Головна - Місто - Будівля Харківської обладміністрації не підлягає відновленню, — Синєгубов
…

Будівля Харківської обладміністрації не підлягає відновленню, — Синєгубов

Час прочитання: 2 хв

Будинок рад на площі Свободи (вулиця Сумська, 64), в який влучила російська ракета, не підлягає відновленню.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявив, що будівлю обладміністрації вже не відновити.

Відповідне відео репортажу Фактів ICTV опублікувала Харківська міська диспетчерська служба «1562».

«Ми просто особовим складом запізнилися на нараду, яку мали проводити тут [у Будинку рад — “Люк”], — зазначив Синєгубов. — Вже є висновок експертів, що будівля відновленню не підлягає».

Фото: Дмитро Кузубов

1 березня російські війська випустили по площі Свободи дві ракети «Калібр». Перша ракета спричинила вибух біля будівлі ОДА, друга поцілила безпосередньо в неї. Внаслідок атаки Будинок рад отримав значних пошкоджень, загинуло 29 людей.

Будівля Харківської обласної державної адміністрації (раніше — обкому компартії України) була побудована в 1954 році в стилі сталінського ампіру за проєктом Веніаміна Костенка та Володимира Орєхова та належить до пам’ятників архітектури Харкова.

Фото: МедіаПорт

Раніше на цьому місті розташовувалася будівля Губернського земства. В 1932 році вона була перебудована за проєктом конструктивіста Якова Штейнберга з Товариства сучасних архітекторів України. Під час Другої світової війни будівлю було зруйновано.


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк