волонтерство Стаса, у них знайшовся час на написання та запис нової музики. А ще цікаво спостерігати за тим, як поезія Каданова, яку він періодично публікує в своїх соцмережах, з часом перетворюється на пісні.

На відміну від попереднього повноформатника, цей мініальбом створювався вже під час повномасштабного вторгнення. І це максимально відобразилося на настроях та ліриці. Що, між іншим, має певний терапевтичний ефект. Тобто тут є все, що Олег вміє робити якнайкраще.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

nearr — «Довільні структури»

Це тягне на камбек року, не менше. Принаймні у вузьких колах.

Харківський музикант Едуард Токуєв, якого ви можете також пам’ятати за проєктом City of Me, презентував перший за шість років сингл, який увійде до майбутнього однойменного альбому. Реліз платівки вже за два тижні!

Зі слів Едуарда, робота над цим десятихвилинним пост-панк-ревайвл треком тривала ще з 2016 року. «Сингл, як і весь реліз, загалом про розставання у будь-якій його формі, навіть якщо про це прямим текстом десь і не говориться», — додав він.

Чекаємо? Чекаємо!

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Паліндром — «Я боюсь»

«Іноді вночі перераховую усі свої страхи, дивлячись у стелю. Їх так багато, що не помічаєш, як наступає ранок. Ця робота — це дуже поверхнева ревізія моїх страхів, аби зробити її більш деталізованою, потрібен не один альбом», — каже Степан Бурбан про свій другий сингл з майбутнього альбому «Машина для трансляції снів».

Кому там не вистачало Степана-репера? Традиційно вправна рефлексія на сьогодення в умовах війни, але під новим кутом.

Вихід альбому заплановано на весну наступного року.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Yevhenii Dubovyk — «Norway (live at SoundPlant)» (feat. Kyryllch, Dmytro Markov, Ivan Korniienko & Stanislav Diachenko)

Кому джазу? Київський піаніст Евгеній Дубовик разом з друзями намузикував 12 хвилин чистого медитативного задоволення, де кожен з музикантів зіграв своє соло з поступовим динамічним розвитком, розповівши власну історію. Гарно ж!

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Leleka — «Synochku»

Українсько-польсько-німецький джаз-фолк гурт на чолі з Вікторією Лелекою оприлюднив останній сингл перед виходом майбутнього альбому переосмислених традиційних колискових під назвою «Kolysanky».

«Ця пісня починалась як старовинна українська колискова, записана в 1936 році в селі Стара Гута на Волині, — розповідають музиканти. — Оригінал був дуже простий — лише 4 такти і 2 куплети. Але ми перетворили її на щось неймовірне — понад п’ятихвилинну складну композицію. Це аранжування відкриває широкий простір для інтерпретацій».

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Tember Blanche — «Так люблять лиш раз»

Київський інді дует Олександри Ганапольської та Влада Лагоди, який цієї весни ще й став подружжям, підсумував новою піснею творчий та особистий період останніх п’яти років. Звичайно, щоб потім сміливо розпочати новий музичний етап.

«П’ять років, які почалися з (не)випадкової зустрічі на вулиці і привели нас туди, де ми зараз, — пише Саша. — Весь час ми ніби проходили два паралельні шляхи: перший, де вчилися любити й підтримувати одне одного, і другий, де любові й підтримки вчили нас ви. В ретроспективі я розумію, що коли тоді, в 2019-му, захотіла стати частинкою української музичної історії, то хотіла цього не заради прослуховувань, гастролей і величезних залів — я хотіла цього заради вас. Людей, які приїдуть на львівський концерт з Дніпра, які в останній момент знімуть із себе підвіску, щоб вручити її мені, чи просто напишуть в телеграм-каналі, який красівий вийшов у мене гарбузовий суп».

Приємно чути від пана Лагоди повноцінну вокальну партію. А кліп до пісні складається з архівних відеозаписів життя та концертів Саші та Влада. Обережно, він пробиває на сльозу! Ну, таку, радісну сльозу, звичайно.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

badactress — «татова донька»

Завжди радісно, коли людям є що хорошего розповісти про своїх батьків. Особливо, коли це виходить вдало загорнути в музику.

У Анни Ключки однозначно вийшло передати свої почуття до батька з певною щемливістю, яка може пробити на сльозу.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Kinnota — «Два стани» (EP)

Женя Адвокат, відомий загуртами «Адвокати» та Dzierzynski Bitz, представив дебютний мініальбом свого сольного проєкту.

«Цього разу єднаю іронію з реалістичністю, а грув із аранжуванням в дусі італійської кіномузики. Хоча іронії залишається небагато — час зараз не дуже смішний, — пояснює Женя, чия творчість, стикаючись природним чином із реальністю останніх років, випромінює тепер нові відтінки. — Гарний настрій переходить у темряву, розпач змінюється надією, а часом безпричинною ейфорією. Це патерн, що крутиться, як зациклений діафільм».

Мій фаворит — спільний трек з Наталкою Багрій з гурту Tik Tu. Бо люблю Наталку, і вона гарно поєдналася з музикою Жені.

Як прокоментувала вона цю співпрацю: «Війна, що робить шрами та відмітини на усьому чого ми тільки не торкаємося, має різні стани у закутках нашої свідомості. Десь дуже щемко, на фізичному рівні відчуваю її та не можу добре писати. Але саме тут маю велике заспокоєння закутатись у музичну тканину, яка послідовно, розмірковано та впевнено збудувана навколо текстового повідомлення. Збагнувши — ми разом тут у всьому. І це далеко не про злиття саунду голосами, інструментальними музичними образами, які так стрімко викидають нас із обмеженої свідомості, а швидше десь потужна дружня підтримка, саме у потрібний момент, тим паче що люблю творчість Жені у всіх суміжних відтінках».

Загалом, слухайте альбом. Це гарна музична подорож.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

thekomakoma — «Альбом про Любов» (EP)

Сергій Сілаков ще з лютого зайнятий службою в ЗСУ, але це не вгамувало його простоти та наївності. Новий мініальбом традиційно мрійливий, життєствердний та не без лікувальних функцій — можна сміливо прикладати до душі немов подорожник.

А на обкладинці — небо над Лиманом, де і був записаний цей мініальбом.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Ivan Humoreska — «Не очікуйте забагато від кінця світу»

Судячи зі всього, Івана Гуморески буде випускати кожного тижня по синглу перед випуском мініальбому «Великі закриття» 29 листопада. Якщо перший сингл відрізнявся електронним звучанням, то ця пісня відмітилась сирими інді-рок гітарами.

«В постійному очікуванні поганого можна легко втратити ті нетривкі моменти, уважне споглядання за якими і робить нас, іноді, щасливими. Лише усвідомленість своєї смерті надає хоч якогось вимірного сенсу в житті, як і все погане дає нам виміряти хороше — дискомфорт надає ціну звичним речам, хвороби — ціну здоров’ю. Мені би дуже б хотілось щоб кінець світу, який постійно нависає над нами, хоча б іноді надав ціну нашому простому життю з його маленькими радощами», — каже Іван про свою пісню. Звучить справді легко.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Структура Щастя — «Що спільного між вороном і кроликом?» (EP)

Ліза Углач представила перший відносно великий реліз після творчої перерви, яка закінчилася влітку цього року. І це перший мініальбом, над створенням якого виконавиця працювала самостійно.

Зі слів Лізи, кожен із треків розкриває різні сторони стосунків та прив’язаності: «Він покликаний розкрити глибину емоцій, які супроводжують закоханість». Також традиційно для її релізів, у візуальному оформлені та назвах можна побачити образи тварин.

Несподіваною стала закриваюча мініальбом композиція «Надійний», в якій на зміну електронному інструменталу прийшли звуки укулеле.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

«Перекур» — «Мої питання»

Харківські музиканти випустили пісню про двох молодих людей, чиї шляхи після минулих стосунків розійшлися у протилежні боки, але хлопець все ніяк не може прийняти ці зміни у своєму житті.

Це другий сингл з майбутнього альбому, який хлопці обіцяють презентувати все скоро. А поки, можете завітати у Харкові на їх спільний з гуртом «Морська хвороба» концерт, що відбудеться вже завтра! Деталі ось тут.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

sexnesc — «Мурахи» (feat. SEXTUR)

Кросовер, погоджений небесами.

Чернігівці звернулися до харків’ян, аби створити спільну пісню, в якій глибокий бас перших непогано поєднався з вокальним стилем других.

Та зайвий раз нагадую, що SEXTUR завітають цього місяця із концертом до рідного Харкова — будуть грати на розігріві у київського гурту «Апатія». Деталі ось тут.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Anna Petrash — «Сніг»

Анна Петраш розпочинає новий етап своєї творчості, нарешті беручі саундпродюсування у свої руки, залишаючи минули компроміси у звучанні в минулому.

А перша пісня з цього етапу передає відчуття самотності у чужій країні, коли дуже близькі Анні люди з минулого життя поступово зникали з її реальності на початку повномасштабного вторгнення.

«В пісні сніг — більше метафора, ніж метеоявище, він тут про сковуючий холод самотності», — додає виконавиця.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

KILL!KILL!KILL! — «Квіти» (feat. «Скажи щось погане»)

Тільки у вересні тернопільський поп-панк дует Володимира Томківа та Ірини Романюти випустив мініальбом, як вже музиканти презентували нову пісню. Цього разу спільно з іншим київським дуетом — що забавно, цей кросовер якраз і виник з жартів про те, що у двох таких різних за звучанням гуртів однаковий склад — басист та барабанщиця.

Також нагадую, що вже на початку грудня Марго та Артур зі «Скажи щось погане» завітають до Харкова з концертом, де зіграють серед іншого і свої нові пісні.  Деталі шукайте ось тут.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Electrobirds — «Колискова»

Одеського гурт випустив тематичний макси-сингл, в якому інструментальна пісня «Сон» музично доповнює заголовний трек про життєвий вибір та важливість відмови від спогаді, які це життя отруюють. 

«Кожного дня ми робимо свій вибір. Цей вибір — жити, рухатись вперед, дивитись в очі буремному сьогоденню, — пояснюють музиканти.

Бути сильними — це все, що нам залишається. Доля може випробовувати нас, відбирати те, що ми щиро любимо, залишати ні з чим. Але є те, що з нами назавжди — це гірко-солодкі закутки нашої памʼяті, теплі спогади про те, якими ми були та яким було наше життя.

Та мандри цими спогадами, цей жаданий ескапізм — лиш одна з форм самотортури, що робить повернення до реальності дуже болісним. Це солодка отрута, відмовитись від якої неймовірно важко. Саме це відчуття ми спробували передати нашою новою піснею».

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Vitryla — «Океан вогнів»

Олександр Строй своєю новою піснею переносить слухача у світ інтимних роздумів та внутрішньої боротьби.

Як розповідає музикант: «Це музична подорож крізь емоції спокою, відчаю та надії. Ліричний герой опиняється сам-на-сам із власними переживаннями під зоряним небом, де втома стикається зі спокоєм, а космічна тиша перетворюється на розмову зі Всесвітом».

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

«Загреб» — «Чотири» (EP)

Дніпровський електро-пост-панк гурт вирішив поекспериментувати над формою, тож представив мініальбом з ідеєю поєднання чотирьох різних настроїв, як це роблять в піцах «4 сезони»: «Коли кожен шматочок з різною начинкою, але основа спільна. Кожен з треків умовно як сезон: осінь, зима, весна та літо. Саме так послідовно вони і є в альбомі».

Варто виділити також гостьові номери від Alexjazz та maxandrukh, які й допомогли ці настрої урізноманітнити.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

ANSTAY — «про кохання»

Анастасія Паламарь представила четверту історію з майбутнього дебютного альбому.

Ця пісня розповідає про дівчину, що намагається врятуватися від морально-абʼюзивних відносин, після яких вона робить певні висновки з приводу того, що для неї значить любов.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Anatoly Tapolsky — «Kyiv – Kramatorsk»

«Нехай цей рейс не відмінять ніколи», — написав хтось в коментарях під дописом про вихід нового треку електронного музиканта та військового Анатолія Топольського. Враховуючи, що Краматорськ є містом мого народження, особливо погоджуюсь.

Композиція містить звуки залізниці та вокзальних сповіщень, а сам рейс вже давно став певним символом: саме вокзал Краматорську, який є важливим прифронтовим містом на Донеччині, відвідують здебільшого військові — звідти вони або відправляються воювати, або рушають додому.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Текст — Макс Бурєнок, обкладинка — Катя Дрозд, редактура — Олександра Пономаренко


Читайте також:
Усі релізи минулих тижнів


«Люк» — це незалежне онлайн-медіа про Харків, яке висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Ви можете робити свій щомісячний внесок у розвиток харківського медіа або зробити разовий донат на будь-яку суму. Дякуємо❤️

Разовий платіж
Місячна підписка
100 грн
250 грн
500 грн
Своя сума

Скасувати підписку можна написавши нам на пошту: lyuk.media@gmail.com

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк