Головна - Місто - «Сподіваюся тебе вб’ють». Напередодні акції проти насильства в Харкові співорганізаторка отримала погрози
…

«Сподіваюся тебе вб’ють». Напередодні акції проти насильства в Харкові співорганізаторка отримала погрози

Час прочитання: 3 хв

У п’ятницю, 10 грудня, в центрі Харкова відбулась акція проти гендерно зумовленого насильства.

Пікет пройшов у межах всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства».

Напередодні акцїї співорганізаторка Дар’я Рудаченко зазнала кібербулінгу та отримала погрози, а її персональні дані оприлюднили в праворадикальному телеграм-каналі.

До всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» учасниці низової феміністичної ініціативи «Білкіс» долучаються щороку — цього разу вже втретє. 

Серед активностей цьогоріч були одиночні «тихі пікети». Учасниці їздили з плакатами у метро. Співрорганізаторка акції Дар’я Рудаченко розповідає, що її пікет 3 грудня (з плакатом “Не вчи доньку, як уникнути згвалтування — навчи сина не гвалтувати”) відбувся спокійно, але врешті вона стала жертвою кібербулінгу.

“Того вечора я опинилася на Хуйовому Харкові — там під публікацією зараз близько 800 коментарів — і підтримка, і погрози, — розповідає вона.    

Фотозвіти ми публікуємо в нашому Інстаграмі — там під цим дописом теж стався ад, але я сприйняла це нормально — це ж фем-активізм в Україні, таке трапляється.

Наступного ранку я прокинулася, взяла телефон в руки. З інсти було більше 200 сповіщень. Під кожним моїм дописом, де було хоч трошки оголеного тіла або натяки на фем/ЛГБТ+ активізм, були коментарі типу “чому тебе не навчили не бути шлюхою”, “сподіваюся тебе вб’ють”. В дірект приходили погрози: “Покаталася на метро — час змінити транспорт. Наприклад, на мій багажник”.

Декілька разів навіть телефонували — вперше я зняла слухавку і там були якісь нерозбірливі крики, а далі я вже не відповідала. Потім виявилося, що мої дані опублікували у телеграм-каналі “Діти Катарсису” — припускаю, що всі агресори прийшли саме звідти».

«Насилля не можна спровокувати»

Масову вуличну акцію організовували вперше. Мітинг простягнувся вздовж вулиці Сумської від «Стєкшляшки» до «Градусника». 13 учасниць стояли через декілька десятків метрів одна від одної з плакатами.

Серед слоганів — «Насилля не можна спровокувати», «Чоловіки, годі кривдити жінок», «Та ратифікуйте вже ту Стамбульську конвенцію!» та інші. 

Стамбульська конвенція — міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства, відкрита для підписання 11 травня 2011 у Стамбулі. Учасниці наголошують, що в Україні все ще чекають на ратифікацію конвенції, а цією акцією вони хотіли нагадати — насильство над жінками досі чиниться. 

«Цією акцією ми завершаємо наші 16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства, розповідає співорганізаторка акції Дар’я Рудаченко. 

Впродовж цього часу ми ділилися анонімними історіями жінок, що пережили насильство, писали просвітницькі тексти в нашому Інстаграмі, а також виходили з одиночними пікетами.

Сьогодні ж ми вийшли нагадати — у насильстві завжди винен кривдник, і ніколи — потерпіла. Ще хотіли б привернути увагу містян до того, що насильство — це не щось далеке. Воно може відбуватися десь поруч — з їхніми подругами, колегами або родичками».

Учасниці стверджують, що перехожі на акцію реагували здебільшого позитивно — запитували про плакати та кампанію. Також цікавилися, де підписати петицію щодо ратифікації Стамбульської конвенції.

Захід минув без сутичок та провокацій. 


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк