Коронавірус не пройде: «Гараж Хаб» запустив сайт для боротьби з COVID-19
Відкрита майстерня «Гараж Хаб» разом із іншими мейкерськими спільнотами та фахівцями запустила сайт Yak.Today з корисними інструкціями для боротьби з коронавірусом. Сайт створили, щоб допомогти медичній системі України впоратися з навантаженням у період пандемії COVID-19.
На сайті Yak.Today збираються інструкції з виготовлення речей, які наразі вкрай потрібні українській медицині — від захисних масок до деталей машин і приладів.
«Коли настають важкі часи, багато людей об’єднують зусилля, щоб допомогти іншим. За останні роки в Україні таке вже успішно відбувалося — під час революції та війни. Сьогодні, під час пандемії COVID-19, це відбувається знову. І, як і тоді, кожен може допомогти. Питання — як? — зазначають у «Гараж Хабі».
П’ять років тому волонтери виготовляли маскувальні сітки й щити для зеніток, вогнегасники та саперні кішки, збирали гроші та перевозили бронежилети. Ми вчилися робити речі, про які навіть не уявляли.
Останнім часом у світі з’явилось багато спільнот “мейкерів” — людей, які вміють щось робити власноруч. У багатьох “золоті руки” і навички роботи на станках. У деяких — інженерна освіта й досвід роботи з програмуванням. Вони вже допомагають лікарям, демонструючи дивовижну винахідливість.
Але сьогодні, коли кількість заражених росте експоненційно, немає часу на щоденний “винахід велосипеду”. Хочете робити захисні щитки для лікарів? Не вигадуйте, як, заходьте на наш сайт — ми вже зібрали найкращі доступні інструкції. Просто беріть і робіть».
Вже зараз на сайті можна знайти інструкції з виготовлення власноруч антисептика, захисного щитка для обличчя, паперових сов для дітей, що сидять вдома на карантині, тощо. Згодом також з’являться інструкції з виробництва кисневого концентратору й маски PAPR (від англ. Powered air-purifying respirator — різновид засобів особистого захисту).
У «Гараж Хабі» запевняють, що всі викладені інструкції перевірені практикою в Україні або інших країнах, містять матеріали та обладнання, доступне в наших умовах й обговорені з лікарями для підтвердження ефективності.
Майстерня запрошує мейкерів та інженерів викладати на сайті власні проєкти, всіх бажаючих — користуватися інструкціями й створювати те, що потрібно нашим лікарням, а медиків і громадські організації — долучатися до тестування розробок.
Партнери проєкту: Kyiv Maker Faire, MakerHub, Hacklab – Kyiv Hackerspace.
До речі, якщо вам не вистачає натхнення, щоб почати реалізовувати власні проєкти, як це зробила команда «Гараж Хабу», знайти його ви можете тут.