Головна - За містом - «Географія Особистості». Слухайте дебютний альбом електронного проєкту «Сум»
…

«Географія Особистості». Слухайте дебютний альбом електронного проєкту «Сум»

Час прочитання: 2 хв

У четвер, 5 травня, на київському лейблі Mystictrax вийшов перший альбом українського проєкту «Сум» «Географія Особистості».

«Люк» розповідає, що це за проєкт та чому варто звернути на нього увагу.

«Сум» — колаборація вокалістки та авторки пісень Майї Renevich з Івано-Франківська та електронного музиканта Максима Whaler із Харкова.

Renevich — фронтвумен емо- та скрімо-гуртів the worst is yet to come та neyemia grue. Авторка декількох селф-реліз альбомів, останній — EP «Поки не скінчиться кисень» під керівництвом Сергія Воронового (ohnovorohno) з гурту Джозерс. Співавторка саундтреків до українських фільмів «Стоп-Земля» та «Сумні Портрети». 

Whaler починав писати музику з lo-fi bedroom із гітарними рифами, згодом прийшов в електроніку. Зазвичай його музика — мікс різних жанрів, генеративні історії чи глибокі мелодичні пасажі. 

Музиканти співпрацюють вже два роки. Запис дебютного спільного альбому відбувся восени 2021-го у Львові, більшу частину релізу створили за кілька днів. Альбом складається з дев’яти треків, над мастерингом працював Стас Кулаковський, звукоінженер та автор проєктів Inodi та Kulakostas. 

«Натхнення для релізу — пошук себе в бетонному лісі міста, в яке тим чи іншим чином ми обидва потрапили. Це сублімація того, чого не вистачає, і того, чого вже забагато, — розповідає Майя. 

Впродовж альбому персонажі подорожують між історіями, які нам (і вам) дуже знайомі, але радше забуваються, замилюються часом. Так, “Пізно” і “Яблуня” розповідають про час, який вже не повернеш». 

Слухайте альбом на всіх платформах тут.

А як щодо війни?

З перших днів повномасштабної війни музиканти займаються волонтерством та воюють на інформаційному фронті.

Майя плете сітки з іншими волонтерами, займається груповою психотерапією з біженцями в волонтерських центрах. Нещодавно написала субтитри для навчального відео для Інтернаціонального легіону щодо тактичної медицини.

Максим із невеличкою групою однодумців докладає зусиль для організації кібератак на російські сайти. Також зареєструвався на сайті uabrave.org та щотижня дає інтерв’ю про війну закордонним виданням, донатить на допомогу ЗСУ та гуманітарні потреби.

«Я сам із Харкова, і перші тижні був сфокусований на тому, щоб забрати родину з Харкова. Параллельно хостив у себе біженців і пару знайомих іноземних журналістів, які потім поїхали в Харків та Ірпінь та Бучу фільмувати докази злочинів росії, — розповідає він. 

Після тижня вмовлянь моїх батьків та двох зруйнованих домівок навпроти них вдалося перевезти їх до Львову. Після цього я дуже видихнув, бо з’явився час займатися волонтерством більше. 

Мій товариш готує в Харкові дуже смачні гарячі страви для ЗСУ, а я допомагаю йому з інгредієнтами — їжею і різними смаколиками, які він розвозить по харківським сім’ям у біді. Інший мій друг — лікар-психіатр, який багато волонтерить зараз, а я посилаю йому ліки, які складно знайти в Харкові». 

У якості музиканти Максим також взяв участь у трьох благодійних релізах — Together For Ukraine (Standard Deviation/Mystictrax), AZOV від Mystictrax та United (O) від (O)soznanie. Гроші з цих релізів йдуть на допомогу українцям.


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк