Головна » Місто » Суд зобов’язав знести десятиповерхівку «Мануфактури» через нераціональну забудову
…

Суд зобов’язав знести десятиповерхівку «Мануфактури» через нераціональну забудову

Час прочитання: 2 хв

Прокуратура через суд зобов’язала харківське підприємство повернути земельну ділянку, на якій незаконно будували один із будинків елітного житлового комплексу IT-Park Manufactura.

«Люк» розповідає деталі позову.

Про що йдеться в позові?

Керівник Шевченківської окружної прокуратури Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради звернувся до суду з позовом проти товариства з обмеженою відповідальністю про повернення земельної ділянки вартістю майже сім мільйонів гривень. 

Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура на своїй сторінці у Facebook.

«Вказана земельна ділянка, на якій ТОВ здійснює будівництво одного з 10-поверхових будинків, належить до земель комунальної власності громади міста Харкова в особі Харківської міської ради, — повідомляють у прокуратурі.  — Будь-які права на неї (оренди, суперфіцію, сервітуту тощо) приватним юридичним або фізичним особам не передані, що підтверджується витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру». 

У прокуратурі зазначають, що ситуація не лише обмежує права власності Харківської міськради щодо користування та розпорядження ділянкою, а й призводить до нераціональної забудови населених пунктів.

Господарський суд Харківської області задовольнив позов окружної прокуратури.

Про яку будівлю йде мова?

На світлинах з опублікованого допису видно, що мова йде про будинок з житлового комплексу IT-Park Manufactura на вулиці Чигирина, 13.

Будівництвом займається компанія Строй Сіті Девелопмент

За планом будівельника, житловий комплекс поруч із шестиповерховою будівлею колишньої борошномельної фабрики 1886 року має складатися з трьох десятиповерхових будинків. Там планують обладнати офісні та торгівельні приміщення, а також 615 квартир та паркінг на 200 паркомісць. 

Саме про одну з таких десятиповерхівок і йдеться в позові.

Що буде далі?

У прокуратурі зазначають, що тепер підприємство зобов’язано «повернути Харківській територіальній громаді в особі Харківської міської ради земельну ділянку з приведенням її у придатний для використання стан, який існував до початку дій щодо самовільного захоплення, включаючи знесення будь-якого самочинно збудованого нерухомого майна»

Тобто ТОВ повинно знести будівлю.

Макс Бурєнок, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк