Головна » Місто » VR DOC LAB: лікбез зі створення VR-фільмів
…

VR DOC LAB: лікбез зі створення VR-фільмів

Час прочитання: 4 хв

З 27 березня до 3 квітня відбудеться VR DOC LAB серія відкритих тематичних лекцій від провідних європейських спеціалістів та спеціалісток про кожен з етапів створення VR фільмів: від розробки сценарію до їх дистрибуції.

«Люк» поговорив з кураторкою лабораторії, засновницею Art of Change Conference та Frontier VR Art Festival Оксаною Сигаревою та координаторкою Марією Степанюк про віртуальну реальність у документалістиці, VR-фільм про дитячу циркову студію «Старий цирк», харківський цирк-театр Грікке та перспективи взаємодії митців і програмістів.

VR DOC LAB — це освітня лабораторія, продовження конференції Art of Change та фестивалю Frontier, які вперше в Україні ознайомили відвідувачів з VR–практиками сучасних українських художників. 

Під час VR DOC LAB експерти та експертки з європейських країн на прикладі своїх проєктів розкажуть про роботу з сучасними діджітал-технологіями.

Старий цирк у VR 

Ідея лабораторії VR DOC LAB належить засновниці Academy of Visual Arts Kharkiv й арт-хабу «Самокат» Оксані Сигаревій та виникла у процесі роботи над фільмом про Старий цирк або цирк Грікке. 

Минулого року «Самокат» частково призупинив свою діяльність. Оксана почала розробляти VR-фільм на основі документального фільму «У повітрі» про дитячу циркову студію «Старий цирк» та цирк Грікке, аби привернути увагу до порушення прав дітей та до будівлі, яка колись відігравала важливу роль в культурному житті міста, але сьогодні простоює. 

Фото: Ігор Карпенко

В основі сюжету — історія про циркову студію, яку позбавили можливості займатися під куполом цирку. 

«З грудня 2017-року діти залишилися без можливості займатися в цій будівлі. Сьогодні там все зачинено, цирк слабо реставрується, — зазначає Оксана.  

За допомогою фотограмметрії було б цікаво зберегти простір цирку всередині і зовні. Ми не знаємо, що з ним буде далі, тому вирішили відтворити мрії і фантазії дітей про цирк, який міг би бути у майбутньому з новими мультимедійними рішеннями, постановками. 

У віртуальній реальності ми хочемо навіть дати можливість людям проголосувати за рішення долі цирку».

Фото: Ігор Карпенко

Команда вже має написаний сценарій, який презентували на белградському фестивалі Beldocs минулого року та перемогли у пітчингу. Майбутня лабораторія надасть можливість удосконалити сюжет фільму та підібрати технічний інструметарій. 

Програма лабораторії 

Цього року в межах VR DOC LAB на прикладі власних проєктів спікер(к)и розкажуть про досвід роботи з сучасними діджітал-технологіями, як-то відео 360°, 3D-моделювання, анімація та інтерактивність, і поділяться важливими для культурного ринку деталями.

«Важливо побачити людей, які вже щось роблять в цій індустрії, — коментує Оксана Сигарева. — Треба починати розуміти, вчитися використовувати максимум від цього медіа і поєднувати його з іншими формами мистецтва.

Це може бути “переміщення” людини в простір, якого вже немає, або віртуальний сучасний простір, де можна гуляти. Існують також VR-досвіди з використанням різних технологій, VR-арт або діджитал-арт, який малюється безпосередньо у VR-програмах».

Координаторка Марія Степанюк додає, що у світі індустрія віртуальної реальності існує з моменту створення VR-окулярів. 

«Сьогодні розробки стали легшими для розуміння, а країни першого світу давно використовують ці інструменти як медитацію, в медицині і військовій сфері», — підкреслює Марія.  

VR DOC LAB пропонує розглянути такі аспекти створення VR-фільмів:

  • VR-сторітелінг;
  • технічні засоби та інструменти втілення VR-фільму;
  • формування бюджету, фінансового плану, пошук фінансування;
  • продюсування VR фільмів, маркетинг-план;
  • дистрибуція та фестивалі;
  • інтерактивність; розбір останніх провідних прикладів.

Спікер(к)ами VR DOC LAB стануть: 

  • Фелікс Гедтке, відомий фахівець з імерсивного сторітелінгу і креативний продюсер (Ґаятрі та Фелікс разом заснували сторітелінгову студії NowHere Media); 
  • Зілла Вотсон, консультантка з цифрових та імерсійних технологій; 
  • Сонке Кірхгоф, продюсер, режисер, стереограф, консультант та засновник INVR.SPACE; 
  • Ульріх Шраут, міжнародний куратор, креативний директор та художник, який працює в галузі імерсивних медій;
  • Астрід Камке, кураторка та креативна директорка Баварського центру кіно (Bavarian Film Centre).

«Технарі» і художники повинні перетинатися

Організатори кажуть, що лекції будуть цікаві сценарист(к)ам, режисер(к)ам, журналіст(к)ам, продюсер(к)ам, художникам/-цям, розробникам/-цям, куратор(к)ам.

Оксана вважає, що «технарі» і художники повинні перетинатися. 

«Технарі мають зрозуміти запити художників, тонкощі фактури, форми, тіні, не нехтувати цим, — зазначає вона. — Художники також мають докласти зусиль і трохи розібратися в технічній частині».

«У кожної людини є своя межа, наскільки глибоко вона готова зайти в світ VR, — додає Марія. — Вже є безліч інструментів, які дозволять людині в пару кліків щось зробити. Тут дуже важливі консультації програмістів, які знають, чого вони хочуть»

Шолом і окуляри це всього лише інструмент, медіа, як полотно або камінь. Ми хочемо дати покрокову інструкцію, як можна працювати у віртуальній реальності».

***

Усі лекції VR DOC LAB відбудуться онлайн в межах індустрійної програми 18-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Doсudays UA.

Щоб взяти участь, потрібно зареєструватись за посиланням.

Повну програму лабораторії та розклад лекцій можна знайти на сайті Docudays та на Facebook-сторінці події.

VR DOC LAB підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи».

Олена Каракуца


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк