Головна - Місто - Що з Муніципальною галереєю? Продовжуємо стежити за ситуацією навколо культового мистецького закладу Харкова
…

Що з Муніципальною галереєю? Продовжуємо стежити за ситуацією навколо культового мистецького закладу Харкова

Час прочитання: 2 хв

Більше тижня тому «Люк» розповів про ситуацію навколо Муніципальної галереї. 10 березня з приміщення по вулиці Чернишевська, 15 почали виносити меблі, а пізніше з’явилась інформація, що хочуть перевезти усе майно галереї, у тому числі фондосховище з картинами. 

До цього близько місяця тривали перемовини. Харківська міська рада обіцяла залишити приміщення за Муніципальною галереєю, але на час військового стану облаштувати там студію телебачення, оскільки галерея не працювала. Працівники галереї та містяни побоюються, що перевезення фондосховища означатиме остаточне закриття галереї.

«Люк» стежить за подіями і розповідає, як просувається справа.

Що відбулось після публікації матеріалу?

10 березня вийшов текст «Люка» про переїзд Муніципальної галереї. Також про ситуацію написали харківські ЗМІ «Накипіло», «Суспільне», MediaPort

Для обговорення ситуації містяни створили окремий чат, в якому наразі 232 людини. У соціальних мережах під хештегом #saveМГ почали з’являтись публікації про потенційне виселення Муніципальної галереї.

Муніципальна галерея

Муніципальна галерея

Фото: Марина Конєва

Міська влада відреагувала на такий суспільний резонанс. Наступного дня після вивезення меблів, 11 березня, засновниці та директорці Муніципальної галереї Тетяні Тумасян зателефонував міський голова Ігор Терехов.

«Маємо хороші новини: щойно зателефонував Терехов і сказав, аби ми не хвилювалися. Сказав, що студія [телебачення, яку хотіли облаштувати у приміщенні галереї — «Люк»] в’їжджає до нас лише на той час, доки галерея не отримає можливості відновити свою виставкову діяльність, каже Тумасян.

Потім нас і наше майно повернуть до наших приміщень і сприятимуть нашій діяльності. Сховище з колекцією ніхто не чіпатиме! Ми там зберігаємо наші фонди, архіви та все цінне — студія на це приміщення не претендує!

Я запитала [Терехова], чи можу я його заяву вважати офіційним, а не особистим мені дзвінком і поширити цю інформацію у всіх інформаційних ресурсах, — він підтвердив».

За словами Тумасян, меблі галереї тимчасово знаходитимуться у дитячій художній школі імені І.Ю. Рєпіна за адресою вул. Сергія Єсеніна, 8А, музейний фонд і картини — у фондосховищі, а інше майно — в Артпідвалі галереї, яке на початку повномасштабного вторгнення слугувало бомбосховищем.

Муніципальна галерея

Муніципальна галерея

Муніципальна галерея

Муніципальна галерея

Муніципальна галерея

Муніципальна галерея

Муніципальна галерея

Порожнє приміщення Муніципальної галереї. Фото: Марина Конєва

Все це у коментарі журналістці Тетяні Федорковій підтвердив Ігор Терехов: 

«На час війни, поки не працює Муніципальна галерея і там нікого немає, буде працювати наше інше комунальне підприємство. Після того, як закінчиться війна, Муніципальна галерея буде у тому ж приміщенні»

На запитання, яке комунальне підприємство буде у приміщенні галереї, міський голова не відповів.

Як відреагувала спільнота?

Спільнота не розділила оптимізм директорки Муніципальної галереї. Містяни вважають, що радіти зарано, а телефонний дзвінок не є вагомим підтвердженням чи доказом у суді. Потрібен офіційний документ, підписаний Тереховим, але за 10 днів міська рада його так і не надала.

Муніципальна галерея

Муніципальна галерея

Муніципальна галерея

Муніципальна галерея

Аби дізнатись, коли буде офіційний документ, «Люк» зв’язався з прессекретаркою Ігоря Терехова Мар’ям Сатуєвою. Вона відповіла, що «акт прийому-передачі треба підписувати з балансоутримувачем. З цим питанням вже до Світлани Бабицької, це її департамент».

Директорка департаменту культури Світлана Бабицька на запитання «Люка» пообіцяла зв’язатись з Мар’ям Сатуєвою і надати відповідь пізніше.

За останньою інформацією від Сатуєвої, «документи готуються, вони будуть узгоджені з керівницею галереї. На даний момент в приміщенні галереї жодних робіт не ведеться».

«Люк» стежитиме за перебігом подій.

Олександра Пономаренко, фотографії — Марина Конєва, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк