«Допомога поруч». IT-компанія MobiDev запустила онлайн-сервіс для людей у скрутному становищі та тих, хто хоче допомогти
IT-компанія MobiDev створила онлайн-сервіс «Допомога поруч» — платформу, яка об’єднує добровольців, готових надати допомогу, та людей у скрутному становищі.
Сервіс «Допомога поруч» заснований на досвіді однієї зі співробітниць IT-компанії MobiDev, дизайнерки, UI/UX Design Group Leader Катерини Загоровської.
Вона особисто надавала допомогу людям, коли після початку повномасштабної війни переїхала з Харкова до Кременчука. Під час спілкування з людьми та розвезення пакунків їй прийшла думка про створення онлайн-сервісу, де можна було б поєднати заяви про допомогу від громадян та добровольців, які ці запити можуть закрити.
«Після початку воєнних дій я із Харкова переїхала до Кременчука і одразу почала шукати варіанти, як долучитися до волонтерства, — розповідає Катерина Загоровська.
Глобальне питання полягало в тому, що часом із людьми складно спілкуватися: кожен міг написати у різний час, а я не завжди мала змогу відповісти. Тому мені прийшла думка про створення онлайн-сервісу, де можна було б збирати заявки та обробляти їх за можливості. Також у цьому допомогли фідбеки волонтерів: більшість з них не мають однієї точки збору і розвозять пакунки самостійно, а це не завжди вигідно та раціонально з точки зору логістики.
Силами нашої команди була реалізована “Допомога поруч”. Головна відмінність цього сервісу від інших — волонтери можуть збирати заявки та бачити їх на карті. Як результат — вони мають можливість відсортувати запити, зібрати заявки про допомогу з одного району/вулиці/будинку та оптимізувати процес доставки за адресами».
Як можна допомогти або надати допомогу?
Сервіс має на меті максимально спростити процес контакту між заявником та благодійником, запевняють у MobiDev. Можна допомагати будь-чим: речами, їжею, грошима і не тільки.
Щоб скористатися сервісом, треба обрати одну з опцій на головному екрані: «Хочу допомогти» або «Потребую допомоги» і діяти за вказівками.
Якщо людина потребує допомоги:
- можна залишити запит про життєво необхідні речі і чекати на відповідь від охочих допомогти;
- або вибрати одне з розміщених оголошень про допомогу, яке найбільше відповідає запиту — можливо, там буде саме те, що потрібно.
Як працює сервіс для тих, хто хоче допомогти:
- можна побачити опубліковані запити про допомогу, обрати людей з найближчих районів, побудувати зручний маршрут та адресно допомогти нужденним;
- є можливість розміщення власного оголошення з пропозицією допомоги, яка наразі у вас є.
«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.