Головна - За містом - В Україні створили платформу для допомоги тваринам під час війни. Як вона працює?
…

В Україні створили платформу для допомоги тваринам під час війни. Як вона працює?

Час прочитання: 3 хв

Громадська організація Ukrainian Pet Association Worldwide (UPAW) створила платформу з актуальними даними про потреби тварин. 

В реєстрі — інформація про понад 180 000 собак та котів.

«Люк» розповідає, для кого ця платформа і як через неї можна отримати допомогу.

Чому це важливо?

Повномасштабне вторгнення спричинило кризу у сфері добробуту тварин. 

Багато домашніх улюбленців залишились на вулиці, хтось отримав поранення і травми, комусь не вистачало корму та ветпрепаратів. У важкому стані опинились притулки та екопарки: обстріли пошкодили вольєри, перелякані тварини тікали. 

«Коли почалася повномасштабна війна, ми зрозуміли, що окрім бойових дій, нас чекає гуманітарна криза. І найважче буде тим, які не зможуть захистити самі себе, — тваринам. Тож ми не могли довго бути бездіяльними, зібрали однодумців та заснували організацію UPAW», — каже співзасновниця організації Оксана Кошак.

За рік роботи представники UPAW доставили більше мільйона кілограмів гуманітарного корму, допомогли 130 тисячам тварин, а ще створили спеціальну платформу, базу даних тварин, яким потрібна допомога. 

«Ситуація на сьогодні все ще залишається критичною, особливо в регіонах, які були звільнені з-під окупації, а також там, де тривають бойові дії, де люди втратили житло. Завдяки даним з платформи upaw.org ми розуміємо, наскільки суттєво збільшилася кількість тварин на вулицях та в притулках», — каже у пресрелізі до платформи Оксана Кошак.

Як працює база даних UPAW?

На сайті може залишити заявку кожен власник або опікун тварини, представник притулку, кінологічної служби чи розпліднику.

«Заявники просять про конкретний тип допомоги (корм, ветпрепарати, засоби догляду тощо) та декларують своїх тварин. З цього реєстру ми формуємо списки видачі по регіонах і, коли отримуємо гуманітарну допомогу, розподіляємо її за цими списками», — розповіла «Люку» керівниця напрямку комунікацій UPAW Ольга Кирилович.

В кожному регіоні в нас є координатор і волонтери, які допомагають у видачі. Платформа дає нам можливість прогнозувати, скільки допомоги ще потрібно, дає статистику по тваринах».

Станом на зараз через платформу залишили заявку понад 30 000 людей. Усі особисті дані захищені, їх немає у відкритому доступі.

Хто фінансує платформу і як вона розвиватиметься?

Профінансували створення платформи UPAW міжнародні зоозахисні організації Four Paws International та Dogs Trust Worldwide. Технічну реалізацію проєкту забезпечила компанія Seventeam.

«Іноземні партнери готові підтримувати Україну та допомагати собакам і котам, що опинились в біді, однак без розуміння аналітичних даних (скільки тварин проживає на територіях, близьких до зон бойових дій, хто ними опікується та якими є їхні потреби) важко оцінити масштаб і пріоритети надання допомоги, — зазначає у пресрелізі представниця організації Four Paws International Мануела Роулінгс.

Саме тому на початку війни в Україні ми долучилися до створення сайту. Окрім того, це чудовий інструмент для прозорого закриття заявок на допомогу нашими українськими та міжнародними партнерами».

У майбутньому UPAW розширюватиме функціонал сайту. Планують створити окремі модулі реєстрації для ветеринарних клінік та зоозахисних організацій України. З’явиться інформація про поточні проєкти UPAW. 

У відкритому доступі буде База знань для керівників притулків та ветеринарних лікарів. Вона міститиме матеріали від провідних світових організацій.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк