Головна - За містом - Zmova: відеопроєкт про силу культурних колаборацій
…

Zmova: відеопроєкт про силу культурних колаборацій

Час прочитання: 3 хв

Zmova — новий відеопроєкт київської культурної агенції kontrabass promo, що займається популяризацією сучасного незалежного музичного мистецтва.

Із kontrabass promo редакція нашого журналу знайома не з чуток: разом з іншими культурними ініціативами з різних міст України ми співорганізовували серію міжнародних онлайн-фестивалів Intercity Live. Фестивалі виявились дуже успішними, наразі на YouTube їх переглянули понад 250 тисяч глядачів.

«Люк» поговорив із організаторами Zmova про меседж та суть нового проєкту, його учасників та очікуваний результат.

Ідея проєкту Zmova з’явилась у Юрія Базаки та Катерини Войчук з kontrabass promo після онлайн-фестивалів Intercity Live.

«Ми зрозуміли, що треба продовжувати працювати із музичним відеоконтентом, але робити продукти повного циклу. Ретельно готувати сценарії, драматургію, працювати з постпродакшином і розвивати україномовний музичний YouTube», — розповідає Юрій

Хто, де, навіщо?

До проєкту організатори вирішили долучити музикантів та майданчики культурних інституцій, які постраждали від COVID-19 та перебувають у скрутному становищі.

Героями першого випуску став київський гурт Hyphen Dash, другого — Курган (Євген Володченко) з Харкова, який нещодавно постав в принципово новому для себе амплуа та дебютував у нашій рубриці «Случилась поэзия».

Hyphen Dash виступили в Національному музеї України (NAMU), Курган — у Національній бібліотеці України ім. Вернадського, найбільшій бібліотеці країни.

«Ми пропонували участь тим, хто робить щось дійсно нове або по-новому. Хочеться показати більшій аудиторії, що в нас насправді є класні артисти, глибокі лірики і музиканти-фірмачі, — пояснює Катерина Войчук.

Ще хотілось показати різноманітність: абсолютно експериментальний джаз у Hyphen Dash, глибокий ліричний реп в Кургана. Далі буде новий електронний і теж досить поетичний музичний проєкт та наостанок рокові пацани, які скоро збиратимуть стадіони.

Цей проєкт — наша з музикантами і локаціями домовленість про те, що діяти треба разом. Про вміння вислухати, порозумітись та створити щось разом. Треба говорити, ми ж не конкуренти, а спільники в цій культурній діяльності».

У створенні чотирьох випусків проєкту взяло участь близько 80 людей, над кожним лайвом працювали різні режисери та знімальні команди. Особливий внесок зробив Євген Гордєєв, ідеолог проєктів Kurs Valüt, Ksztalt та MC Брехунець.

«Женя вигадав форму онлайн-інтерв’ю із аудіо-відповідями: музиканти мали час подумати і відповісти змістовно, — пояснює Катерина. — Потім запакував це в формат сторітелінгу, який налаштовує на серйозніше сприйняття музики та локації.

Для сторітелінгу перед лайвом Кургана він написав музику. Ця аудіодорожка із розповіддю Гордєєва, текстом Жені Володченка та ембіантом на фоні була першим шматком контенту, який ми почули у проекті. Від заданого вайбу ми далі і відштовхувались». 

«Великі міста зазвичай впливають на людей, перенавантажуючи сенсорними і емоційними випробуваннями, — зазначає Євген Гордєєв. — Все шумить, дратує, бреше, провокує. Людина вигорає, починається певна еволюція що призводить до уніфікованої поведінкової моделі. Найчастіше людина перетворюється у втомленого сноба.

Мені було цікаво подивитися на те, чи вплинув Харків схожим чином на Женю. Спойлер: не вплинув. Людина зберегла щирість, при всій ризикованості цього підходу. Щирість, яку загорнуто в дотепну самобутню художню форму, тепло сприймається у найпрохолодніших снобських колах».

Проєктом організатори прагнуть популяризувати українську культуру та культурне співробітництво.

«Цілей багато — популяризувати класних музикантів, привертати увагу до важливих культурних локацій, піднімати з колін український YouTube, — зазначає Катерина Войчук. — Але головна мета — показати силу колаборацій. Разом завжди простіше, цікавіше і ефективніше».

Що далі?

Вже завтра, 2 лютого, побачить світ третій випуск Zmova. Героями стане гурт Ragapop сайд-проєкт учасниць Dakh Daughters Руслани Хазіпової та Ганни Нікітіної, а також Антона Очеретяного.

У якості локації для виступу гурту обрали Національну кінотеку Київнаучфільму, в якій у 80-х створили багато популярних мультфільмів того часу: «Капітошка», «Пригоди капітана Вругнеля», «Острів скарбів» тощо. Наразі вона знаходиться на фінальній стадії роботи над припиненням статусу банкроту.

«Дуже прикро бачити, що насправді знаходиться в приміщенні, яке має назву National Cinematheque of Ukraine, а саме те, в якому стані, при якій температурі та вологості зберігаються архівні плівки, — каже Антон Очеретяний.

Ця споруда є доволі точною метафорою того, що відбувається взагалі з мистецтвом в нашій країні. Деякі речі, як, наприклад, стіни, можна буде відновити, але чи залишиться в цих стінах те, заради чого вони були побудовані?»

Дмитро Кузубов, фотографія на обкладинці надана організаторами проєкту


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою. 

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк