Головна » Місто » «Суд проти бездіяльності прокуратури». Харків’янка бореться проти знищення дерев у місті
…

«Суд проти бездіяльності прокуратури». Харків’янка бореться проти знищення дерев у місті

Час прочитання: 2 хв

Харків’янка Ірина Кравченко подала заяву на комунальне підприємство «Харківблагоустрій» по факту вирубки дерев до Салтівської окружної прокуратури.

Там відкривати кримінальне провадження відмовились. Тому харків’янці довелося звернутися до суду на бездіяльність прокуратури.

Цього понеділка, 17 квітня, харківський суд задовольнив її скаргу.

«Люк» дізнався, що трапилось, і чому харків’янці відмовили у прокуратурі.

Що трапилось?

Харків’янка Інна Кравченко подала заяву про злочин на КП «Харківблагоустрій». Кравченко вимагала відкрити кримінальне провадження по факту вирубки дерев на вулиці Гвардійців-Широнінців, 43. 

За свідченнями харків’янки, 3 квітня робітники КП «Харківблагоустрій» позбулися одинадцять дерев. 

«Крім того, з двох дерев знесли більше третини крони, що є пошкодженням зелених насаджень згідно Постанови КМУ 559 від 8 квітня 1999 року, пише на своїй Facebook-сторінці Кравченко.

Наряд поліції, що приїхав на виклик, виявив, що ніяких документів на ці роботи в рубачів немає».

Кравченко запросила комісію, яка склала акт обстеження пошкоджених дерев і  розрахувала збитки по Постанові КМУ 559.

Якими були подальші дії?

6 квітня харків’янка звернулась до Салтівської окружної прокуратури Харкова, але там відкрити кримінальне провадження проти КП «Харківблагоустрій» відмовились.

«Замість цього прокуратура переслала мою заяву до поліції. Мені зателефонував майор Соколов з Салтівського відділу поліції, який повідомив, що вони зі слідчим не бачать складу злочину в подібних діях, — пише Кравченко.

Тому я звернулася до суду з проханням зобов’язати прокуратуру внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості з моєї заяви, тобто, відкрити кримінальне провадження».

Цього понеділка, 17 квітня, суд на чолі з Андрієм Скотарем частково задовольнив скаргу харків’янки.

Дерева

Дерева

Рішення суду за скаргою Ірини Кравченко. Фотографії: Ірина Кравченко

Суд зобов’язав прокурорів Салтівської окружної прокуратури внести відомості про кримінальне порушення КП «Харківблагоустрій» до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Особи, які знищують або пошкоджують дерева, мають відповідати перед законом за статею 270-1 Кримінального кодексу. Покарання — штраф від 100 до 250 неоподаткованих мінімумів або виправні роботи на строк до двох років. Також передбачено обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років.

Чому важливо боротись за збереження дерев?

Харківська екоактивістка Галина Турчина розповідає, що у місті наразі спостерігається «екологічна трагедія» через діяльність комунальних робітників стосовно зелених насаджень.

«Дерева, кущі, трава — зелені легені нашого міста. Вони очищають, охолоджують та зволожують повітря, затримують пориви вітру. Вони створюють сприятливі умови для життя людей, пояснює на своїй сторінці у Facebook Турчина.

Напевно, тому в місті при новій забудові обов’язково планувалися зелені зони та прибудинкове озеленення. Хтось мав підтримувати порядок у сфері зеленого будівництва, і тому у місті було створено підприємства «Харківзеленбуд» та «Харківблагоустрій» [у 1993 та 2006 році відповідно, — «Люк»], які мали доглядати за міською зеленню».

За словами екоактивістки, спочатку підприємства робили свою роботу відповідально: «Підрізали, де треба гілки, що заважали проводам і вікнам, зрізали омелу. <…> Дерева обкопували. Дику поросль не було видно. Аварійні дерева вчасно зносили». Однак, з плином часу, комунальники перестали піклуватись вже посадженими деревами і садити нові.

Дерева

Дерева

Дерева

Дерева

Дерева

Фотографії обрізаних дерев з залишеними сухим гіллям у Харкові. Фотографії: Ірина Кравченко

«Щоб виростити одне велике справжнє дерево, потрібно як мінімум 30 років, але за останні 30 років у нашому мікрорайоні комунальниками не посаджено жодне дерево, — каже Турчина.

Таке враження, що в наших комунальних підприємствах працюють не фахівці з догляду за рослинами, не фахівці з ладшафтного дизайну, а найняті лісоруби, яким дано завдання розпиляти кубометри дров».

Харків’янка Ірина Кравченко обіцяє надалі боротися за дерева у місті. «Люк» стежитиме за розвитком подій.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа про Харків, яке висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк