«Дивись, куди ідеш». ТНМК разом із ДСНС презентували сингл про мінну безпеку
13 січня хіп-хоп колектив з харківським корінням ТНМК («Танок на майдані Конґо») представив нову пісню «Дивись, куди йдеш». Музиканти заспівали про небезпеку вибухових пристроїв та правила поводження з ними.
Трек створили за підтримки фонду «Східна Європа» та Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України. Кліп у стилі аніме блокбастеру зробив ілюстратор і коміксист Олександр Корешков.
«Люк» розповідає, чому цей трек актуальний сьогодні.
Про трек
«Дивись, куди ідеш» — гасло для всіх українців на звільнених від росіян територіях і у відносно безпечних регіонах. Міни, розтяжки, гранати, нерозірвані снаряди та інші вибухові пристрої несуть смертельну загрозу.
«Чим частіше українці будуть повторювати правила мінної безпеки — хоч і у форматі пісні — тим краще», — впевнені музиканти.
Текст треку написав Фоззі (Олександр Сидоренко), музику — Фагот (Олег Михайлюта). Пісня, з одного боку, легка і ритмічна (швидко запам’ятовується та зрозуміла навіть дітям), з іншого — змістовна, у розважальному форматі нагадує життєво важливі правила.
«В мене є син, йому 12. Я розумію, скільки років ще попереду буде розміновуватися ця країна і я хочу, щоб він був у безпеці й знав: що, де і як, по яких талонам йому робити, якщо він десь щось побачить», — розповів під час презентації пісні Фагот.
Проєкт створений у співпраці з ДСНС України та фондом «Східна Європа». Нова пісня стала частиною програм «Дивись під ноги!» (фінансується DanChurchAid) та «Спільнодія» (за фінансової підтримки Європейського союзу). Трек вже доступний на всіх стрімінгах.
Про кліп
Аудіальний зміст пісні потрібно було підкреслити картинкою, візуальним супроводом. І з цим впорався український коміксист Олександр Корешков, який зробив кліп у стилі аніме-блокбастера.
«Я хотів зробити такий продукт, щоб було не нудно дивитися декілька разів. Тому там багато піктограм, які швидко міняються… Продукт розрахований на цифрову добу, щоб його не по телебаченню дивитися, а десь у смартфоні, де можна поставити на паузу і все роздивитися», — розповів Корешков на презентації треку.
Чому важливо пам’ятати про мінну безпеку?
Сьогодні Україна є найбільшим мінним полем.
За словами заступника міністра внутрішніх справ Євгенія Єніна, 30% усієї площі нашої держави (174 тисячі квадратних кілометрів) потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами.
Окрім розмінування територій, потрібно постійно нагадувати українцям про обережність і вчити як безпечно вести себе із підозрілими об’єктами.
Правила поведінки можна дізнатись з новин чи інформаційних матеріалів, але розповідати про мінну безпеку можна у різний спосіб. Зокрема, в музиці, з чим і погодились музиканти ТНМК.
Де навчатись мінній безпеці?
Окрім пісні, Фонд Східна Європа разом із лідером ТНМК Фаготом та експертом ДСНС Іваном Шепелевим запустили онлайн-курс «Дивись під ноги! Дивись, куди йдеш!».
З курсу можна дізнатись:
- Якими бувають вибухові пристрої, як вони діють?
- Як і де ворог може залишати міни, снаряди та розтяжки?
- Де шукати офіційну інформацію про те, чи безпечні певні території?
- Як правильно говорити про мінну безпеку з дітьми різного віку?
Навчання безкоштовне, уроки вже доступні на освітній платформі «Зрозуміло». Зареєструватись можна за посиланням.
Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Переверзева
«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.