Головна » Місто » Які житлові будинки у Харкові пошкодили російські обстріли на Великдень. From Russia With Hate
…

Які житлові будинки у Харкові пошкодили російські обстріли на Великдень. From Russia With Hate

Час прочитання: < 1 хв

У серії текстів From Russia With Hate ми розповідаємо про знакові будівлі Харкова, що постраждали від дій російської армії.

5 травня, на Великдень, російські війська вчергове обстріляли місто та область керованими авіабомбами (КАБ). Є поранені та загиблі. Постраждали також і житлові будинки у Шевченківському районі Харкова, зокрема у безпосередній близькості від обласної лікарні.

«Люк» розповідає детальніше, що це були за будівлі та чим вони цінні для міста.

 

Що саме відбулося?

5 травня, на Великдень, російські війська завдали низки ударів КАБами по Харкову та селу Моначинівка на Куп’янщині. Від атак постраждали кілька десятків людей та будинки у Шевченківському районі міста. Цілу вулицю у Моначинівці було знищено, з-під завалів однієї з будівель дістали тіло 88-річної жінки. Станом на ранок понеділка, у Харкові до 15 поранених, одна жінка перебуває у тяжкому стані. Про це повідомив керівник області Олег Синєгубов у своєму Telegram-каналі.

Один з ворожих КАБів влучив у проїжджу частину біля житлових будинків на провулку Самокіша, інші два — у двір на вулиці Бакуліна та у приватний сектор на Шатилівці. У більшості будинків пошкоджено вікна та балкони. На місця «прильотів» одразу прибули працівники ДСНС, медики, поліція та комунальники.


Читайте також:


Чим особливі пошкоджені будинки?

Житлові будинки на розі вулиць Самокіша та Данілевського зводилися під час забудови Задержпром’я, на межі 20-х та 30-х років. Вони не є пам’ятками архітектури, проте мають історичну цінність як взірець забудови тієї доби. Харківський краєзнавець Олександр Лейбфрейд у своєму каталозі міської архітектури відносить їх до модернізму першої хвилі, що містив елементи конструктивізму, функціоналізму та навіть ар-деко.

Серед можливих архітекторів пошкоджених будинків називаються Петро Крупко та Роман Іконніков. Будинок на провулку Самокіша, 3, що теж зазнав руйнувань, зводився пізніше, у середині 1930-х років за проєктом Петра Шпари, який згодом став головним архітектором Харкова та сам оселився в одному з під’їздів. Будівля відходить від модернізму, звертаючись більше до класичних форм. Невеличка башта на даху, за міською легендою, будувалася для розміщення засобів ППО.

Будинок на розі вулиць Культури та Самокіша

Зруйновані будинки на розі вулиць Данілевського та Самокіша

Зруйновані будинки на розі вулиць Данілевського та Самокіша

Зруйновані будинки на розі вулиць Данілевського та Самокіша

Текст та фото — Антон Алохінссон, обкладинка — Макс Бурєнок, редактура — Олександра Пономаренко

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа про Харків, яке висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк