Головна - За містом - Нові герої плейлистів. Історія проєкту SoundCheck, який допомагає просувати молодих українських виконавців
…

Нові герої плейлистів. Історія проєкту SoundCheck, який допомагає просувати молодих українських виконавців

Час прочитання: 5 хв

В умовах повномасштабної війни більшість українців відмовились від російського контенту.

Завдяки цьому перед українськими музикантами відкрилося багато можливостей для самореалізації. Проте постає питання, як слухачам дізнатися про нові імена.

«Люк» знайомить вас із проєктом SoundCheck, який за власний кошт просуває українських музикантів середньої сцени.

«Я хотів створити платформу, яка би допомогла молодим артистам знайти свою публіку», — розповідає засновник проєкту SoundCheck Влад Дармограй.

SoundCheck займається просуванням молодих українських виконавців. Ідея проєкту з‘явилась у Влада навесні, коли він переїхав із Києва до Львова. З початком повномасштабної війни він, як і мільйони українців, відмовився від російського контенту. І щоб не шукати аналогів в інших країнах, вирішив розвивати музичну індустрію своєї.

Влад Дармограй

Влад запросив до проєкту знайомих з Української академія лідерства: Володимира Ярославського, який наразі відповідає за технічну частину зйомок, Андрія Сташківа (візуал), Леоніда Терьохіна (фінанси) і Яну Кузнєцову (піар та комунікація), а також Валерію Джигіріса та Ярко Заінчковського, які займаються монтажем. Яні 20 років, іншим учасникам — по 23.

Команда узгодила формат проєкту — вирішили знімати для кожного артиста лайв-виступ та інтерв’ю. У такий спосіб слухач зможе ознайомитись не лише із творчістю виконавця, а й з ним самим, з його життєвим шляхом та поглядами. 

Наразі SoundCheck без будь-якого фінансування з зовні, лише за рахунок команди, займається просуванням молодих артистів. Своїми силами ентузіасти відзняли перший сезон проєкту. 

Перші зйомки

Перші зйомки команда запам‘ятає назавжди. Ніхто раніше не займався чимось подібним — довелося вчитися безпосередньо під час робочого процесу. Також палиці в колеса вставляла сесія: деякі члени команди — ще студенти, тому час був чи не найціннішим ресурсом.

«Серед всіх викликів, найважчим було просто зібратись разом, — розповідає Володимир Ярославський. — Бо дехто з команди ще жив не у Львові, когось з артистів теж треба було привезти з іншого міста. Паралельно з цим відвідувати пари і ходити на роботу, аби була змога оплачувати все це діло.Тому так, найбільше бракувало часу. Але підтримка оточуючих і власний ентузіазм завжди допомагали якось той час знайти».

«Коли ми почали знімати перший сезон, то зіткнулись із неймовірним шквалом підтримки, — додає Влад Дармограй. — Починаючи від друзів та рідних, закінчуючи підписниками у соціальних мережах. Це справді допомагало у тяжкі моменти»

Важливо було обрати місце зйомок. SoundCheck знімав перший сезон майже повністю в Палаці Хоткевича — найдавнішому культурному центрі Львова. Палац було відкрито зусиллями львівських робітників,ідея створення місця для своїх зібрань і дозвілля виникла у них ще в 1924 році.

«Ми раді, що вийшло домовитись із палацом про партнерство, — каже Леонід Терьохін, який відповідає за фінансову частину проєкту та PR. — Адміністрація дуже тепло зустріла нашу ініціативу і всіляко підтримувала. 

Звісно, деколи виникали труднощі, адже це пам’ятка культури, де проходять різні виставки та події. Бували накладки з часом. Деколи доводилося знімати інтерв’ю прямо під час екскурсії. Відвідувачі могли подивитись не лише на цеглу 30-х років, а й на процес зйомок нашого проєкту».

SoundCheck співпрацює з виконавцями середньої сцени. Це щось між поп-музикою в радіоформатному мейнстримі та  радикальними експериментами андерграунду. Наприклад, її представниками є SadSvit, «Один в каное», Курган і Agregat тощо.

Команда проєкту шукає молодих артистів для випусків прямо у своїх плейлистах. Когось почули у Тіктоці, про декого розповіли друзі. Засновник проєкту Влад пише виконавцям напряму в інстаграм.  

Серед гостей — як виконавці поп-музики, так і з представники нового українського репу, року, діджеї. Всі, кого запрошують на зйомки, вже мають свій репертуар, базу слухачів, досвід живих виступів та опубліковані в мережі треки.

У першому сезоні Soundcheck знайомить із сімома молодими виконавцями. Наразі на YouTube-каналі вже можна переглянути випуски з Мією Рамарі, Максом Пташником, Promsonya та Гонею.

«Ми намагаємось залучити до проєкту різнопланових людей, — розповідає Яна Кузнєцова. — Це стосується і виконавців, і членів команди. Одним з операторів першого сезону проєкту був хлопець Андрій, який знімав “Відьмака” на Netflix. Він прожив у Таїланді 27 років, працював на ринок Європи та США. Після 24 лютого повернувся в Україну і допомагає розвивати вітчизняні проєкти. Ну не кайф?».

Яна Кузнєцова

Оператори, монтажери, музиканти, які долучаються до проєкту навіть тимчасово, роблять це в першу чергу — за ідею. Адже проєкт не є комерційним, і наразі тримається на плаву за рахунок коштів команди. 

Зараз SoundCheck шукає спонсорів, які зможуть фінансувати ініціативу. Це б суттєво додало організаторам часу для нових зйомок, пошуку виконавців і експериментів з форматом.

Для чого це все?

Розвиток музичної індустрії в Україні — це не тільки популяризація вже й так відомих музикантів. Надважливу роль відіграє пошук нових виконавців. А той факт, що після 24 лютого 60% українців відмовились від російського контенту, робить цю роль першочерговою. Щодня цей відсоток збільшується, отже зростає і попит на нових виконавців. 

На Заході молоді зірки можуть проявити себе на телевізійних шоу, або в YouTube-проєктах по типу BBC Live Lounge, KEXP. В Україні також є платформи, де виконавці можуть про себе заявити, багато молодих виконавців йдуть у такі проєкти, як «X-фактор», «Голос країни», «Україна має талант». Але шоу подібного характеру випускаються вже чи не десятими сезонами. Інтерес до них падає, і навіть після перемоги артист вкрай рідко пробивається далі у музичній індустрії. 

Виходить, що в Україні зараз ідеальний час для розвитку музичної індустрії. Слухачі створюють попит на нових виконавців та цікаву музику. А у молодих українських артистів є купа пропозицій у вигляді своєї творчості. 

«SoundCheck робиться на рівні, на якому в Україні існує мало проєктів, — стверджує Макс Пташник, один з музикантів, що взяв участь у проєкті. — Люди реально запарюються і роблять крутий продакшн. Це допомагає артистам, бо по суті, це додатковий контент для них».

Інша учасниця, Мія Рамарі, також позитивно відгукується про SoundCheck:

«Для молодих артистів важливо зніматись та брати участь у якомога більшій кількості проєктів. Це дає зрозуміти, що з твоєї творчості відгукується у людей, що ні. SoundCheck — це крутий спосіб отримати нову порцію необхідного фідбеку від слухачів. Зйомки йшли як по маслу, команда круто розташовує до себе людей».

SoundCheck — доказ того, якою сильною може бути ідея, час якої прийшов. Покоління нових вух в Україні вже виросло. SoundCheck допоможе цим вухам знайти новий звук.

Макс Чорний, фотографії — Midnight Gallery, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк