Місто
«Як місто стає своїм». В ХША відбудеться дискусія про громадські простори за участі фахівців із Німеччини

У п’ятницю, 8 жовтня, в Харківській школі архітектури відбудеться дискусія «Як місто стає своїм: громадські простори й сучасні тренди». 

Під час заходу говоритимуть про те, як громада може впливати на наші публічні простори.

«Люк» розповідає, чому цю подію варто відвідати.

У п’ятницю, 8 жовтня, в Харківській школі архітектури відбудеться дискусія «Як місто стає своїм: громадські простори й сучасні тренди». 

Під час заходу говоритимуть про те, як громада може впливати на наші публічні простори.

«Люк» розповідає, чому цю подію варто відвідати.

Чому це важливо?

Організатори дискусії підкреслюють, що placemaking є одним із маркерів демократичних або ж тоталітарних суспільств. 

«Підхід до створення публічних/громадських просторів у багатьох країнах світу за останні десятиліття зазнав істотних змін — витворилися нові механізми прийняття рішень і, навпаки, повернення до найбільш традиційних — із безпосереднім залученням громад до визначення того, що їм потрібно, — зазначають організатори.

Наприклад, у Нюрнберґу, місті-побратимові Харкова, при муніципалітеті існує Служба громадського простору, яка є своєрідним “регулювальником” між громадою, міським менеджментом та забудовниками, визначником критеріїв доцільності прийняття тих чи інших змін.

Справжні public places — це місця, де люди стають суспільством. У Харкові ж публічні простори часто видаються фіктивними. Несучи на собі тяглість радянської спадщини й тоталітарних підходів, багато з них досі не є придатними для того, щоб люди зустрічалися й говорили, проводили час».

«Деяким публічним просторам Харкова не вистачає таблички “більше трьох не збиратися”, — додає в коментарі «Люку» модераторка заходу Іванна Скиба-Якубова.  

Вони тебе ніби виштовхують. Агресивністю звуку, нахабністю охорони (парки), відсутністю затінку (площі), відсутності себе самих (території навколо новобудов якого-небудь “Житлобуду”). А найбільше — відсутністю інтересу до того, що мені справді потрібно.

Рішення про міську забудову й “покращення” просто падають нам на голову, не дискутуючись. І часто ми обурюємось, але ковтаємо. Хочеться це хоча б трохи змінити».

Про що піде мова?

Хто братиме участь?

Спікери:

Залучені експерти:

Модераторки:

Дискусія відбудеться в п’ятницю, 8 жовтня, о 17:00 в Харківській школі архітектури (вул. Конторська, 5). Вхід за реєстрацією. Зареєструватись можна тут: https://bit.ly/3msUzdp

Подія є продовження циклу зустрічей УАЛ Харків «Актуально PRO» — в межах Тижнів Німеччини в Харкові, в партнерстві з Харківською школою архітектури, юридичною компанією ILF та агенцією Bagels & Letters.


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png