За час війни з РФ загинуло понад 100 українських медійників
З 2014 року в Україні загинуло 104 медійники, серед яких — військові журналісти та ті працівники медіасфери, що долучились до Сил оборони.
«Люк» розповідає детальніше.
Що про це відомо?
16 лютого, до Дня військового журналіста, міністр оборони України Рустем Умєров нагадав, що саме завдяки їхній праці світ дізнався про злочин РФ в Ізюмі, Бучі та Маріуполі.
«Сьогодні вшановуємо тих, хто став голосом і очима української армії. Тих, хто ризикує життям, щоб світ знав правду про нашу боротьбу. Військові журналісти працюють там, де найнебезпечніше — на передовій, під обстрілами, пліч-о-пліч із нашими захисниками. Ваші репортажі, фото та відео — це не просто новини, а докази злочинів росії та свідчення героїзму українців», — написав міністр.
Він зазначив, що з 2014 року загинуло 104 українських медійники, серед яких є як військові журналісти, так і ті фахівці сфери, що стали на захист країни зі зброєю в руках.
Читайте також:
- Під час повномасштабного вторгнення в Україні загинуло майже 250 митців та медійників
- Жадан з колегами запустив радіо НГУ «Хартія». Першими гостями стали Мар’ян Пирожок і «Тайра»
Чому відзначають у цей день?
Згідно з наказом міністра оборони України № 63 від 2018 року, День військового журналіста у цей день відзначають щадля вшанування пам’яті військового кореспондента телерадіокомпанії «Бриз» Міноборони України, капітан-лейтенанта Дмитра Лабуткіна.
16 лютого 2015 року він зник під Дебальцево Донецької області. Його тіло знайшли у Дніпропетровському морзі 21 березня того ж року.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський