Головна - Місто - З’явився проєкт відбудови зруйнованої росіянами харківської школи 
…

З’явився проєкт відбудови зруйнованої росіянами харківської школи 

Час прочитання: 2 хв

Архітектори з бюро IK-architects запропонували проєкт відбудови харківської гімназії №47, зруйнованою російськими обстрілами в липні минулого року. 

Розробники пропонують можливість перетворити школу на громадський простір у вихідні.

«Люк» розкриває подробиці цього проєкту.

Який вигляд має школа після обстрілів?

Школа №47 на Павловому Полі зазнала руйнувань від російського ракетного обстрілу 4 липня 2022 року. Будівля втратила кілька поверхів, рухнули перекриття, вибухом повибивало вікна.

У грудні Харківська обласна рада затвердила програму на 2023 рік, за якою на будівництво та відновлення закладів освіти необхідно 1,47 мільярда гривень. Програма стосується, в першу чергу, шкіл обласного підпорядкування, зокрема розташованих у Харкові. Гімназія №47 до них не відноситься.

Попри це, харківське архітектурне бюро IK-architects розробило проєкт відбудови цієї школи. Автори назвали його VILNA School, взявши за основу триповерховий блок та додавши до нього нові простори.

«Один з критеріїв повернення людей в міста — можливість вчитися дітям, — йдеться на сайті архітектурного бюро.

Команда IK-architect розробила проєкт відбудови школи, котра може стати одним з символів переосмислення системи навчання та підходів проєктування закладів освіти».

Як виглядатиме VILNA School?

За баченням архітекторів, зовнішній вигляд та структуру колишньої гімназії повністю перебудують. Нова будівля поєднає функціональні навчальні блоки з великими просторами для відпочинку.

Відвідувачів зустрічатиме скляна вхідна група першого поверху. Внутрішні дворики також відокремлять склом від інтер’єру школи. Адміністративний блок для викладачів набуде вигляду опен-спейсу з окремими кімнатами для проведення онлайн-занять.

Спортивний майданчик архітектори пропонують перетворити на велику спортивну арену з тренажерною залою, баскетбольним майданчиком та футбольним полем з трибунами для вболівальників. Звична шкільна їдальня стане кафетерієм, що одночасно вміщатиме до 180 людей.

Проєкт також передбачає вже обов’язкове для нових умов бомбосховище, актову залу, амфітеатр, а також універсальну аудиторію, де простір може трансформуватися в залежності від потреб конкретного навчального заходу.

Громадський простір та екологічність

Закладена в основу проєкту модульність дозволяє відокремлювати навчальні класи від приміщень спільного призначення. Фахівці з бюро IK-architects пропонують розширити можливості гімназії, перетворивши її на громадський простір для мешканців міста. За цієї концепцією, по вечорах та на вихідних  харків’яни зможуть використовувати спортивні зони, амфітеатр та класи для лекцій, презентацій, майстер-класів чи репетицій.

У проєкті застосували підхід Active House, за яким будівля працює на теплових насосах та сонячних батареях, має систему вентиляції з вбудованими датчиками вуглекислого газу, систему очищення води і LED-освітлення зі зміною температури світла протягом дня. Це дозволить школі працювати автономно та скоротити витрати на обігрів приміщень.

Антон Алохінссон, ілюстрації — IK-architects, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк