Головна - Місто - HelpTheHelper: ви донатите, вони — зберігають життя
…

HelpTheHelper: ви донатите, вони — зберігають життя

Час прочитання: 7 хв

В Україні розпочала роботу платформа HelpTheHelper для адресної допомоги волонтерам, які годують людей, доставляють ліки і їжу, купують обладнання і машини для армії, вивозять людей з зони бойових дій. 

Катерина Переверзева, яка брала участь у запуску платформі, розповідає про основну мету HelpTheHelper та людей, які стали героями та героїнями проєкту.

З ранку 24 лютого крім ракет, які летять на наші міста, ми побачили, як швидко руйнуються кордони між людьми, жвавішає комунікація та налагоджуються зв’язки. Кожен день війни несе нові втрати. Тому українське суспільство опинилося в ситуації, коли діяти треба дуже швидко. 

Разом з війною ми спостерігаємо красу людського єднання та взаємодопомоги. Україна перетворилась на єдиного волонтера та воїна, який захищає своїх мешканців та міста, свою культуру та незалежність. 

Люди, які нещодавно володіли кав’ярнею та робили медіа про український хіп-хоп, тепер розвозять їжу та ліки для тисяч людей в Харкові, який щоденно обстрілюють ракетами. Бренд-менеджерка збирає мільйони на амуніцію та машини для армії. Власниця бізнесу в Чернівцях разом із чоловіком створюють шелтер [тимчасове житло — «Люк»], в якому живуть ті, хто виїхав з небезпечних міст.

Волонтери вже давно витратили свої заощадження і активно збирають кошти в мережі, пишуть своїм знайомим з-за кордону, та роблять все, щоб мати змогу придбати те, чого немає у фронтових містах, або те, чого критично мало.

HelpTheHelper допомагає командам волонтерів робити свою справу, не відволікаючись на фінансові потреби. Мета платформи — розказати історії цих людей, показати, як змінилося їхнє життя вранці 24 лютого, та дати реквізити, за якими можна напряму відправити донати конкретній людині на її діяльність.

Платформа розрахована в першу чергу на мешканців інших країн, які знаходяться далеко від війни, але бачать те, що відбувається в Україні і хочуть підтримати українців, які в один день прокинулися в іншому світі та іншій країні. Країні, на яку летять ракети та бомби, а вона у відповідь показує свою силу, незламність, єдність та готовність протистояти ворогу. Країну героїв, які стоять в основі цього проєкту.

Макс Бурцев

Макс Бурцев — підприємець, відомий усьому Харкову. Засновник креативної агенції Arriba та школи маркетингу «Багаж», а також співзасновник школи англійської мови HotSpot.

Вранці 24 лютого Макс, як і мільйони людей, прокинувся від звуків вибухів. Він одразу ж зібрав більшу частину своєї команди, щоб евакуюватися в безпечніше місце.

Вже наприкінці першого тижня війни команда Макса визначила для себе ті напрямки, в яких їхні знання та досвід можуть бути максимально корисними. Склали план дій та організували «Волонтерську» — лінію допомоги, яка забезпечує мешканців Харкова та області їжею, ліками, кормами для тварин та іншими речами, що необхідні для життя в бомбосховищах та квартирах. Макс каже, що дві найголовніші потреби у місті — їжа та медикаменти. 

В команді постійно працюють близько 30 осіб. Вони співпрацюють із міжнародними фондами та організаціями, координують роботу десятків водіїв та волонтерів безпосередньо в Харкові.

Мені дуже боляче і водночас я дуже пишаюся нашими операторами, які приймають ці дзвінки, — розповідає Макс. — Усі сльози, запити, благання допомогти і неможливість врятувати всіх випалюють напалмом зсередини

Щодня на гарячу лінію команді надходить тисячі дзвінків від людей, які гостро потребують допомоги. Такі історії розбивають серце, психологічно усвідомлювати їх дуже важко. Але водночас, подяка, з якою пишуть команді Макса, дає нові сили, щоб допомогти ще більшій кількості людей, які постраждали від війни в Україні.

Найпрекрасніше, що я побачив за час війни — це українці! І та підтримка, яку ми зараз надаємо один одному. Це розуміння, що я можу набрати будь-який номер і попросити про допомогу. І мені не скажуть: “Ти що з глузду з’їхав?”. Навпаки: “Окей, я зараз спробую щось придумати, знайти, комусь зателефонувати”. І зателефонують, і знайдуть. Це патріотизм здорової людини. Це розуміння того, що це моя земля, мій дім, мої люди.

Тепер сім’я Макса стала більшою на 40 мільйонів людей. І він впевнений, що Україна переможе.

Допомогти Максу та команду

Тетяна Камєнєва

До 24 лютого 2022 року Таня Камєнєва була підприємицею. Виробляла та продавала корисні солодощі у кав’ярні Leaflet на Сумському ринку в Харкові. Керувала благодійною барахолкою «Кураж Базар» у Києві, яка запустилася у 2014 році після першої атаки Росії.

У той четвер Таня планувала прокинулась від слів сестри: «Таня, почалося». Зібравши речі, вони зачинили двері квартири без надії, що зможуть повернутися.

У перші дні війни Таня за звичкою почала робити те, чим займалася до цього — шукати, купувати та координувати. Сміялася з колегами, що вона справжня charity-менеджерка, яка не може без цього жити.

Таня почала працювати над проєктом сама, потім підключилася частина її сім’ї, друзі. Кожен займається тим, що вміє.

Команда Тані Shields Ukraine купує амуніцію для українських військових. Вони знаходять необхідне у всьому світі — США, Європі, Китаї.

Привозять в Україну та віддають бійцям у гарячих точках. Хлопці дізнаються про потреби військових, яких знають особисто, замовляють все необхідне і розвозять адресно.

Найжахливіше — коли я знаю, що помирають діти. Діти моїх друзів, друзі та їхні діти. Найважливіше — це наше прагнення свободи

Команда Тані шукає гроші та купує броню, каски, рації, телефони, тепловізори, машини, дрони. Вони вже привезли в Україну 180 тонн військової амуніції за маршрутами Львів — Київ — Харків. Це 50 тепловізорів, чотири машини, 260 комплектів броні, 15 дронів, дві фури ліків для харківських лікарень.

Я лягаю спати і уявляю, як усі люди виходять на вулицю і обіймаються. Я мрію обійматись на честь перемоги

Підтримати Таню та команду

Слава Кєдров

Слава Кєдров — актор інародного театру абсурду «Воробушек», якому вже понад 10 років, переможець битви титанів у «Лізі Сміху», музикант гурту «Пушпака».

24 лютого Слава прокинувся о 9-ій ранку і не чув перших годин вибухів. На телефоні було більше 40 пропущених викликів та повідомлень від друзів та близьких. Слава зрозумів, що час, коли потрібно було панікувати, вже минув — треба просто діяти.

Спочатку Слава допоміг виїхати своїй близькій подрузі, а потім переконав друзів поїхати до села під Харковом, де мешкала його мама. Коли минув перший тиждень він зрозумів, що там також не безпечно, і поїхав далі. Побувавши у Полтаві та Вінниці, приїхав до своїх друзів у Дніпро, там перебуває і зараз.

Вже у Дніпрі Слава з друзями зібрали та організували команду волонтерів, яка займається перевезенням гуманітарної допомоги та ліків до Харкова, допомагає ЗСУ та теробороні.

У соцмережах Слава почав публікував запити на допомогу волонтерам. Зараз у команді вже 12 людей. Щодня вони збирають продукти, ліки та необхідні речі для наших військових та раз на три дні відправляють їх до Харкова.

Якщо у нас є можливість зробити багато, ми зробимо багато. Якщо такої можливості немає, то ми все одно зробимо усе, що ми можемо

Війна війною, а мода — за розкладом. Тому Слава приходить на ринок у придбаному в секонд-хенді костюмі-трійці та вантажить придбані продукти в машину. Як казав Славі один з грузчиків: 

«Якщо ти приїхав на ринок вантажити продукти у костюмі-трійці, то боюсь уявити, в чому ти ходиш на побачення».

Слава мріє повернутися до Харкова, бо вважає його найкращим містом для життя та дуже болісно сприймає кожну руйнацію. Після закінчення війни планує одразу ж приїхати додому та приносити користь рідному місту.

Бачите кота? Він їсть і п’є. Хочеться, щоб мешканці Харкова теж їли і пили. А ще — мали можливість отримувати потрібні ліки. Щоб вони знали, що їх не кинули. Що люди, які поїхали, думають про них ї допомагають.

Підтримати Славу та команду

Тетяна Голубова

Таня Голубова — директорка незалежних театрів «Прекрасні квіти» та «Нєфть», організаторка культурних заходів, менеджерка фестивалю соціальних іновацій та новї музики Plan B.

Вранці 24 лютого Таня прокинулась від дзвінка подруги зі Львова о шостій ранку. Подруга повідомила, що почалася війна та запропонувала виїхати з її знайомими. Але Таня лишилася в Харкові, як і більшість її друзів. 

Я зрозуміла, що не можу, і десь всередині я не маю бажання поїхати, Я відчуваю, що можу допомогти тут. Хтось повинен залишитись у місті.

З початком війни творче ком’юніті Харкова організувало волонтерський штаб «Культурний ШОК», який з перших днів допомагає ліками, їжею та гуманітаркою тим людям, які залишилися у місті та потребують допомоги.

Наразі «Культурний ШОК» працює у двох напрямках. Перший — на чолі з Олегом Кадановим — дістає забезпечення для ЗСУ, тероборони та лікарів. Тетяна з іншою частиною штабу допомагає мирним жителям. Щодня вони забезпечують їжею та ліками від двох до чотирьох тисяч осіб. 

«Культурний ШОК» надає адресну допомогу з фокусом на великих точках в Харкові — укриттях, де ховається багато людей, та найбільш небезпечних районах. Серед таких — Північна Салтівка. Район знаходиться близько до окружної дороги, його щодня обстрілює російська армія.

Найбільша складність у роботі волонтерів — вкрай небезпечна обстановка в Харкові. Важко вгадати, який район стане гарячою точкою в наступні години. Величезну небезпеку наражають на себе водії, які займаються доставкою продовольства. Двоє водіїв, із якими співпрацювала Таніна команда, загинули під час обстрілу. 

Основні джерела волонтерської роботи штабу — це донати від друзів та знайомих, які витрачаються здебільшого на медикаменти. Також їм в роботі допомагає гуманітарна допомога від європейських фондів та волонтерських організацій із Західної України, які передають товари. 

«Я відчуваю таку консолідацію суспільства, яку ніколи не відчувала, — стверджує Таня.

Сьогодні ми були на концерті симфонічної музики в метро. Так дивно, коли ти йдеш в метро, поруч розфігачені будівлі. Заходиш на станцію, а там люди грають класичну музику.

Люди це найголовніше, що мене вражає і надихає».

Таня чекає кінця війни, щоб усі повернулися до Харкова. Вони з друзями влаштують велику вечірку на честь перемоги. Або концерт.

«Я чекаю на перемогу, вірю в це, і в нас просто немає іншого сценарію. Ми повинні перемогти. Просто для цього потрібен час, — запевняє вона.

Намагаюсь не ставити собі в голові терміни на кшталт “Війна закінчиться за два тижні”. В мене замало інформації, щоб прогнозувати, коли це все закінчиться. Тому я просто роблю все, щоб перемога прийшла якнайшвидше і щоб допомогти людям дочекатися цієї перемоги.

Підтримати Таню та команду

База HelpTheHelper постійно оновлюється. На сайті проєкту ви можете ознайомитись з історіями усіх волонтерів та задонатити тим, чия історія відгукається у вашому серці.

Ця платформа — можливість для людей з усього світу підсилити «воїнів світла», залучити якомога більше ресурсів на їхню діяльність та допомогти українцям вижити у цій війні.

Катерина Переверзева

«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк