«Ми хочемо повернутися додому якомога швидше». Як ініціатива KnubiSoft.Help допомагає ЗСУ
KnubiSoft.Help — волонтерська ініціатива харківської IT-компанії KnubiSoft.
Після евакуації у лютому працівникам компанії хотілося продовжувати допомагати місту, тому зараз вони купують патрони, спорядження, ліки, буржуйки, одяг і взуття за запитами ЗСУ.
Основна мета ініціативи — швидко організовувати збори на невеликі суми і закривати точкові запити окремих бригад і військових, яким великі фонди не можуть допомогти оперативно.
«Люк» дізнався більше про мотивацію KnubiSoft.Help і те, як співробітники поєднують роботу з волонтерством.
Як почалася історія волонтерства
Компанія KnubiSoft мала досвід у волонтерстві і до 24 лютого 2022-го. Раніше співробітники допомагали дитячим лікарням, притулкам у Харкові, закупляли все необхідне за їхніми запитами (засоби гігієни, одяг, продукти).
З початком повномасштабного вторгнення, ініціатива змінила напрямок діяльності на допомогу військовим і отримала власну назву KnubiSoft.Help.
«Ми відчували, що не можемо просто залишити Харків ми маємо бути корисні місту, — ділиться одна з учасниць ініціативи Валерія Волосова. — Багато співробітників мали знайомих чи друзів, які вирішили воювати. Ми знали, що маємо сили і ресурси, щоб допомагати їм».
У лютому KnubiSoft.Help евакуювали своїх працівників у Львів і звідти почали відправляти допомогу в Харків. Спочатку возили «волонтерку» невеликим бусом, згодом знадобилася ціла фура. В Харків їхало все: ліки, бронежилети, берці, форма, каремати, бо потрібно було все і у великих кількостях.
Зараз KnubiSoft.Help закривають запити точково: за словами Валерії, в інстаграм ініціативи або безпосередньо від військових приходить запит, його перевіряють, організовують збір і відправляють ЗСУ:
«У Харкові у нас є волонтер Владислав Ростокьян, з яким ми постійно співпрацюємо, часто саме він передає нам запити від військових. Ми ж відправляємо йому посилки, а Влад вже своїми силами везе їх на передок. З цим також допомагають волонтерське об’єднання “Тазики” і благодійний фонд “Допомога Українцям 2022″. Найчастіше закриваємо запити 40-ї та 92-ї бригад».
Зараз серед активних учасників, які приймають запити, шукають спорядження, відправляють посилки, 14 людей, проте до зборів долучається вся команда KnubiSoft.
«Наші працівники усвідомлюють, що ми маємо офіс у Львові, можемо працювати і сплачувати податки, тому що на лінії фронту наші знайомі або друзі друзів, — підкреслює Валерія. — І якщо ми можемо хоч якось їм допомогти, ми маємо це робити».
Кому допомагає KnubiSoft
KnubiSoft.Help допомагає з невеликими запитами: фокусується на тих речах, яких часто не вистачає або які швидко зношуються: одяг, взуття, дощовики, глушники тощо.
Запити часто приходять від зовсім невідомих людей, проте завдяки волонтерству з ними вдається зберегти зв’язок,
«З нами так на постійній основі почали співпрацювати сапери, які зараз на Київщині, — пояснює Валерія. — Написали нам в інстаграмі, попросили активні навушники, дозиметри і тактичні окуляри. Зараз ми постійно на зв’язку, вони пишуть не тільки з запитами, діляться звітами і результатами своєї роботи».
Серед людей, з якими вдалося познайомитися завдяки волонтерству, — Федір Ходар з Харківщини. Ще на початку вторгнення він відгукнувся на оголошення компанії і став водієм, хоча раніше не мав зв’язку з волонтерством.
«Зазвичай Федір возив велику фуру гуманітарки зі Львова в Харків по кілька разів на тиждень, їздив навіть коли були обстріли, — розповідає Валерія. — А одного разу погодився забрати собаку нашої знайомої і перевезти її собаку до Львова.
Це було приблизно у квітні. Тоді Харків обстрілювали майже щодня, а Федір поїхав. Відвіз гуманітарку і забрав з собою маленького йоркширського тер’єра назад у Львів. Наша знайома була йому надзвичайно вдячна, а він жартував, що така у нього напарниця.
Зараз Федір у ЗСУ, його дружина надсилала фото з Херсону. З того часу, як він отримав повістку, ми намагаємося завжди відгукуватися на його прохання і закривати всі запити».
Продовжувати до перемоги
KnubiSoft.Help не думали, що їхнє бажання допомогти переросте в окрему ініціативу. Зараз вони бачать своє завдання у швидкій і ефективній допомозі:
«Отримали запит, зібрали, відправили військовим, показали підписникам, як це допомагає ЗСУ, — пояснює Валерія. — У нас немає великих спонсорів, нам донатять звичайні люди. Ми хочемо показувати їм, що кожна гривня важлива і може підтримати ЗСУ».
Валерія Волосова впевнена, що волонтерство перестало бути чимось незвичним:
«Зараз це вже невід’ємна частина нас. Просто знаєш, що серед завдань на день є “знайти тактичні окуляри для саперів” чи “відправити тепле взуття на Харків”. Всі, хто є у KnubiSoft.Help, усвідомлюють, що війна не на один день. Ми готові допомагати аж поки не настане перемога і кожного дня намагаємося робити все, щоб наблизити цей день. Ми хочемо повернутися додому, у Харків, якомога швидше».
Разом з допомогою військовим, KnubiSoft.Help намагаються підтримувати цивільних. На своїх ресурсах вони діляться особистим досвідом волонтерства, лайфхаками і розвивають культуру донатерства.
Підтримати ініціативу можна на сторінці компанії в інстаграм або за реквізитами.
Софія Панасюк, обкладинка — Катерина Дрозд
«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.