Більше тисячі синьо-жовтих прапорців. Харківці вшанували пам’ять полеглих військових — фоторепортаж від «Люк»
Сьогодні, 21 лютого, біля будівлі ХОДА харків’яни встановили близько 1500 синьо-жовтих прапорців. Таким чином вони вшанували пам’ять військових, які віддали життя за Україну. Акцію приурочили до Дня Гідності та Свободи.
«Люк» поспілкувався з учасниками акції про необхідність вшанування та збереження пам’яті полеглих захисників та захисниць. Також вони розповіли про особисті причини, які спонукають їх долучатися до таких меморіальних заходів.
21 листопада в Україні святкують День Гідності та Свободи. Сьогодні біля будівлі Харківської обласної державної адміністрації відбувся захід зі вшанування пам’яті полеглих військових.
Як розповіла голова Всеукраїнського об’єднання рідних зниклих безвісти та загиблих захисників України Марина Полякова, місце для проведення акції обрали не випадково. Адже саме сюди, в будівлю ОДА, у 2022 році Росія завдала одного з найстрашніших ударів по місту, тут загинули побратими з тогочасного Штабу оборони Харкова. Зруйнована будівля продовжує нагадувати, що Харків не тільки встояв, а й продовжує оборонятися.
«Кожна людина може прийти і поставити тут прапорець, — розповіла Марина Полякова. — Може підписати його. Якщо не буде місця, ми шукатимемо нову локацію. Обов’язково в центрі. Щоб люди могли підходити і бачити все…
Харків повинен мати свої особливі традиції. Наша організація і вся ветеранська спільнота пропонувала нашому меру, Ігорю Олександровичу [Терехову, — «Люк»], зробити Алею героїв біля нашого прапора на Сергіївській площі. Ми зібрали підписи — члени родин загиблих, всі організації. Ми сподіваємося, що там буде наша Алея героїв. Окрім Алеї слави, яка у нас на 18-му кладовищі.
Також ми разом з КП “Ритуал” створюємо віртуальний меморіал пам’яті. До 6 числа [грудня] ми плануємо відкрити touch-screen прилад, і вже перша сотня наших бійців буде там. І на 18-му кладовищі буде великий меморіал з колумбарієм».
Участь в акції взяли ветерани, близькі загиблих, волонтери, представники громадських організацій. Вони встановили 1500 прапорців на клумбі навпроти ОДА. І кожен з них учасники акції підписали іменами полеглих військових.
«Особисто для мене, як свідомого українця, це дуже важливо, — розповів голова ГО «Паляниця-Харків» Денис Островський. — До того ж, ми з Мариною Віталіївною [Поляковою] і з деякими волонтерами допомагаємо армії і сім’ям загиблих героїв з 2014 року. І для нас це постійні акції, постійна робота саме з вшанування пам’яті наших загиблих героїв, харків’ян. Ну і взагалі, як волонтери ми не можемо стояти осторонь. А прапорець — це символ. Символ окремого героя, душі загиблого. Для нас це символ нашої перемоги».
Для Наталії Міщенко це особиста історія. Її син, Сергій Міщенко, загинув на війні. Жінка підкреслила, що суспільству важливо пам’ятати про людей, які віддали життя за Україну. За її словами, це не просто підписані прапорці. Кожен з них — це історія про чиюсь близьку людину.
«Зараз дуже часто в соцмережах пишуть: “1000 днів війни”, — зазначила Наталія Міщенко. — Але це неправда. Війна у нас більше 10 років. Війна з 2014 року. Тому пам’ятати треба.
Вони [військові] віддали все. Найцінніше, що вони мали. Вони захищали нашу Батьківщину з самого початку. Наші діти були першими. І ті, хто зараз загинув, і ті, хто були раніше — вони герої. І пам’ятати про них — це наш обов’язок, просто для наступних поколінь.
Нам давно вже обіцяють пам’ятник нашим рідним, нашим захисникам і захисницям. На жаль, цього ще в нас немає. Тому, хоча б так ми можемо вшанувати їхню пам’ять».
Читайте також:
- Фонд Нормана Фостера пообіцяв допомогти Харкову створити меморіал пам’яті жертв війни
- Ірину «Чеку» Цибух посмертно нагородили відзнакою Українського жіночого конгресу
- «Пам’ять — це про суспільство». Публікуємо ґайд, як впровадити Хвилину мовчання у бізнесі
Текст — Юлія Гуш, редактура — Олександра Пономаренко, фотографії — Юрій Каплюченко, обкладинка — Катерина Переверзева